4. kolo (25. 8. 2013) : Spartak Myjava - FKM Nové Zámky 2:1 (1:0)

4. kolo (25. 8. 2013) : Spartak Myjava - FKM Nové Zámky 3:0 (2:0)

Spartak Myjava - FKM Nové Zámky 2:1 (1:0)
Zostava Myjavy: Ravas, Durec, Ferenčič, Pecha, Nikodem (90' Kulíšek), Vasko (46' Flamik), Pavol Sivák /K/, Sirota (87' Zuzkovič), Toman, Peter Sivák, Patrik Baranovič.

Vo štvrtom jesennom zápase sme pôsobili rozpačitým dojmom. Absentovala futbalovosť a ľahkosť a preto sme sa do šancí dostávali najmä zo štandardných situácií. Napriek tomu bol vývoj zápasu pre nás priaznivý, pretože sme po góloch Ferenčiča a Flamíka ešte desať minút pred koncom vyhrávali 2:0. Stačilo jedno nedorozumenie na pravej strane pri prechodu do útoku a súper poľahky znížil na 2:1. Po inkasovanom góle sme znervózneli a vyrábali sme v defenzíve hrubé chyby po ktorých sme mohli obdržať ďalší gól. Výsledok sme napokon udržali a vzhľadom na fakt, že súper dva krát vykopával z bránkovej čiary a niektoré ďalšie šance sme nevyužili, považujem výsledok za spravodlivý.

Spartak Myjava - FKM Nové Zámky 3:0 (2:0)
Zostava Myjavy: Hrdlička, Halabrín (58' Sekela), Čobrda /K/, Fukna, Bielčik, Weiss, Zríni, Gimeš (60' Tomáš Baranovič), Havlík, Tobiaš (63' Švancara), Jánošík (77' Černek).

Zhodnotenie zápasu asistentom trénera :

Chalani od úvodu plnili to, čo sme si povedali pred zápasom. Výborne sa posúvali do ťažiska hry, pozorne bránili a po zisku lopty mali výborný prechod do útoku s presnými prihrávkami. V útoku výborne pracovali Gímeš s Tobiašom a v 15. minúte po krídelnej akcii a presnom centri v sklze dal gól Tobiaš. Súpera sme pred našu bránu nepúšťali a sami sme si vypracovali viacero dobrých šancí. Najväčšiu mal v 27. minúte Gímeš, keď šiel sám na brankára, ale mieril vedľa. Podarilo sa nám skórovať v 35. minúte, po rohovom kope Fuknu sa do vzduchu dobre zavesil Čobrda a pred brankárom loptu ešte tečoval Havlík. Najkrajšia akcia prišla v druhom polčase, keď si do krídla zbehol Jánošík, zbavil sa obrancu a ľahkým centrom našiel nabiehajúceho Tobiaša, ktorý hlavou prekonal brankára. V závere mal ešte šancu Tobiaš, ale na lepšie zakončenie už mu chýbali sily.
Chalanom ďakujem za poctivý prístup v zápase.