10. kolo (6. 10. 2013) : Spartak Myjava - FC ViOn Zlaté Moravce 0:2 (0:1)

10. kolo (6. 10. 2013) : Spartak Myjava - FC ViOn Zlaté Moravce 1:0 (0:0)

Spartak Myjava - FC ViOn Zlaté Moravce 0:2 (0:1)
Zostava Myjavy: Ravas, Durec, Ferenčič (74' Vávra), Pecha, Flamik, Sirota, Nikodem, Žúrek, Pavol Sivák /K/, Toman, Peter Sivák.

Po vydarenom zápase v Leviciach nás doma čakal súper zo špičky tabuľky. Opäť sme sa dlhšie rozbiehali a opäť sme na to doplatili. Už v 7. minúte sme inkasovali z rohového kopu, keď sme nechali voľného súpera pohodlne hlavičkovať. Od 15. minúty sme začali preberať iniciatívu a zatlačili sme súpera na jeho polovicu. Vyložené šance z hry sme si ale nevypracovali, pretože obrana hostí hrala pozorne. Najväčšie príležitosti sme mali po voľných priamych kopoch z krídelných priestorov, ale všetky štyri sa skončili rovnako - nepresnou alebo nedôraznou hlavičkou.

V druhom polčase sme tlak ešte vystupňovali, ale ani jednu akciu sme nedokončili do gólového vyústenia. V čase najväčšieho náporu súper podnikol rýchly protiútok a po malom dôraze našich hráčov v pokutovom území skóroval opäť celkom voľný hráč.
Napriek prehre musím hráčov pochváliť za útočné akcie realizované na jeden dotyk. Do najbližšieho zápasu musíme popracovať na defenzívnej činnosti v našom pokutovom území a na využívaní gólových príležitostí. Súper nám dnes dal lekciu z efektivity a trpezlivosti, pretože napriek tomu, že sa po väčšinu zápasu bránil tak si odváža tri body po výhre 0:2.

Spartak Myjava - FC ViOn Zlaté Moravce 1:0 (0:0)
Zostava Myjavy: Hrdlička, Halabrín (80' Bayer), Čobrda /K/, Fukna, Weiss, Zríni, Chvíla, Gimeš (60' Sekela), Havlík, Jánošík (79' Holán), Tobiaš (47' Tomáš Baranovič).

Zhodnotenie zápasu asistentom trénera :

Proti prvému mužstvu sme chceli podať čo najlepší výkon. Súper od začiatku prevzal iniciatívu, mal dobré držanie lopty. My sme dobre prehusťovali stred ihriska, snažili sme sa získavať odrazené lopty a rýchlo prechádzať do protiútokov. Chalani sa dobre pohybovali a vychádzali nám i kombinácie po krídlach. V 17. minúte potiahol loptu Fukna, ale center do 16-tky trafil súpera. V 29. minúte po pravej strane prenikol Halabrín, prihrávka však nebola dostatočne prudká a súper ju odkopol. Hostia sa snažili prekvapiť nakopávanými loptami, obrana však hrala pozorne.
V druhom polčase sme vystriedali a Baranovič po výbornom rohovom kope Fuknu hlavou v 61. minúte nedal brankárovi šancu. Chalani aj naďalej bojovali a po centrovanej lopte z voleja dobre zakončil Weiss, ale brankár loptu chytil. Víťazstvo sme umnou taktickou hrou udržali.