7. kolo (14. 9. 2013) : ČFK Nitra - Spartak Myjava 4:2 (3:2)

7. kolo (14. 9. 2013) : ČFK Nitra - Spartak Myjava 1:0 (0:0)

ČFK Nitra - Spartak Myjava 4:2 (3:2)
Zostava Myjavy: Ravas, Durec, Ferenčič, Pecha, Sirota, Nikodem, Žúrek, Pavol Sivák /K/, Vávra, Toman, Peter Sivák.

Nezachytili sme úvod zápasu, kedy bol súper behavejší, rýchlejší, dôraznejší a sebavedomejší. V 10. minúte sme prehrávali po nedôraze pred pokutovým územím už 2:0. Keď sme sa z vývoja spamätali a privykli si na mokrý povrch a vietor tak sa nám podarilo znížiť Sirotom z voľného priameho kopu na 2:1. Po troch minútach ale domáci nechytateľnou strelou do šibenice zvýšili opäť na dvojgólový rozdiel. Asi od 25. minúty sme najskôr vyrovnali hru a v závere polčasu sme prebrali iniciatívu a znížili sme Ferenčičom na kontaktných 3:2. Krátko pred polčasom sa po kombinácii Tomana a Vávru dostal do čistej gólovej šance Pavol Sivák, ale trafil stred brány.
Po zmene strán sme využili podporu vetra a nátlakovou hrou sme si vytvorili územnú prevahu. Keď vyrovnanie viselo vo vzduchu tak sa domáci dostali do protiútoku a po chybe nášho brankára sa poľahky dostali opäť do dvojgólového vedenia, ktoré nakoniec uhájili až do záverečného hvizdu nepresného rozhodcu.

Za hru v poli a ofenzívnu snahu si hráči zaslúžia pochvalu, ale za hrubé defenzívne chyby a nedôslednosť, ktoré boli umocnené nevhodným obutím (lisované kopačky na podmáčanom teréne) sme si body nezaslúžili.

ČFK Nitra - Spartak Myjava 1:0 (0:0)
Zostava Myjavy: Janček, Čobrda /K/, Fukna, Bielčik, Weiss, Zríni, Gimeš (68' Tomáš Baranovič), Tobiaš (64' Chvíla), Flamik, Jánošík, Plichta.

Zhodnotenie zápasu asistentom trénera :

Zápas sa hral na teréne, kde bolo množstvo osobných súbojov. Celkom dobre sme sa pohybovali a útoky viedli po krídelných priestoroch. V 13. minúte po kolmej prihrávke išiel Gímeš sám na brankára, ale loptu "dočahoval" a kopol ju nad bránu. V 20. minúte po rohovom kope Fuknu sme dali regulárny gól, ale rozhodca ho pre údajný ofsajd neuznal.
V druhom polčase sme súpera pred našu bránu nepúšťali a sami sme vyrážali do rýchlych brejkov. V 65. minúte obišiel Gímeš dvoch hráčov, išiel sám na brankára, ten mu loptu vyrazil a dobiehajúci Weiss ju poslal do brány, ale na bránkovej čiare ju v poslednej chvíli vykopol obranca. Súper nás potrestal v 80. minúte, keď sme štandardku nedokázali dostať od brány a súper ojedinelou strelou rozhodol zápas.

Chalani sa presvedčili, že futbal sa hrá až do konca. Škoda, bod sme si za výkon zaslúžili.