21. kolo (13. 4. 2014) : FC Baník horná Nitra - Spartak Myjava 0:1 (0:0)

21. kolo (13. 4. 2014) : FC Baník horná Nitra - Spartak Myjava 3:1 (1:1)

FC Baník horná Nitra - Spartak Myjava 0:1 (0:0)
Zostava Myjavy: Ravas, Patrik Baranovič, Egri, Flamík, Toman, Pavol Sivák, Nikodem, Sirota, Kulíšek, Vávra, Ferenčič.

Do dnešného stretnutia sme vstupovali s cieľom potvrdiť domáce víťazstvo a pokúsiť sa u kvalitného súpera z Hornej Nitry získať body. Od začiatku to boli domáci, ktorí boli aktívnejší, ale našťastie sme súpera do vážnejších šancí nepúšťali. Postupne sme zlepšili pohyb a aktivitu a hra sa vyrovnala. Pokúšali sme sa o rýchly prechod na súperovu polovicu a centrovanými loptami z krídelných priestorov sa dostávať do 16-tky domácich. Lopty však končili na pozornej obrane resp. brankárovi. Keďže efektné zakončenie Egriho skončilo nad bránou a my sme ustáli viacero štandardných situácií, polčas skončil bez gólov.

V druhom polčase sme začali aktívnejšie a častejšie sme držali loptu na súperovej polovici. Domáci sa snažili prevažne dlhými loptami dostávať za našu obranu. Hrali sme však pozorne a s loptami sme si poradili. Keď domáci takisto pridali na aktivite, druhý polčas priniesol viacej vzruchu. Najväčšiu šancu mali hráči Hornej Nitry po nakopnutej lopte do 16-tky, po ktorej odrazenú loptu a následnú hlavičku vykopával z bránkovej čiary Flamík. Ako sa ukázalo, pre vývoj zápasu to bol zlomový moment a keď domáci šancu nevyužili. V 84. mininúte sme udreli my a výborný center Baranoviča prudko hlavou zakončoval Pavol Sivák. 0:1. Po góle sme kontrolovali priebeh a mali sme ďalšie možnosti na poistenie víťazstva. Gól však už nepadol a tak sme zaknihovali cenné víťazstvo.
Chlapcov musíme pochváliť za disciplinovaný , taktický a obetavý výkon (Baranovič odohral takmer celý zápas s roztrhnutým obočím).

Gól Myjavy: 84' Pavol Sivák

FC Baník horná Nitra - Spartak Myjava 3:1 (1:1)
Zostava Myjavy: Janček, Bielčik, Švancara, Havlík, Fukna, Čobrda, Gímeš, Jánošík (61' Sekela), Tobiáš, Tomáš Baranovič (72' Čerešňa), Chvíla.

Výborne sme vstúpili do zápasu, keď už v tretej minúte po rohovom kope Tobiáša na zadnej tyči skóroval Švancara. Súper sa nás snažil niečím prekvapiť, ale boli sme pozorní a sústredení. V 12. minúte opäť po rohovom kope hlavičkoval Švancara tesne nad bránu. V 32. minúte sme na ľavej strane zle pokryli hráča, ten prihral pred bránu, kde sme zaspali a súper skóroval.

Cez polčas sme chalanom prízvukovali, aby hrali pozorne a čakali na svoju šancu. Tá prišla ihneď po polčase, keď šiel sám na brankára Baranovič, ale loptu nepochopiteľne prihrával a súper loptu odkopol. O dve minúty neskôr unikol po pravej strane Gímeš, ale loptu zbrklo zle prihral. Súper nás ihneď potrestal, keď sa žiacky nechal obísť Bielčik a súper nezaváhal. O desať minút neskôr sme nechali súperovi v 16-tke priveľa priestoru a ten nekompromisne skóroval tretí krát.

Gól Myjavy: 3' Švancara