18. kolo (23. 3. 2014) : Spartak Myjava - Inter Bratislava 1:2 (0:0)

18. kolo (23. 3. 2014) : Spartak Myjava - Inter Bratislava 0:1 (0:0)

Spartak Myjava - INTER Bratislava 1:2 (0:0)
Zostava Myjavy: Mazíny, Ferenčič, Pecha, Sirota, Nikodem (77' Kulíšek), Pavol Sivák /K/, Copko, Vávra (77' Flamík), Toman Peter Sivák, Patrik Baranovič (90' Egri).

V dnešnom zápase sme podali dobrý výkon, boli sme celý zápas aktívni, dokázali sme si vypracovať viacero dobrých streleckých príležitostí, bohužiaľ opäť sme zlyhali v koncovke, za čo sme v nadstavenom čase 2. polčasu kruto pykali. Zápas začal príležitosťou hostí hneď v úvodnej minúte, po ktorej sme prevzali iniciatívu a neustále sme sa peknými kombináciami dostávali pred bránu hostí. Tí však odolávali, respektíve blokovali naše dobré strelecké príležitosti. Hostia sa snažili prevažne nakopávanými loptami dostávať za našu obranu. My sme však boli pozorní a včas a dobre sme reagovali. Zahrávali sme viacero štandardných situácií, ktoré sme aj dobre kopli, ale vo finálnej fáze sme nedokázali loptu dotlačiť do siete.

Druhý polčas sme začali opäť aktívne, do 16-tky hostí smerovalo viacero lôpt, ale opäť bez gólového efektu. A tak udreli hostia zo štandardnej situácie z 35m, keď lopta zaplávala a na našu smolu skončila v našej bráne 0:1. My sme sa však nevzdávali a naďalej sme bojovali o lepší výsledok. Odmenou nám bol vyrovnávajúci gól v 88. minúte z kopačky Petra Siváka 1:1. V závere sme chceli strhnúť víťazstvo na našu stranu, ale boli to hostia, ktorí v 92. minúte potvrdili streleckú efektivitu a strelili víťazný gól. 1:2.
Za predvedený výkon musím chlapcov pochváliť, určite sme prehrali nezaslúžene, ale futbal dokáže byť aj krutý a potrestá naše zaváhanie. Na výkone z tohto zápasu sa dá stavať a pokiaľ prelomíme streleckú smolu určite príde vytúžené víťazstvo.

Gól Myjavy: 88' Peter Sivák

Spartak Myjava - INTER Bratislava 0:1 (0:0)
Zostava Myjavy: Janček, Halabrín, Čobrda/K/, Bielčik, Tomáš Baranovič, Zríni (29' Gimeš), Chvíla, Havlík, Tobiaš (74' Matušica), Jánošík, Sekela (53' Švancara).

Zápas sme začali veľmi dobre a aktívne. Držali sme loptu na svojich kopačkách a dobre kombinovali. Hrali sme však iba po 16-tku, chýbali centre zo strán a tlak pred bránou súpera. Najväčšiu šancu mal v 22. minúte Baranovič, ale dobrý center Tobiáša hlavou usmernil vedľa brány. V 25. minúte sa nepríjemne zranil Rišo Zríni, keď si po faule a následnom páde na zem zlomil kľúčnu kosť.

Do druhého polčasu sme vstúpili tlakom a hneď v úvode sa dostal do šance Gímeš, ale brankár dobre vybehol a loptu vyrazil. Vzápätí sme po rohovom kope nedokázali skákajúcu loptu dotlačiť do siete. V závere nám dochádzali sily a súper nás potrestal strelou do šibenice v 62. minúte.
S prvým mužstvom tabuľky sme odohrali kvalitný zápas s nešťastný koncom.