V Chynoranoch rozhodol Kákoš, myjavská rezerva obišla naprázdno

21.04.2024

V sobotu 20. apríla 2024 odohrali hráči B-mužstva Spartaka Myjava svoj majstrovský zápas so Športovým centrom Chynorany. Išlo o duel 22. kola 5. ligy severozápad HUMMEL 2023/2024, v ktorom boli kopaničiari v pozícií hostí.

Prvú šancu v stretnutí videli diváci v 13. minúte duelu, keď po rýchlom brejku domácich hasil v sklze nebezpečnú situáciu Kunka. Myjavčanom sa herne nedarilo podľa ich predstáv a v 28. minúte si Chynorany vytvorili ďalšiu nebezpečnú šancu, pri ktorej podržal svoj tím brankár Opalek. V 32. minúte zasa domáci futbalisti nastrelili brvno myjavskej svätyne. Potom od 38. minúty hrali spartakovci v oslabení, pretože červenú kartu po faule na súpera videl Gálik. Ojedinelou šancou sa hostia blysli až v 42. minúte, keď po kombinačnej akcii zakončoval hlavičkou Gulán a Rybnikár strelu vyrážal na rohový kop.

Do druhého dejstva už vstúpili Myjavčania aktívnejšie, no ich gólové šance zostávali naďalej nevyužité. V 52. minúte napríklad skúšal šťastie opäť Gulán, ale gólman Chynorian bol proti. Domáci sa ujali vedenia až v 65. minúte, kedy sa po rýchlom protiútoku presadil Bodocký. Chynorany - Myjava 1 : 0. V 71. minúte spartakovci zapracovali, v skrumáži pred domácou bránou sa k odrazenej lopte dostal Horniak a vyrovnal na 1 : 1. Kopaničiari sa pokúšali strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale Chynorany trestali ich chyby, keď v 77. minúte po veľkom nedorozumení v obrane dotlačil loptu za Opalekov chrbát Kákoš a uzavrel stav na konečných 2 : 1 v prospech domáceho tímu.

ŠC Chynorany - Spartak Myjava B 2 : 1 (0 : 0)
5. liga severozápad HUMMEL 2023/2024, 22. kolo

• zostava ŠC Chynorany: Rybnikár, Magdolen, Gális, Chmelík (K), Rajnoha F., Furek, Kákoš (79. Matavka), Bodocký, Kyselica, Marko (90. Záhumenský), Rajnoha L. (70. Jandák)
  • zostava Spartaka Myjava B: Opalek, Koníček, Kunka (46. Horniak), Gulán (66. Jankových), Gálik, Čongrády, Liška (79. Sekela), Fukna (K), Kosík (68. Mareček), Kodaj, Toman
  • góly: 65. Bodocký, 77. Kákoš - 71. Horniak
  • ŽK: 14. Kákoš, 38. Rajnoha - 30. Kunka, 78. Fukna
  • ČK: 38. Gálik
  • rozhodovali: Volf - Bircsák, Mlinkovics
  • návštevnosť: 100 divákov