27. kolo (25. 5. 2013) : FC Ružinov Bratislava - Spartak Myjava 2:3 (0:2)

27. kolo (25. 5. 2013) : FC Ružinov Bratislava - Spartak Myjava 0:2 (0:1)

FC Ružinov Bratislava - Spartak Myjava 2:3 (0:2)
Zostava Myjavy: Ravas, Toman, Flamik, Gaža,Vrábel (52' Nikodem, 90' Zuzkovič), Ferenčič (74' Smolíček), Vavák, Kučerák, Tomič, Peter Sivák, Baranovič.

Od úvodného hvizdu sme kontrolovali hru a mali sme vysoké percento držania lopty. Už v 8. minúte využil komunikačného skratu domácich Peter Sivák a pohodlne skóroval. Aj v ďalších minútach sme dominovali a po centri aktívneho Gažu zvýšil na 0:2 hlavou Vavák. Postupne sa hra vyrovnávala, ale v 28. minúte sa do úniku dostal na pravej strane Baranovič a hoci mal pred bránou päť voľných spoluhráčov tak volil individuálne ale nepresné zakončenie. Na konci polčasu sa nám zranil kapitán a najlepší hráč Vrábel, ktorého vystriedal Nikodem a nastalo nútené preskupenie hráčov v rámci systému na štyroch postoch.
V 46. minúte Vavák technickou a tečovanou strelou upravil na ukľudňujúcich 0:3. Od tohto okamihu sme sa uspokojili s priebežným stavom, súper začal nakopávať lopty do okolia pokutového územia, hlavný rozhodca začal domácim pripískávať štandardky a dostali sme sa pod tlak. K neistému výkonu brankára Ravasa sa opäť pridali individuálne chyby, po ktorých domáci skorigovali na konečných, ale zaslúžených 2:3.

Pôsobili sme futbalovejším dojmom, ale zníženou bojovnosťou a nezodpovednosťou sme sa mohli pripraviť o suverénne víťazstvo, pretože za stavu 0:3 sme navyše dva krát trafili bránkovú konštrukciu.

FC Ružinov Bratislava - Spartak Myjava 0:2 (0:1)
Zostava Myjavy: Janček, Tomáš Mareš, Lukáš Mareš, Kulíšek, Vávra (76' Gímeš), Durec /K/, Baranovič (73' Zríni), Žúrek, Havlík, Švancara, Plichta.

Zhodnotenie zápasu asistentom trénera :

Zápas sa hral na nekvalitnom a nerovnom teréne. Od začiatku sme mali prevahu a využili sme ju počas celého zápasu. Dobre sme kombinovali, pohybovali sa, iba vo finálnej fáze sme nedokázali premeniť šance do gólov. Súper hrozil iba po štandardných situáciách a nakopávaných loptách. Prvú šancu mal Erik Vávra, v 8. minúte loptu však zle trafil. V 15. minúte sme strelili prvý gól, keď sa po rohu najlepšie v 16-tke zorientoval Žúrek. Ďaľšiu čistú šancu nevyužil L. Mareš, keď loptu namiesto zakončenia zasekol a obranca loptu vypichol. Ďalšie dobré šance sme nevyužili a ľahkovážne zahodili. V druhom polčase sme pokračovali v zahadzovaní čistých šancí, keď sa súper na našu polovicu dostával len sporadicky. Záver sme zdramatizovali, keď rozhodca v 78. minúte odpískal pokutový kop, Domik Janček však penaltu fantasticky zneškodnil. Po nasledujúcom rohovom kope sme loptu odvrátili a Tomáš Mareš šprintom cez celé ihrisko, s prehľadom šancu premenil. Keby bol lepší terén, skóre by bolo vyššie.