28. kolo (1. 6. 2013) : Spartak Myjava - FK Lokomotíva Trnava 7:1 (4:1)

28. kolo (1. 6. 2013) : Spartak Myjava - FK Lokomotíva Trnava 0:1 (0:0)

Spartak Myjava - FK Lokomotíva Trnava 7:1 (4:1)
Zostava Myjavy: Ravas (79' Mazíny), Toman, Flamik (63' Smolíček), Gaža (60' Nikodem), Vrábel, Ferenčič, Vavák /K/, Kučerák, Tomič, Peter Sivák, Baranovič (74' Zuzkovič).

Zápas sme začali vo veľkom štýle, pretože po dvoch góloch Vaváka a jednom Ferenčiča sme už v 6. minúte vyhrávali 3:0. V 17. minúte dovŕšil z pokutového kopu hetrik Vavák a upravil na 4:0. V ďalších minútach sme sa predčasne uspokojili s vývojom zápasu a výrazným gólovým rozdielom a začali sme vyrábať chyby najmä v defenzíve, čo súper využil na skorigovanie stavu. V druhom polčase sme opäť zlepšili pohyb bez lopty a presnosť prihrávok a kombinačnou hrou sme prehrávali súpera. Výsledkom boli ďalšie tri góly na našom konte, ktorých autormi boli Vrábel, Ferenčič a Kučerák.
V priebehu druhého polčasu sme využili možnosť vystriedať maximálny počet hráčov. Všetci sa okamžite prispôsobili tempu hry a oživili ďalší priebeh. Svojim výkonom najviac dominovali autor troch gólov Vavák a Kučerák, ktorý dirigoval hru a s prehľadom servíroval spoluhráčom presné a vtipné prihrávky.

Víťazstvo rozdielom dvoch tried bolo zaslúžené a mužstvo hoci nastúpilo bez nosných hráčov základnej zostavy z dôvodu zranení (Holič, Pavol Sivák, Palkovič, Pecha), potvrdilo v závere súťaže stúpajúcu formu.

Spartak Myjava - FK Lokomotíva Trnava 0:1 (0:0)
Zostava Myjavy: Janček, Halabrín, Lukáš Mareš, Vávra (66' Gimeš), Kulíšek (54' Zríni), Durec, Baranovič, Žúrek, Havlík, Švancara (70' Čobrda), Plichta.

Zhodnotenie zápasu asistentom trénera :

Bol to jeden z najhorších výkonov v tomto ročníku, chýbal nám pohyb, dôraz, agresivita a nasadenie. Súper nás v tomto predbehol a my sme sa nedostali do zápasu. Vypracovali sme si iba jednu čistú gólovú šancu, ale Vávra v 22. minúte trafil loptu iba do brankára. Mali sme aj viacero štandardných situácii, ale loptu sme nedokázali pretlačiť do brány. V polčase sme preskupili hráčov, hra sa trochu zlepšila, ale súper hral v defenzíve výborne. Potrestal nás v 73. minúte, keď chybu na bránkovej čiare spravil L. Mareš, hráč ho obišiel, prihral pred bránu a tam nepokrytý súper zasunul loptu do brány.