Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Starší a mladší dorast: 17. kolo

Spartak Myjava - ilustračný obrázok

Starší dorast U19 :
17. kolo (15. 3. 2014) : FK DAC 1904 Dunajská Streda - Spartak Myjava 1:0 (0:0)

Mladší dorast U17 :
17. kolo (15. 3. 2014) : FK DAC 1904 Dunajská Streda - Spartak Myjava 1:2 (1:1)

 

STARŠÍ DORAST U19 :

FK DAC 1904 Dunajská Streda - Spartak Myjava 1:0 (0:0)
Zostava Myjavy: Mazíny, Ferenčič, Pecha, Flamik, Sirota, Nikodem, Pavol Sivák /K/, Vávra, Toman, Peter Sivák, Patrik Baranovič.

Zhodnotenie zápasu trénerom :

Po zbabranom úvodnom jarnom kole v Topoľčanoch sme nastúpili v Dunajskej Strede odhodlaní odčiniť prehru z minulého kola. V zápase sme začali aktívne, podobne ako domáci, takže sa od začiatku hral svižný futbal. Prvú obrovskú šancu sme si vypracovali my, keď po prihrávke Pechu postupoval sám na domáceho brankára Ferenčič, no vo vyloženej šanci prestrelil. Ten istý hráč mal o pár minú ďalšiu šancu, keď zakončoval presne, ale domáci brankár jeho strelu vyrazil. V tejto fáze zápasu sme mali lepšie držanie lopty ako súper, ale ako sa neskôr ukázalo, naše nepremenené šance skôr naštartovali domácich hráčov k väčšej aktivite, zvýšili dôraz a agresivitu a mali v druhej polovici 1. polčasu navrch. Umožnili sme im to naším slabým dôrazom v osobných súbojoch a nedôrazným bránením. Domáci zahrávali viacero štandardných situácií, z ktorých na malom ihrisku hrozilo stále nebezpečenstvo a nás dostávalo pod tlak. Z jednej z nich mali aj najväčšiu šancu, keď ani na tri krát, aj vďaka fantastickému zákroku nášho brankára Mazíniho nedokázali loptu dotlačiť do siete.

V druhom polčase s vetrom v chrbte sme opäť začali aktívne a snažili sme sa hrať čo najviac na súperovej polovici. Súper naďalej pokračoval v agresívnej hre čím získal viacero lôpt v strede ihriska a rýchlymi kombináciami sa dostával k našej bráne. Keď už sa zdalo, že zápas skončí bez gólov, spravili sme v rozohrávke veľkú chybu, nasledovala lopta do našej otvorenej obrany a víťazný gól (87. minúta).
V zápase zvíťazili domáci , ktorí boli efektívnejší a dôraznejší čo korunovali gólom v závere stretnutia a nám podobne ako v Topoľčanoch nezostal čas na vyrovnanie. V ďalšom zápase musíme každopádne zvýšiť agresivitu a dôraz v osobných súbojoch a hlavne premeniť šance, ktoré sú veľmi dôležité pre vývoj zápasu.

MLADŠÍ DORAST U17 :

FK DAC 1904 Dunajská Streda - Spartak Myjava 1:2 (1:1)
Zostava Myjavy: Janček, Halabrín, Čobrda /K/, Matušica (41' Bielčik), Tomáš Baranovič (77' Bayer), Zríni, Gimeš (49' Chvíla), Havlík, Tobiaš (74' Švancara), Jánošík, Sekela.

Zhodnotenie zápasu trénerom :

Zápas sme začali dobrým pohybom a aktivitou. Súper hral tvrdo, niekedy i za cenu faulov, ale my sme sa s tým dokázali vyrovnať. V 7. minúte Zríni z priameho kopu strelou z 25 metrov prekvapil brankára a viedli sme 1:0. V 17. minúte po dobrom centri Tobiáša sa do šance dostal Baranovič, ale loptu netrafil. O desať minút sa do podobnej gólovky dostal Gímeš, ale loptu zle trafil. Súperovi sa podarilo vyrovnať z pokutového kopu v 37. minúte.

V druhom polčase sme sa v 51. minúte po peknej krídelnej akcii ujali vedenia, keď milimetrový center Tobiáša prvý dotykom pod brvno usmernil Chvíla. V ďalšom priebehu sme pozorne bránili a súpera sme do ničoho nepúšťali. Umnou hrou sme výsledok udržali. Zvíťazili sme poctivým futbalom, max.imálnou bojovnosťou a dobrou efektivitou.

Góly Myjavy: 7' Zríni, 51' Chvíla