Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Starší dorast U19 - Trnava Cup 2013

ilustračný obrázok

V dňoch 20. 7. 2013 až 21. 7. 2013 sa naše družstvo staršieho dorastu (U19) zúčastnilo výborne obsadeného medzinárodného turnaja TRNAVA CUP 2013. Hoci našimi súpermi boli špičkové prvoligové družstvá a naviac s oveľa vyšším vekovým priemerom, tak sme boli vo všetkých zápasoch dôstojným súperom...

Pri väčších skúsenostiach, objektivite rozhodcov a troche športového šťastia sme mohli bojovať o najvyššie umiestnenie. Ani v jednom zo zápasov sme "nehrali na výsledok", ale striedali sme v polčase všetkých hráčov tak, aby dostali rovnaký časový priestor prezentovať sa svojím výkonom.

Po prvom hracom dni nám ochorel jediný útočník - Ferenčič a na dovolenku odcestoval prvý brankár Ravas. V druhom dni sme sa s touto situáciou vyrovnali a našli sme iné systémové riešenia.

 

KÁDER HRÁČOV:

Brankári: Ravas (1. hrací deň), Mazíny, Janček (2. hrací deň)
Hráči v poli: Baranovič, Smolíček, Žúrek (U17), Flámik (U 17), Durec, Pecha, Vasko (AS Trenčín), Toman, Pavol Sivák - kapitán, Peter Sivák, Nikodem, Vávra, Ferenčič, Sirota (FK Senica), Zuzkovič, Konkuš (Vrbové).

VÝSLEDKY SPARTAKA MYJAVA - SOBOTA:

FC Spartak Trnava - Spartak Myjava 2:0 (1:0)

V prvom polčase sme boli jasne lepším mužstvom v poli. Dostali sme ale už v prvej minúte gól po hrubej individuálnej chybe Zuzkoviča. Vytvorili sme si tlak, ale šance sme nepremenili. Po faule na Petra Siváka sme nepremenili ani penaltu.
V druhom polčase mala naopak viac z hry Trnava, ale do vyložených šancí sme ich nepustili. V čase našej maximálnej snahy o vyrovnanie sme sa opäť dopustili hrubky pred našou šestnástkou, keď testovaný hráč Konkuš prihral súperovi na nohu a tým sme Trnave darovali výhru.

FK Senica - Spartak Myjava 1:1 (0:1)

Druhým súperom bola Senica, ktorá do záveru I. ligy staršieho dorastu bojovala s AS Trenčín o titul a nastúpila v kompletnom zložení vrátane Kosorína. Od začiatku sme hrali nebojácne, disciplinovane a bez rešpektu. Nezlomila nás ani vymyslená penalta, pretože Ravas ju vystihol a to nás nakoplo ešte viac. Mali sme častejšie loptu pod kontrolou a Senica sa nemohla dostať do plánovaného tempa a tlaku a unáhlene zakončovala svoje akcie. Po jednej z najkrajších kombinácií a faule v pokutovom území sme sa po jasnej penalte ujali zaslúženého vedenia gólom Nikodema.
V druhom polčase nás súper pritlačil a vyvinul ohromný tlak. Prehrával nás fyzicky aj futbalovo, ale organizovaná a disciplinovaná defenzíva s istým Ravasom držala čisté konto. Až päť minút pred koncom zápasu dal rozhodca prísnym verdiktom Senici druhý raz možnosť kopať penaltu. Aj na tu si Ravas "siahol", ale vyrovnaniu nezabránil.

VÝSLEDKY SPARTAKA MYJAVA - NEDEĽA:

Górnik Zabrze (Poľsko) - Spartak Myjava 2:1 (0:1)

V úvode druhého dňa sme nastúpili proti tretiemu najlepšiemu mužstvu Poľska. Tento fakt hráči potvrdili v sobotu, keď na turnaji dominovali herne aj výsledkovo. Taktiku sme zvolili defenzívnu s prechodom do brejkov. To sa ukázalo ako správne, pretože súper ostal zaskočený a nemal priestor dostať sa v našom zhustenom bloku do šance. Opticky bol lepší, ale my sme čakali na svoju šancu. Dočkali sme sa po akcii na pravej strane, keď sa v pokutovom území individuálne presadil Sirota a technickou strelou z uhla otvoril skóre.
V druhom polčase sme vyrovnali hru a súper sa ponáhľal vyrovnať a preto vyrábal veľa nepresností. Asi šesť minút pred koncom v snahe definitívne rozhodnúť zápas sme na ľavej strane stratili loptu a po nedorozumení stopérov súper poľahky vyrovnal. Kým sme sa spamätali z vyrovnania, tak Górnik udrel druhý raz a výborne rozbehnutý zápas sme v závere zbytočne prehnanou snahou a neskúsenosťou prehrali.

Lokomotíva Trnava - Spartak Myjava 2:2 (1:1)

Proti domácim sme poslali do boja opäť všetkých hráčov. Zápas mal ofenzívny charakter a viac sa myslelo na útok ako na obranu. Preto v hracom čase 2 x 30 minút padli štyri krásne góly a viaceré šance ostali nevyužité. Autorom našich obidvoch gólov bol Sirota, čo mu zabezpečilo cenu pre najlepšieho strelca turnaja.


 

V celkovom hodnotení obsadilo naše mužstvo 4. miesto. S účinkovaním a reprezentovaním nášho klubu na tomto turnaji môžeme vysloviť plnú spokojnosť.

autor textu: Dr. Dorňák, tréner U19