17. kolo (24. 4. 2013) : Spartak Myjava - FK DAC 1904 Dunajská Streda 3:0 (2:0)

17. kolo (24. 4. 2013) : Spartak Myjava - FK DAC 1904 Dunajská Streda 6:1 (3:0)

Spartak Myjava - FK DAC 1904 Dunajská Streda 3:0 (2:0)
Zostava Myjavy: Ravas, Palkovič, Flamík, Pecha, Toman, Pavol Sivák, Nikodem, Kučerák (40' Zuzkovič, 79' Baranovič), Gaža (75' Smolíček), Ferenčič (83' Major), Tomič.

Odložený zápas 17. kola sa odohral v letnom počasí na umelej tráve. Od začiatku stretnutia sme si vypracovali územnú prevahu, ale vyloženú šancu sme nemali. Postupom času hostia strácali na pohybe a prejavila sa ich slabšia kondičná pripravenosť. Navyše hosťujúci hráči boli veľmi nedisciplinovaní a vulgárni, za čo neskôr doplatili vylúčením. Prvý gól sme vsietili v 36. minúte z penalty po ruke v pokutovom území. Autorom gólu bol dovtedy najlepší hráč Kučerák, ktorý sa vzápätí zranil a odstúpil z hry. Druhý gól na konci prvého polčasu dal Ferenčič, ktorý potvrdil svoju jarnú streleckú formu. Na 3:0 upravil peknou strelou Tomič, ktorý neskôr ešte opečiatkoval žrď. V závere stretnutia sme ešte mohli navýšiť skóre, ale ďalšie šance už ostali nevyužité. Víťazstvo bolo zaslúžené.
Týmto zápasom sme ukončili sériu dohrávok čím sa skončili "anglické týždne".

Spartak Myjava - FK DAC 1904 Dunajská Streda 6:1 (3:0)
Zostava Myjavy: Janček, (70' Huszár), Žúrek, Durec, Havlík, L. Mareš, Švancara, Halabrín (64' Gímeš), T. Mareš, Lipár (60' Bielčik), Vávra, Zríni, (41' Žabka).

Zhodnotenie zápasu asistentom trénera :

Mali sme výborný vstup do zápasu, keď už v 2. minúte sme strelili po rohu gól. Predĺžený roh výborne vrátil pred bránu Tomáš Mareš a Durec dobre zakončil. Už o minútu sme strelili druhý gól, keď si na kolmú prihrávku Švancaru nabehol Vávra a povedľa brankára zakončil. I v ďalšom priebehu sme mali hernú prevahu, ale vo finálnej fáze sme zaváhali, alebo tesne minuli bránu. Do šancí sa dostali Lipár, Halabrín i L. Mareš, ale gól sme nedali. Až v 39. minúte sa to podarilo T. Marešovi, keď strelou do šibenice nedal brankárovi šancu.
V druhom polčase sme prestriedali a šancu dostali i ostatní hráči. Súper nám strelil gól v 51. minúte po našej chybe v obrane. Na 4:1 zvýšil v 60. minúte výborne hrajúci Vávra po krásnej prihrávke Švancaru. V 74. minúte strelou z diaľky dal gól Švancara. Na konečných 6:1 po akcii Vávru dal v 78. minúte Žabka.