23. kolo (26. 4. 2014) : FC Petržalka 1898 - Spartak Myjava 0:3 (0:2)

23. kolo (26. 4. 2014) : FC Petržalka 1898 - Spartak Myjava 4:1 (2:1)

FC Petržalka 1898 - Spartak Myjava 0:3 (0:2)
Zostava Myjavy: Ravas, Egri, Ferenčič (87' Zuzkovič), Pecha, Flamik, Sirota, Nikodem (75' Kulíšek), Pavol Sivák /K/, Vávra, Peter Sivák, Patrik Baranovič.

Dnešným zápasom sme potvrdili vzostup formy a súperovi sme dovolili minimum. Úvod zápasu bol opatrnejší, viacej vzruchu bolo na našej polovici ihriska. Postupne sme začali preberať iniciatívu, boli sme nebezpečnejší smerom dopredu. Súper sa snažil postupným útokom rozvíjať svoje akcie, ale my sme pozornou hrou útoky zachytávali. Prvý gól stretnutia padol v 10. minúte po faule na Ferenčiča. Štandardnú situáciu výborne zahral Pecha na hlavu Pavla Siváka a ten bol v súboji s brankárom úspešnejší. 0:1. Po góle sme pokračovali v aktivite a neustále sme domácim hrozili. Dve dobré herné situácie sme pokazili zlou finálnou prihrávkou, ktorá zmarila jej úspešné dokončenie. V 18. minúte však po výbornej prihrávke Pechu a faule na Ferenčiča v 16-tke premenil pokutový kop Nikodém. 0:2. Od tohto momentu sme boli lepším mužstvom, súperovi sme veľa nedovolili. Najväčšie nebezpečenstvo hrozilo po výborne zahrávaných štandardných situáciách. V prestávke sme hráčom prízvukovali, aby naďalej pokračovali v aktívnej hre a nenechávali súperovi herný priestor.

Chalani aj v druhom polčase pokračovali v dobrej hre a aktivite. Domáci sa tiež snažili dostať do zápasu kontaktným gólom, no v dnešnom stretnutí im to nebolo súdené. Potvrdila to situácia zo 69. minúty, kedy nás podržal výborným zákrokom Ravas. Ako sa ukázalo, bolo to zlomový moment zápasu, lebo v 75. minúte sme domácich tretím gólom definitívne zlomili. Na presnú hlavičku Pavla Siváka nemal brankár šancu zareagovať. 0:3. Po tomto momente bolo rozhodnuté a boli sme to my, ktorí sme mali ďalšie možnosti na zvýšenie skóre. Nevyužili sme ich, ale aj napriek tomu sme spokojní hlavne s výkonom celého mužstva.
Opäť sme podali disciplinovaný, koncentrovaný a herne kvalitný výkon. Chlapci si zaslúžia pochvalu, lebo okrem spomínaných faktorov tam nechýbalo srdiečko a to si veľmi ceníme.

Góly Myjavy: 10' a 75' Pavol Sivák, 19' Nikodem

FC Petržalka 1898 - Spartak Myjava 4:1 (2:1)
Zostava Myjavy: Hrdlička, Halabrín (41' Bielčik), Čobrda /K/, Fukna (76' Bayer), Švancara, Matušica, Gimeš, Havlík, Tobiaš (41' Chvíla), Jánošík (55' Tomáš Baranovič), Sekela.

Tento zápas sme si opäť prehrali sami po hrubých individuálnych chybách a nezodpovedným prístupom niektorých hráčov k zápasu. Prvý gól sme dostali už v 6. minúte po rohovom kope a nepokrytí hráča. Snažili sme sa vyrovnať, dobre sme kombinovali a v 22. minúte sa do šance dostal Fukna, ale brankár mu strelu vyrazil. O päť minút neskôr išiel opäť zo strany sám na brankára, no ten dobre vybehol a strelu zneškodnil. Do tretice to Fuknovi napokon vyšlo v 34. minúte, keď krásnou strelo z 25 metrov nedal brankárovi šancu. V tejto fáze hry sme na ihrisku dominovali a súpera do ničoho nepustili. V 37. minúte po hrubej chybe obrancu dali domáci na 2:1.

Do druhého polčasu sme prestriedali, no súpera sme nedostali pod tlak, keď sa za stiahnutie hráča nechal vylúčiť Bielčik. Petržalka svoju číselnú prevahu využila a strelila nám ešte dva góly.

Gól Myjavy: 34' Fukna