30. kolo (15. 6. 2013) : Spartak Myjava - FC Petržalka 1898 2:3 (1:0)

30. kolo (15. 6. 2013) : Spartak Myjava - FC Petržalka 1898 1:2 (1:0)

Spartak Myjava - FC Petržalka 1898 2:3 (1:0)
Zostava Myjavy: Ravas, Toman, Gaža (84' Smolíček), Vrábel /K/, Ferenčič (69' Zuzkovič), Vavák, Kučerák (81' Patrik Baranovič), Palkovič, Pavol Sivák, Pecha, Vávra (46' Nikodem).

Posledný zápas sezóny už nemohol prehovoriť do tabuľky a preto hráči aj tréneri mysleli viac na úroveň zápasu ako na výsledok. Súper mal technickejších a starších hráčov, ale naši hráči tento fakt eliminovali taktickou disciplinovanosťou a nasadením. V 38. minúte sme sa ujali vedenia gólom Siváka.
Petržalka vyrovnala hneď v úvode druhého polčasu a v ďalšom priebehu kontrolovala hru formou držania lopty na svojich kopačkách . Preto sme sa zamerali na rýchle protiútoky. V 55. minúte po hrubke Vrábela sa súper dostal do vedenia, ale o desať minút neskôr po prieniku Gažu do pokutového územia a následnom faule vyrovnal Kučerák z penalty na 2:2. Keď sa zdalo, že s výsledkom budú spokojné obidve strany tak zle vybehol Ravas a súper v závere rozhodol o svojej výhre. Gólu ale predchádzali tri veľké šance, do ktorých sa postupne dostali Gaža, Ferenčič a Nikodem, ale žiaľ bez gólového efektu.

Spartak Myjava - FC Petržalka 1898 1:2 (1:0)
Zostava Myjavy: Janček, Halabrín (50' Havlík), Tomáš Mareš (33' Kulíšek), Čobrda (75' Bielčik), Lukáš Mareš, Flamik, Durec, Žúrek, Tomáš Baranovič, Zríni (64' Gimeš), Plichta.

Zhodnotenie zápasu asistentom trénera :

Do zápasu sme vstúpili s úmyslom oplatiť súperovi prehru z jesene. Hrali sme zodpovedne vzadu a chceli sme prenikať do 16-tky krídelnými priestormi. Súper hral niekedy až prehnane tvrdo a vytváral pre nás štandardné situácie. Túto výhodu sme využili v 17. minúte, keď priamy kop výborne kopol Flamík, loptu pred brankárom výborne tečoval Čobrda a Tomáš Mareš pohotovo zasunul loptu do brány. Súper sa pokúšal vyrovnať, ale brankár Janček výborne zasiahol. Zápas ovplyvnila 33. minúta, keď si náš kapitán T. Mareš v súboji zlomil ruku a musel byť odvezený do nemocnice. Túto stratu v strede poľa sme nedokázali zaplátať a hostia prevzali iniciatívu.
V druhom polčase nás súper pritlačil a ťažil zo svojho fyzického fondu. Vyrovnal po rohovom kope v 47. minúte, keď loptu pretlačil do brány. Pri zrážke sa nám zranil aj brankár Janček, ale zápas so sebazaprením dochytal. Po našej chybe v 65. minúte nás súper dorazil a strelil víťazný gól. Šancu na vyrovnanie mal v 73. minúte Gímeš, ale namiesto vniknutia do 16-tky volil prihrávku a súper loptu vykopol. Bol to pre nás nešťastný zápas a za priebeh sme si remízu zaslúžili.