11. kolo (12. 10. 2013) : FK Púchov - Spartak Myjava 2:3 (0:1)

11. kolo (12. 10. 2013) : FK Púchov - Spartak Myjava 2:1 (1:0)

FK Púchov - Spartak Myjava 2:3 (0:1)
Zostava Myjavy: Ravas, Durec, Ferenčič, Pecha, Flamik, Sirota, Nikodem (89' Patrik Baranovič), Žúrek (81' Zuzkovič), Pavol Sivák /K/, Toman, Peter Sivák (46' Vávra).

Po nelichotivej sérii zápasov bez víťazstva a následnej bodovej strate na absolútnu špičku sme vycestovali na pôdu tabuľkového suseda s cieľom naplno bodovať. Toto predsavzatie sme začali plniť už v úvodných sekundách, keď po úniku Nikodema po pravej strane a jeho prudkej a umiestenej strele nasledoval rohový kop, po ktorom kapitán mužstva Pavol Sivák hlavou otvoril skóre. Domáci si vytvorili optickú prevahu, ale bez jedinej šance, pretože naša disciplinovaná defenzíva najmä v strednej vertikále (Pecha, Durec, Flamík, Pavol Sivák) pracovala bezchybne. V závere prvého polčasu sme si vypracovali tutovú šancu, keď Sirota z pravej strane našiel spätnou prihrávkou celkom voľného Petra Sivák, ale ten trafil v strede brány pripraveného domáceho brankára.

Po zmene strán sa obraz hry nezmenil. Súper nakopával a bojoval, my sme kompaktne bránili a vyčkávali na brejkové situácie. Nakoniec sme sa do niekoľkých dostali najmä Ferenčičom a mohli sme o výsledku rozhodnúť už do 70-tej minúty. Nasledoval ale trest, keď sa fyzicky silný domáci útočník presadil v pokutovom území a vyrazenú loptu dopravili domáci do Ravasovej brány. V eufórii z dosiahnutého gólu sa domáci snažili okamžite pridať víťazný gól a otvorili obranu. Z ďalšieho rýchleho protiútoku už snaživý Ferenčič nezaváhal a upravil v 80. minúte na 1:2. Našu chvíľkovú nekoncentráciu a malý dôraz vo vlastnom pokutovom území domáci opäť využili a následne vyrovnali na 2:2. Keď sa zdalo, že obidve strany sú s výsledkom spokojné, tak sme podnikli posledný útok a Flamík technickou strelou z uhla vsietil krásny víťazný gól a upravil na konečných 2:3.

FK Púchov - Spartak Myjava 2:1 (1:0)
Zostava Myjavy: Hrdlička, Halabrín, Čobrda /K/, Fukna, Bielčik, Weiss (71' Čerešňa), Zríni (41' Tomáš Baranovič), Chvíla, Gimeš (73' Holán), Havlík, Jánošík (78' Bayer).

Zhodnotenie zápasu asistentom trénera :

V zápase sme chceli predviesť dobrý výkon a bodovať. Prvý polčas však chalani zaostali za súperom v bojovnosti, pohybe a dôraze, vďaka čomu nás potrestal už v 10. minúte po rohovom kope, keď loptu v päťke nik neodvrátil. Celý prvý polčas sme boli o krok pozadu a súpera prakticky neohrozili.

Do druhého polčasu sme prestriedali, s cieľom odovzdať na ihrisku maximum a zlepšiť výkon. Mali sme viac z hry, súper však v 49. minúte po akcii stredom ihriska a peknej narážačke zvýšil na 2:0. Ešte viac sme zabrali a podarilo sa nám znížiť v 57. minúte po priamom kope Chvílu a peknej hlavičke Čobrdu. Stále viac sme sa tlačili do 16-tky, ale viacero dobrých príležitostí sme nevyužili (Halabrín, Bielčik) a tak sme opäť prehrali o gól.