29. kolo (8. 6. 2013) : FK Púchov - Spartak Myjava 3:1 (2:0)

29. kolo (8. 6. 2013) : FK Púchov - Spartak Myjava 1:1 (0:0)

FK Púchov - Spartak Myjava 3:1 (2:0)
Zostava Myjavy: Ravas, Patrik Baranovič, Tomič, Pecha, Toman, Vrábel /K/, Vávra (79' Smolíček), Vavák, Kučerák, Gaža (77' Nikodem), Ferenčič.

Priebeh a výsledok zápasu do značnej miery ovplyvnil veľmi nerovný terén a veľkosť a tvar hracej plochy, ktorá bola úzka a krátka. Domáci využili v prvom polčase fakt, že sú na takúto situáciu pripravení a urobili si dvojgólový náskok po dvoch chybách Baranoviča.
Po zmene strán sme zmenili spôsob hry, prestali sme kombinovať a zjednodušili sme prechod do útoku. Výsledkom bol fakt, že sme nielen znížili Tomičom na 2:1, ale že sme kontrolovali hru a hrali sme na polovici domácich, ktorí sa len občas zmohli na rýchly protiútok, prípadne štandardnú situáciu. V poslednej minúte zápasu, keď naša snaha o vyrovnanie vrcholila domáci zo situácie, ktorá zaváňala ofsajdom upravili na konečných 3:1. Napriek nefutbalovému terénu mal zápas výbornú úroveň.

FK Púchov - Spartak Myjava 1:1 (0:0)
Zostava Myjavy: Janček, Halabrín, Tomáš Mareš, Čobrda (50' Zríni), Lukáš Mareš, Flamik, Kulíšek (61' Bielčik), Durec /K/, Žúrek, Tomáš Baranovič (67' Gimeš), Švancara (18' Havlík).

Zhodnotenie zápasu asistentom trénera :

Zápas sa hral na teréne, kde sme nemohli veľmi kombinovať. Od prvej minúty sme hrali trpezlivo a zvádzali množstvo osobných súbojov. Súper sa spoliehal na dlhé lopty, ale my sme výborne pracovali v obrane a strede poľa. Prvý polčas sa odohral zväčša medzi 16-tkami. V druhom polčase sme sa viac tlačili dopredu a v 54. minúte sme po peknej akcii strelili gól. Tomáš Mareš prihral Baranovičovi, ten loptu sklepol pred seba a nabiehajúci Lukáš Mareš pekne obstrelil brankára. Bola to najkrajšia akcia zápasu. Súper sa do našej 16-tky dostával len po štandardných situáciách a v 70. minúte nám po chybe, keď sme nedokázali dostať loptu z pokutového územia, strelil vyrovnávajúci gól.