Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Starší a mladší dorast: 23. kolo

ilustračný obrázok

Starší dorast U19 :
23. kolo (27. 4. 2013) : AS Trenčín "B" - Spartak Myjava 3:1 (1:1)

Mladší dorast U17 :
23. kolo (27. 4. 2013) : AS Trenčín "B" - Spartak Myjava 3:1 (1:1)

 

STARŠÍ DORAST U19 :

AS Trenčín "B" - Spartak Myjava 3:1 (1:1)
Zostava Myjavy: Ravas, Palkovič, Vrábel, Pecha, Toman, Pavol Sivák, Nikodem (68' Vávra), Flamík, Gaža (85' Zuzkovič), Tomič, Ferenčič.

Zhodnotenie zápasu trénerom :

Domáci začali zápas veľkým náporom, ktorý trval až do 23. minúty. Výborne kombinovali, menili si miesta a hrali celoplošný futbal. Do vyložených šancí sa ale nedostávali, pretože najmä naša stopérska dvojica pracovala pozične kvalitne. Až v 23. minúte sme nechali domáceho hráča vystreliť asi z 18-tich metrov a ten prudkou a súčasne umiestenou strelou otvoril skóre zápasu. Po úvodnom góle ostali domáci na niekoľko minút nekoncentrovaní a naši hráči z prvej príležitosti vyrovnali, keď po akcii z ľavej strany bol autorom gólu Gaža. Domácich hráčov táto skutočnosť natoľko vyviedla z miery, že začali robiť chyby a naši hráči sa v brejkoch začali dostávať do výborných šancí dvaja proti jednému. Najmä dvojica Tomič - Ferenčič sa v takejto situácii ocitli dvakrát, ale chýbala nám presnosť riešenia vo finálnej fáze.
Úvod druhého polčasu bol kópiou úvodu zápasu, ale postupne sme v strede poľa začali vyrovnávať hru. Keď sa zdalo, že by sme si mohli odviesť z ihriska favorita remízu tak súper využil našej nedôslednosti v strede ihriska a vsietili rozdielový gól. O štyri minúty sme v snahe vyrovnať skóre pootvorili hru a hráči AS nás potrestali tretím záverečným gólom.
Víťazstvo domácich bolo zaslúžené, pretože po väčšinu zápasu boli lepším a futbalovejším mužstvom.

MLADŠÍ DORAST U17 :

AS Trenčín "B" - Spartak Myjava 3:1 (1:1)
Zostava Myjavy: Janček, Žúrek, Durec, Havlík, Mareš L., Mareš T., Halabrín, Kulíšek (64' Bielčik), Švancara, Lipar, Zríni (58' Gímeš).

Zhodnotenie zápasu asistentom trénera :

Od začiatku zápasu mal súper výborné držanie lopty a dobre kombinoval. My sme sa snažili pozorne brániť a vyrážať do rýchlych protiútokov. V 21. minúte sme otvorili stred poľa a súper strelou z 20-tich metrov dal gól. Podarilo sa nám vyrovnať v 23. minúte, keď loptu na polovici ihriska vybojoval Mareš T., išiel sám na brankára a s prehľadom skóroval.
V druhom polčase sme naďalej pozorne bránili a súpera sme do šancí nepúšťali. Až v 58. minúte sme v obrane spravili chybu a rozhodca odpískal pokutový kop po faule Lukáša Mareša. Súper penaltu premenil. Po pokutovom kope sme na 5 minút stratili koncentráciu a súper nám strelil i tretí gól po odrazenej lopte v 16-tke. V závere sme chceli stav skorigovať, ale dobré akcie sme pokazili vždy finálnou prihrávkou. V 78. minúte sa dostával do dobrej šance Gímeš, ale brankár súpera výborným zákrokom zachránil.