Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Starší a mladší dorast: 16. kolo

Spartak Myjava - ilustračný obrázok

Starší dorast U19 :
16. kolo (9. 3. 2014) : MFK Topvar Topoľčany - Spartak Myjava 2:0 (0:0)

Mladší dorast U17 :
16. kolo (9. 3. 2014) : MFK Topvar Topoľčany - Spartak Myjava 3:0 (1:0)

 

STARŠÍ DORAST U19 :

MFK Topvar Topoľčany - Spartak Myjava 2:0 (0:0)
Zostava Myjavy: Mazíny, Ferenčič, Pecha, Flamik, Sirota, Nikodem (84' Zuzkovič), Pavol Sivák /K/, Vávra (77' Kulíšek), Toman, Peter Sivák, Patrik Baranovič.

Zhodnotenie zápasu trénerom :

Odohrali sme typický prvý jarný zápas, v ktorom bolo málo prekvapenia a viacero nepresností, ktoré vyplynuli z toho že nikto nechcel spraviť výraznú chybu. Domáci ťažili zo svojej fyzickosti a hrozili nám prevažne zo štandardných situácií. My sme chceli hrať rýchlo a kombinačne, čo nám v prvom polčase vychádzalo len ojedinele. Stredoví hráči hrali nedisciplinovane, opúšťali svoje priestory, čím sme súperovi ponúkali herný priestor. Vyhrávali sme menej osobných súbojov, čím sa percentuálne znižovalo držanie lopty v náš prospech. Zápas napriek tomu bol herne vyrovnaný, ani jedno družstvo výkonom nevyčnievalo. Bol to zápas o prvom góle, ktorý sa podarilo streliť domácim a dostali sa do psychickej výhody. Pred inkasovaným gólom sme mali výbornú šancu na strelenie gólu (Vávra), ktorú sme nepremenili a súper nás z následnej štandardnej situácie vytrestal. Po góle sme zmobilizovali sily, snažili sme sa o vyrovnanie, ale súper nás nepúšťal do výrazných šancí a naopak z protiútoku nás potrestal aj druhý krát (vlastný gól Pecha). V zápase zvíťazili efektívnejší a dôraznejší domáci.

MLADŠÍ DORAST U17 :

MFK Topvar Topoľčany - Spartak Myjava 3:0 (1:0)
Zostava Myjavy: Janček, Halabrín (48' Čerešňa), Čobrda /K/, Matušica (67' Holáň), Tomáš Baranovič, Zríni, Gimeš, Havlík, Tobiaš, Jánošík (55' Švancara), Sekela.

Zhodnotenie zápasu asistentom trénera :

Na úvod treba povedať, že zápas sme si prehrali sami po individuálnych chybách a nepremieňaním gólových príležitostí.

Do zápasu sme vstúpili dobre, snažili sme sa držať loptu a častou výmenou sa dostávať do šancí. Výborné krídelné akcie Gímeša a Baranoviča sme nevyužili a súper nás potrestal v poslednej minúte 1. polčasu po centri z ľavej strany a gólovej hlavičke.
Do druhého polčasu sme vstúpili so snahou vyrovnať, po peknej akcii vystrelil Zríni, ale brankár Topoľčian vyrazil. Vzápätí dobre centroval Tobiáš, no Baranovič loptu netrafil. Striedaním sme sa snažili oživiť hru, ale tie nám nevyšli. V závere sme zariskovali, vysunuli hráčov vyššie a súper nás v 74. a76. minúte potrestal gólmi.

Musíme hrať s maximálnym nasadením a koncentrovane od prvej do poslednej minúty.