Kvašov trestal chyby Spartaka a získal všetky body

18.03.2024

V 17. kole 5. ligy severozápad HUMMEL ZsFZ 2023/2024 privítalo B-mužstvo Spartaka Myjava na domácej umelej tráve tím TJ Spartak Kvašov. Zápas s ním odohralo v sobotu 16. marca 2024 na pravé poludnie.

Domáci hráči dobre zachytili úvod stretnutia, keď sa v 5. minúte po peknej kombinačnej akcii vyrútil sám na brankára Liška a s istotou otvoril skóre. Myjava - Kvašov 1 : 0. V 11. minúte zasa po spätnej prihrávke Kodaja nastrelil žrď brány Kvašova Zmeko. Od tohto momentu sa na trávniku hral bojovný futbal medzi šestnástkami. Potom v 38. minúte po sóle zakončoval Dubovský, ale Cúcik bol pozorný a strelu vyrazil. O chvíľu na to pohrozili aj hostia, ktorých veľkú šancu úspešne zlikvidoval domáci gólman Opalek. V závere prvého polčasu mali hostia k dispozícií rohový kop, po ktorom Radić hlavičkou vsietil Myjavčanom gól do šatne a bolo 1 : 1.

Do druhého dejstva vstúpili lepšie hostia, ktorí mali viac z hry, spartakovcom - naopak - viazla kombinácia aj prihrávky. V 53. minúte Kvašovčania rozohrali ofenzívnu akciu a Opalek musel zasahovať. Ďalšia strela vzápätí smerovala tesne nad myjavskú svätyňu. Myjavčania neúspešne kontrovali v 63. minúte, keď Fuknova strela zo šestnástky bola zrazená na rohový kop. Prišla 71., minúta a v nej dôrazná Živčicova strela, ktorá skončila v sieti a Kvašov viedol 2 : 1. Domáci sa pokúšali dosiahnuť remízový stav, ale žiadna zo šancí v priestore troch žrdí neskončila. Naopak, v 81. minúte prišlo ku kontaktu v pokutovom území Spartaka a hlavný arbiter odpískal Kvašovu penaltu. Tú premenil Pilný a uzavrel stav duelu na 3 : 1 v prospech hostí.

Priebeh celého stretnutia bol obojstranne zaujímavý, no Spartak svoje gólové šance nevyužil a súper chyby domácich svojou skúsenosťou potrestal. Preto si z kopaníc odviezol všetky body.

Spartak Myjava B - TJ Spartak Kvašov 1 : 3 (1 : 1)
5. liga severozápad HUMMEL ZsFZ 2023/2024, 17. kolo

• zostava Spartaka Myjava B: Opalek, Brezina (53. Kunka), Koníček, Horniak (79. Mareček), Dubovský (87. Sekela), Zmeko (79. Jankových), Liška, Fukna, Kodaj, Sow, Toman
  • zostava TJ Spartak Kvašov: Cúcik, Slivka, Púček, Čačko, Radić, Amrich, Živčic, Zajac, Kodaj (89. Janček), Pilný, Jaroněk (90. Chabroň)
  • góly: 5. Liška - 45. Radić, 71. Živčic, 81. Pilný (PK)
  • ŽK: 40. Sow, 86. Dubovský - 25. Jaroněk, 85. Kodaj