Starší dorast U19: Spartak Myjava - Al-Gharafa SC

Prípravný zápas staršieho dorastu U19:
SPARTAK MYJAVA - AL-GHARAFA SC 1:1 (1:1)

Dňa 3. 9. 2013 odohrala naša U19 prípravný zápas s U19 AL GHARAFA z Kataru. Hralo sa v Trnave na ihrisku Slávie.
Naši starší dorastenci nastúpili v zložení: Mazíny (Ravas), Toman, Durec, Pecha, P. Baranovič, Sirota, Peter Sivák, Pavol Sivák, Nikodém, Ferenčič, Flamík, T. Baranovič, Vávra, Plichta, Zuzkovič, Kulíšek, Žúrek.

Prvoligoví Katarčania hrali od začiatku agresívne, boli rýchli a veľmi pohybliví. Ich hra nás zaskočila, ale snažili sme sa ich obsadzovať a v súbojoch sme boli úspešnejší. Súper zmenil taktiku vyhýbal sa súbojom a snažili sa nás prekopávať. Takto padol aj ich prvý gól na 1 : 0. Nám sa podaril pekný kop Tomana na Ferenčiča, ktorý hlavou vyrovnal na 1 : 1. Ostatné rohové kopy a priame kopy nám už nevyšli.

Druhý polčas sa hral bojovný futbal so snahou strhnúť víťazstvo na tú či onú stranu. Súper bol pohyblivý celý zápas a stálo nás veľa síl ho ustrážiť. Ich mentalita a snaha vyústila až do provokáciám a osobným súbojom, ale aj to sme ustáli. Prípravný zápas z našej strany mal cieľ, aby každý hráč mal rovnaký počet minút odohratých a preto sa zostava sa často menila. Chlapcom je treba poďakovať za bojovný výkon a za vzornú reprezentáciu nášho klubu.

autor textu: Ing. Tibor Grofik