Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Starší a mladší dorast: 20. kolo

Spartak Myjava - ilustračný obrázok

Starší dorast U19 :
20. kolo (6. 4. 2014) : Spartak Myjava - FK Lokomotíva Trnava 3:0 (0:0)

Mladší dorast U17 :
20. kolo (6. 4. 2014) : Spartak Myjava - FK Lokomotíva Trnava 0:2 (0:1)

 

STARŠÍ DORAST U19 :

Spartak Myjava - FK Lokomotíva Trnava 3:0 (0:0)
Zostava Myjavy: Ravas, Ferenčič, Flamik, Sirota, Nikodem (88' Zuzkovič), Pavol Sivák /K/, Vávra, Kulíšek (82' Egri), Toman, Peter Sivák, Patrik Baranovič.

Zhodnotenie zápasu trénerom :

V dnešnom zápase sme podali hlavne bojovný a odhodlaný výkon, dokázali sme si vypracovať viacero dobrých streleckých príležitostí, z ktorých sme v záverečnej 20 minútovke rozhodli zápas vo svoj prospech. Prvú veľkú šancu sme mali v 8. minúte po centri Ferenčiča, zakončoval Sivák Pavol, ale jeho hlavičku reflexívne vyrážal brankár hostí. V 1. polčase sa hralo bojovne, väčšinou medzi 16-tkami. Za zmienku stojí strelecký pokus Sirotu a šanca Ferenčiča, ktorú hostia zablokovali.

Do druhého polčasu sme vstúpili aktívnejšie a dokázali sme si vynútiť hernú prevahu. Veľmi dobré šance aktívneho Ferenčiča však zostali nevyužité. Prvú strelu brankár vyrážal, druhé zakončenie hlavou vo veľkej šanci skončilo nad bránou. Zápas sa tak zlomil až v závere, keď sa trikrát presadil Erik Vávra. Prvý gól po zaváhaní brankára hostí, druhý krásnou individuálnou akciou a vniknutí do 16-tky a tretí po dobre zahranej štandardnej situácii.
Za predvedený výkon musíme chlapcov pochváliť, konečne sme priklonili šťastie na svoju stranu. Musíme však podotknúť, že túžbou po víťazstve sme mu išli oproti. Veríme, že víťazstvo v tomto zápase zdvihne chlapcom sebavedomie a vieru vo vlastné sily.

Góly Myjavy: 74', 85' a 90' Vávra

MLADŠÍ DORAST U17 :

Spartak Myjava - FK Lokomotíva Trnava 0:2 (0:1)
Zostava Myjavy: Janček, Čobrda /K/, Bielčik, Matušica, Tomáš Baranovič, Chvíla, Gimeš (52' Švancara), Havlík, Tobiaš (71' Čerešňa), Jánošík, Sekela (41' Fukna).

Zhodnotenie zápasu trénerom :

Prvý polčas sme hrali so slabým dôrazom a agresivitou. Súper to využil, bol lepší na lopte, my sme všade boli neskoro. Lokomotíva kontrolovala priebeh hry a udrela v 28. minúte, keď sme po slabom dôraze pustili súpera do 16-tky, ten nacentroval a na prvej tyči nepokrytý hráč skóroval.

Do druhého polčasu sme prestriedali s cieľom hrať maximálne dôrazne, zvýšiť aktivitu a tlačiť sa viac k súperovej bráne. Boli sme aktívnejší , Baranovič nastrelil brvno, Chvíla išiel sám na brankára, ale v poslednom momente jeho strelu tečoval obranca hostí. Súper nás potrestal po rohovom kope v 65. minúte, keď nepokrytý hráč hlavou skóroval. To nás už položilo a zápas sa dohral.