22. kolo (16. 4. 2014) : Spartak Myjava - ČFK Nitra 3:1 (2:0)

22. kolo (16. 4. 2014) : Spartak Myjava - ČFK Nitra 0:1 (0:0)

Spartak Myjava - ČFK Nitra 3:1 (2:0)
Zostava Myjavy: Ravas, Egri, Ferenčič (90' Pecha), Flamik, Sirota, Nikodem, Pavol Sivák /K/, Vávra, Kulíšek (80' Zuzkovič), Toman, Patrik Baranovič.

V dnešnom zápase sme podali kolektívny a disciplinovaný výkon, dokázali sme si vypracovať doteraz najviac streleckých príležitostí v jednom zápase. Sme radi, že aj napriek tomu, že sme viaceré nepremenili, v troch prípadoch sme sa nemýlili. Zápas sme začali aktívne a predviedli sme viacero pekných akcií. V 14. minúte sme jednu z nich po prieniku Vávru a gólovej prihrávke premenili zásluhou pohotového Nikodéma. Po góle sme mierne poľavili čo súper využil a mal lepšie držanie lopty a dve možnosti na zakončenie. Aj my sme sa dostali do sľubnej streleckej pozície, ale aktívny Vávra zakončoval tesne vedľa. Využili sme až nedorozumenie v obrane hostí a Sirota v 37. minúte trestal. 2:0.

Druhý polčas sme opäť začali veľmi aktívne a v priebehu piatich minút sme mali dve gólové príležitosti. Najprv postupoval Ferenčič sám na brankára hostí, ktorý ho vychytal. V druhej situácii opäť Ferenčič miesto gólovej prihrávky na Tomana volil zakončenie. O minútu Ferenčičovo zakončenie zablokoval súper. V 61. minúte sme sa však dočkali ďalšieho gólu, keď sa po prihrávke Egriho konečne presadil Ferenčič. 3:0. O dve minúty sa ocitol vo veľkej šanci Pavol Sivák a mohol definitívne rozhodnúť zápas, ale trafil len brankára. Naše poľavenie využil súper na skorigovanie výsledku a v 72. minúte z pokutového kopu znižoval Gašparík na 3:1. Po góle sme opäť spozorneli a nepripustili sme zdramatizovanie záveru stretnutia.
Súper predviedol sympatický výkon, ale myslím si, že vzhľadom na väčšie množstvo šancí a tri premenené sme vyhrali zaslúžene. Som rád, že sme potvrdili víťazstvo z minulého kola a zabodovali sme naplno v treťom zápase v rade.

Góly Myjavy: 14' Nikodem, 37' Sirota, 61' Ferenčič

Spartak Myjava - ČFK Nitra 0:1 (0:0)
Zostava Myjavy: Hrdlička, Čobrda /K/, Fukna, Bielčik, Švancara, Tomáš Baranovič (48' Čerešňa), Chvíla (58' Halabrín), Gimeš (75' Bayer), Havlík, Tobiaš, Sekela.

Ťažko sa mi hodnotí zápas, ktorý sme mali jednoznačne vyhrať. Prvý polčas sme súpera do ničoho nepustili, tlačili sme sa do jeho 16-tky, no súperova brána bola pre nás zakliata. Buď sme netrafili bránu, alebo sme trafili brankára.

V druhom polčase sme sa opäť zahryzli do súpera, sám na bránu išiel Fukna, obišiel brankára, ale loptu nepochopiteľne zasekol a obranca mu ju vykopol. V 72. minúte po faule na Fuknu nepremenil pokutový kop Čobrda. Súper videl našu nemohúcnosť v koncovke, začal sa tlačiť dopredu a po našej hrubej chybe nám v 78. minúte strelil víťazný gól.
Músíme sa ešte viac zomknúť a tvrdou prácou sa zo zlej situácie dostať.