14. kolo (31. 10. 2013) : Spartak Myjava - FKM Karlova Ves 6:0 (2:0)

14. kolo (31. 10. 2013) : Spartak Myjava - FKM Karlova Ves 3:1 (1:0)

Spartak Myjava - FKM Karlova Ves 6:0 (2:0)
Zostava Myjavy: Mazíny, Durec, Pecha, Flamik, Sirota, Zuzkovič (40' Žúrek), Vávra, Kulíšek, Toman, Peter Sivák /K/, Patrik Baranovič.

Do zápasu sme proti mužstvu z chvosta tabuľky nastupovali síce značne oslabení najmä o strelcov mužstva (Pavol Sivák - 6 gólov, Ferenčič - 7 gólov, chýbali tiež Nikodém a Plichta), ale s odhodlaním predviesť kvalitný výkon a vylepšiť si skóre. Nakoniec sa nám podarilo len to druhé, pretože výkony väčšiny hráčov boli podpriemerné a prispôsobili sme sa výkonu slabého súpera. Víťazstvo považujeme za povinnosť, ale hraciu plochu sme opúšťali v rozpakoch. Naozaj nebolo hráčov za čo pochváliť.

Góly Myjavy: 11' a 56' Sirota, 33' Baranovič, 63' Kulíšek, 76' Vávra, 90' Žúrek

Spartak Myjava - FKM Karlova Ves 3:1 (1:0)
Zostava Myjavy: Ravas, Čobrda /K/, Fukna, Bielčik, Weiss (78' Babinec), Tomáš Baranovič (77' Bayer), Zríni, Chvíla, Havlík, Jánošík, Sekela (59' Tobiaš).

Zhodnotenie zápasu asistentom trénera :

V poslednom jesennom domácom zápase sme chceli potvrdiť bodový zisk z Piešťan. Do duelu sme vstúpili aktívne a v prvom polčase sme herne dominovali proti fyzicky vyspelejšiemu súperovi. Vzhľadom na výškovú prevahu hostí sme sa snažili kombinovať prevažne po zemi, čo nám aj vychádzalo. Podarilo sa nám niekoľko vydarených akcií, chýbalo len gólové zakončenie. Gól sme vsietili po hlavičke Weissa a dorážke Čobrdu. Bolo to vyústenie našej aktivity v prvom polčase. Súper hrozil prevažne dlhými nakopnutými loptami a štandardnými situáciami.

Do druhého polčasu sme vstúpili znova aktívne, no pribrzdil nás gól po nedôraze v osobných súbojoch pred 16-kou a nedorozumení obrany s brankárom. Gól nás nezlomil a naďalej sme sa pokúšali o zmenu skóre vo svoj prospech. Podarilo sa nám to po štandardnej sizuácii Chvílu a dôraze Baranoviča v 16-ke súpera. Hostia naďalej nakopával dlhé lopty a snažil sa dostať pred našu bránu. Až na menšie zaváhania sme situácie zvládli a naopak po zakončení Chvílu , ktorý rutinérsky prehodil brankára, sme zvýšili vedenie na konečných 3:1. Po tomto góle sme sa ukľudnili a zápas dotiahli do úspešného konca. Vo fyzicky náročnom zápase sme podali zodpovedný a bojovný výkon, chlapci veľmi chceli vyhrať, hrali so srdiečkom a odmenou bolo víťazstvo, ktoré si veľmi ceníme.

Góly Myjavy: 27' Čobrda, 58' T. Baranovič, 69' Chvíla