Starší a mladší dorast: 26. kolo (predohrávka)

26. kolo (7. 5. 2013) : Spartak Myjava - FK Senica "B" 3:4 (2:2)

26. kolo (7. 5. 2013) : Spartak Myjava - FK Senica "B" 1:0 (0:0)

Spartak Myjava - FK Senica "B" 3:4 (2:2)
Zostava Myjavy: Ravas, Palkovič (74' Zuzkovič), Vavák /K/, Pecha (46' Tomič), Toman, Pavol Sivák, Vávra, Peter Sivák, Flamík, Gaža, Ferenčič.

Zápas proti prvému mužstvu tabuľky sme začali bez rešpektu a na rozdiel od predchádzajúceho zápasu aj efektívne. V 14. minúte zahral z pravej strany Pecha priamy kop, na ktorý si nabehol Pavol Sivák a hlavou otvoril skóre zápasu. Po góle sa hra vyrovnala, ale obidve mužstvá mysleli hlavne na ofenzívu. Druhý gól pridal Peter Sivák z pokutového kopu v 20. minúte za faul na agilného Gažu. Senica ale taktiež z penalty znížila v 26. minúte na 1:2 a v 34. minúte vyrovnala, keď Palkovič neubránil prenikajúceho hráča a následný center našiel pred bezmocným Ravasom voľného útočníka.

Do druhého polčasu sme nastúpili s vynútenou zmenou, keď zraneného Pechu vystriedal Tomič. V 54. minúte sa hostia prvý krát ujali vedenia, ale nasledovali naše šance. Brankár hostí dvakrát podržal Senicu pri krásnych strelách Gažu a Petra Siváka a pri rohových kopoch nám chýbal väčší dôraz v koncovke. Napriek tomu sme po rohu, následnej strele Vaváka a teči Ferenčiča vyrovnali, ale našu snahu po víťazstve zastavila výmena Zuzkoviča za zraneného Palkoviča. Striedajúci hráč absolútne "nenaskočil" do tempa zápasu a po niekoľkých nepresných zásahoch v závere stretnutia namiesto odkopu od brány ponúkol súperovi loptu a ten bez váhania upravil na konečných 3:4. V závere sme vyvinuli veľký tlak, ale bez gólového efektu.
Obidve mužstvá sa prezentovali ofenzívnym spôsobom hry, vysokým nasadením a fair hrou.

Spartak Myjava - FK Senica "B" 1:0 (0:0)
Zostava Myjavy: Janček, Halabrín, Tomáš Mareš /K/, Lukáš Mareš, Kulíšek, Žúrek, Havlík, Švancara, Zríni (80' Huszár), Plichta, Lipár.

Zhodnotenie zápasu asistentom trénera :

Na Turej Lúke sme hrali proti prvému mužstvu tabuľky s vedomím, že musíme podať kolektívny a zodpovedný výkon. Od začiatku sme hrali s dôrazom na defenzívu, ale keď sme získali loptu, mali sme výborný prechod do útoku. V 12. minúte sme výborne potiahli loptu stredom ihriska, T. Mareš prihral Švancarovi, no jeho strela tesne minula bránu. O 5 minút neskôr výborne potiahol loptu po pravej strane Žúrek, prihral Zrínimu, ale ten mieril vedľa. Súper mal väčšinu času loptu na svojich kopačkách, ale do vyložených šancí sme ho nepúšťali.

Rozhodujúci moment zápasu prišiel hneď po prestávke v 42. minúte, keď sa k odrazenej lopte na polovici ihriska dostal Halabrín, výborne sa dostal pred súperovho hráča, potiahol loptu až do šestnástky a strelou pod brvno nedal brankárovi šancu. Súper sa snažil o vyrovnanie ale chlapci výborným pohybom ,bojovnosťou a väčšou túžbou po víťazstve si toto víťazstvo zaslúžili.