Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Starší a mladší dorast: 2. kolo

ilustračný obrázok

Starší dorast U19 :
2. kolo (11. 8. 2013) : Spartak Myjava - FK DAC 1904 Dunajská Streda 3:1 (0:0)

Mladší dorast U17 :
2. kolo (11. 8. 2013) : Spartak Myjava - FK DAC 1904 Dunajská Streda 0:3 (0:3)

 

STARŠÍ DORAST U19 :

Spartak Myjava - FK DAC 1904 Dunajská Streda 3:1 (0:0)
Zostava Myjavy: Ravas, Durec, Pecha, Flamik, Nikodem (86' Kulíšek), Vasko (46' Ferenčič), Pavol Sivák /K/, Sirota, Toman, Peter Sivák (63' Vávra), Patrik Baranovič (88' Zuzkovič).

Zhodnotenie zápasu trénerom :

Súper od začiatku nastúpil s defenzívnou taktikou. Hra do prehusteného priestoru nám robila problémy, ale prihrávkami za obranu sme sa napriek tomu dostali do dvoch vyložených šancí, ktoré však ostali nevyužité. Súper sa dostal do nášho pokutového územia až v nastavenom čase prvého dejstva.
Od 46. minúty nastúpil namiesto nevýrazného Vaska Ferenčič a čiastočne sme preskupili aj niektoré hráčske posty. V druhej časti sa obraz hry nezmenil, ale z prvého brejku DACu sme po chybe celej pravej strany inkasovali gól. To nás správne naštartovalo a po permanentnom tlaku sme si vypracovali viacero šancí, ktoré sme už využili a to Paľom Sivákom dvakrát a bojovným Ferenčičom. Záver zápasu sme kontrolovali a zaslúženú výhru sme mohli aj navýšiť.

MLADŠÍ DORAST U17 :

Spartak Myjava - FK DAC 1904 Dunajská Streda 0:3 (0:3)
Zostava Myjavy: Janček, Halabrín (70' Bayer), Čobrda /K/, Fukna, Babinec (53' Bielčik), Švancara (41' Zríni), Tomáš Baranovič, Žúrek, Havlík, Tobiaš (41' Weiss), Jánošík.

Zhodnotenie zápasu asistentom trénera :

Po solídnom úvode, keď sme dokázali získať viacero lôpt a hrali sme aktívne na súperovej polovici sme inkasovali v 5. minúte po prvej strele medzi žrde, ktorá smerovala do stredu brány. Hneď o dve minúty sme po nakopnutej lopte za obranu inkasovali po druhý krát, keď zle na situáciu zareagovala naša obrana a nedokázala zastaviť útočníka hostí. Góly nás poriadne zaskočili, lebo pred zápasom sme hráčov upozorňovali na úvod zápasu a hlavne koncentráciu v ňom. Naše slová nepadli na úrodnú pôdu a v 15 minúte sme po rýchlom brejku inkasovali po tretí krát, keď sme trestuhodne nechali voľného hráča v 16-ke. Gólu však predchádzal pomalý návrat hráčov na vlastnú polovicu ihriska. Tento gól nás totálne zrazil k zemi a aj keď sme sa snažili, nevedeli sme sa presadiť proti v pohode hrajúcemu súperovi ani z viacerých, aj dobre kopnutých, štandardných situácií. Našu nemohúcnosť sme potvrdili aj v zakončení šancí (Havlík, Švancara).
Druhý polčas bol z našej strany lepší , hrali sme aktívnejšie, hráčov sme nabádali k zvýšenej aktivite. Súper však trojgólový náskok z prvého polčasu bez väčších problémov ubránil.