Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Starší a mladší dorast: 8. kolo

Spartak Myjava - ilustračný obrázok

Starší dorast U19 :
8. kolo (22. 9. 2013) : Spartak Myjava - FC Petržalka 1898 1:1 (0:0)

Mladší dorast U17 :
8. kolo (22. 9. 2013) : Spartak Myjava - FC Petržalka 1898 0:0 

 

STARŠÍ DORAST U19 :

Spartak Myjava - FC Petržalka 1898 1:1 (0:0)
Zostava Myjavy: Janček, Žúrek (63' Patrik Baranovič), Durec, Pecha, Toman, Flamík, Pavol Sivák /K/, Sirota, Peter Sivák, Nikodem (69' Vávra), Ferenčič.

Zhodnotenie zápasu trénerom :

Proti silnému súperovi z popredia tabuľky sme vychádzali zo zabezpečenej defenzívy. Dlho sa hral stereotypný futbal v okolí stredovej čiary viac smerom na našu bránu, ale do súvislého tlaku sme súpera nepustili. Opticky bol lepší, ale šance si nevytváral a my sme vyrážali do rýchlych protiútokov. Charakteristické pre prvý polčas bolo veľa nepresností a malá snaha o prečíslenie súpera. Boli sme to my, kto si vypracoval šancu po voľnom priamom kope, následnej hlavičke Pavla Siváka a nastrelenej žrdi. V zápätí unikol Nikodem a spätnou prihrávkou našiel troch spoluhráčov pred pokutovým územím, ale tí sa nedohodli a bol z toho nebezpečný brejk súpera.
V druhom polčase sme dostali zbytočný gól po rohovom kope, keď sme nepokryli najvyšších hráčov. V záverečnom tlaku a po predchádzajúcom prestriedaní sme zaslúžene vyrovnali, keď autorom gólu bol neúnavný Ferenčič.

MLADŠÍ DORAST U17 :

Spartak Myjava - FC Petržalka 1898 0:0
Zostava Myjavy: Ravas, Bielčik, Havlík, Čobrda /K/, Fukna, Zríni, Halabrín (50' Sekela), Tobiáš (73' Holán), Weiss, Gímeš (47' Švancara), Tomáš Baranovič (68' Bayer).

Zhodnotenie zápasu asistentom trénera :

Bol to zápas o jednom góle, no žiadnemu mužstvu sa ho nepodarilo dať. My sme mali tri výborné príležitosti, ale opäť sme zlyhali v koncovke. Už v 2. minúte mal príležitosť Weiss, ale z 11m prekopol bránu. Hra sa odohrávala väčšinou medzi 16-tkami s množstvom osobných súbojov. V 27 minúte po rohovom kope hlavičkoval Baranovič, ale brankár loptu chytil.
V druhom polčase sme zvýšili aktivitu a po stranách sme sa dostávali pred bránu súpera, lenže vo finálnej fáze sme pokazili prihrávku. V 58. minúte si dobre nabehol na center Tobiáš, ale hlavičkoval tesne vedľa. V závere zápasu sme nepresnosťami dovolili zvýšiť súperovi tlak, no gól už nepadol.