Cez víkend sa nedarilo ani béčku, Piešťanom podľahlo 0 : 4

25.03.2024

V rámci 18. kola 5. ligy severozápad HUMMEL ZsFZ 2023/2025 vycestovali hráči B-mužstva Spartaka Myjava do neďalekých Piešťan, kde si v sobotu 23. marca 2024 popoludní zmerali sily s domácim celkom. Ten aktuálne vedie ligovú tabuľku.

Už v 2. minúte stretnutia musel gólman Spartaka Oravec vyrážať tvrdú strelu domácich a bol z toho rohový kop. Z neho Piešťanci ešte gól nevyťažili, no v 5. minúte už využil chybu defenzívy hostí Kusý a strelou k žrdi otvoril skóre. Piešťany - Myjava 1 : 0. Od tohto momentu začali byť Myjavčania na trávniku iniciatívnejší, ale k zakončeniu sa nedostali. Nepomohlo im ani vynútené striedanie Brezinu v 20. minúte, ktorý musel ihrisko po nešetrnom zákroku opustiť. V 42. minúte zmaril veľkú šancu domácich Oravec, ale o chvíľku na to fauloval útočníka Piešťan mimo pokutového územia a inkasoval žltú kartu.

Do druhého dejstva vstúpili kopaničiari o poznanie aktívnejšie, ale nedarilo sa im. V 52. minúte si po nedorozumení v obrane prudkú prihrávku súpera zrazil do vlastnej brány Kodaj a Piešťany videli 2 : 0. Piešťanci postupne ovládli ihrisko a v 61. minúte myjavský brankár doslova zázračne vyrazil hlavičkové zakončenie domáceho futbalistu. Na Guemachovu strelu v 66. minúte bol ale prikrátky a Piešťany už viedli rozdielom triedy. Ojedinelú a veľkú príležitosť si spartakovci vypracovali v 70. minúte. Liška zahrával rohový kop a Cisárovu hlavičku brankár PFK len tak tak na čiare vyrazil zo svojej svätyne. Napokon domáci skórovali ešte raz, keď sa po rýchlom brejku presadil opäť Guemache a uzavrel stav zápasu na konečných 4 : 0 pre Piešťany.

PFK Piešťany - Spartak Myjava B 4 : 0 (1 : 0)
5. liga severozápad HUMMEL ZsFZ 2023/2024, 18. kolo

• zostava PFK Piešťany: Červenka, Ferenčík, Ďurina, Sloboda (82. Gula), Strelec, Buchel (82. Ostrovský), Kusý (K), Allina (72. Stanek), Kovchar, Guemache, Espinoza (72. Tomaga)
  • zostava Spartaka Myjava B: Oravec, Brezina (20. Horniak), Koníček, Dubovský (K), Cisár, Zmeko (62. Gálik), Liška, Fukna, Kosík (66. Mareček), Kodaj, Toman
  • góly: 5. Kusý, 66. a 76. Guemache,  - 52. Kodaj (vlastný)
  • ŽK: 20. Strelec - 38. Zmeko, 45. Oravec
  • rozhodovali: Božik - Berec, Kiš
  • návštevnosť: 250 divákov

zdroj: J. Zmeko