Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Starší a mladší dorast: 9. kolo

Spartak Myjava - ilustračný obrázok

Starší dorast U19 :
9. kolo (28. 9. 2013) : FK Slovan Levice - Spartak Myjava 1:1 (1:1)

Mladší dorast U17 :
9. kolo (28. 9. 2013) : FK Slovan Levice - Spartak Myjava 0:0

 

STARŠÍ DORAST U19 :

FK Slovan Levice - Spartak Myjava 1:1 (1:1)
Zostava Myjavy: Ravas, Žúrek, Pecha, Durec, Zuzkovič, Pavol Sivák /K/, Flamík, Nikodem (88' Kulíšek), Peter Sivák, Sirota (82' P. Baranovič), Ferenčič (73' Vávra).

Zhodnotenie zápasu trénerom :

Na horúcu pôdu v Leviciach sme nastúpili s cieľom získať body. Terén hlavnej plochy bol tvrdý a na povrchu mokrý, ale tento raz sme sa s týmto faktom pomerne rýchlo vyrovnali. Po zakríknutom začiatku sme od 10. minúty vyrovnali hru a vypracovali sme si sto percentnú šancu, keď Ferenčič dostal ideálnu prihrávku, vnikol do pokutového územia, urobil kľučku domácemu stopérovi, brankár mu odokryl väčšinu brány, ale prekopol. Z protiútoku po pozičnej chybe Zuzkoviča a neprehľadnej situácii pred malým pokutovým územím zmenila strieľaná prihrávka niekoľkokrát smer a domáci hráč dopravil so šťastím loptu za chrbát bezmocného Ravasa. Gól nás nepoložil, ale naopak. Mali sme viac z hry a vypracovali sme si niekoľko rohových kopov a po jednom z nich sa Peter Sivák zmocnil odrazenej lopty a ľavačkou nechytateľne trafil pravú šibenicu domácej brány.

Po zmene strán sme boli kombinačnejší a behavejší. Súpera sme okrem odpískaných štandardných situácií nepustili ani raz do zakončenia a naopak, našim sľubným šanciam najmä po akciách z krídelných priestorov chýbala presnosť a kľud v koncovke. Družstvo ako celok príkladne plnilo taktické pokyny a ani jeden hráč nepodal tak slabý výkon, aby bol striedaný práve z tohto dôvodu.
Za aktívnu a ofenzívnu hru sme si najmä za druhý polčas zaslúžili zvíťaziť.

MLADŠÍ DORAST U17 :

FK Slovan Levice - Spartak Myjava 0:0
Zostava Myjavy: Janček, Bielčik, Havlík, Čobrda /K/, Fukna, Zríni, Halabrín, (49' Sekela), Chvíla, Weiss, Tobiaš (59' Švancara), T. Baranovič (76' Holán).

Zhodnotenie zápasu asistentom trénera :

Do zápasu sme išli s tým, že chceme predviesť čo najlepší výkon a konečne vonku bodovať. Už v 8. minúte sme mali vyloženú šancu, ale Baranovič vyrazenú strelu od brankára nedokázal umiestniť do brány. V ďalšom priebehu sa hra i vinou terénu odohrávala väčšinou medzi 16-tkami, s množstvom súbojov a nepresností.
V druhom polčase sme mali viacero dobrých prečíslení, ale volili sme zlú finálnu prihrávku. V 79. minúte sme sa dostali k bráne súpera, vystrelili na brankára, ten loptu vyrazil a loptu sme chceli doraziť do brány, ale rozhodca nezmyselne odpískal koniec zápasu. Hráč Švancara to rozhodcovi okomentoval a po dvoch žltých kartách dostal kartu červenú.