V zápase dvoch rozdielnych polčasov Myjava nebodovala

21.04.2024

V rámci 25. kola MONACObet ligy 2023/2024 vycestovali kopaničiari v nedeľu 21. apríla 2024 do Žiliny, aby si tu dopoludnia zmerali sily s B-mužstvo šošonov. Hostia povzbudený minulotýždňovým víťazstvom nad priebežným lídrom súťaže, mužstvom KFC Komárno, mali v úmysle úspech zopakovať a spod Dubňa priviezť potrebné body.

Úvodné minúty stretnutia boli z oboch strán opatrnejšie a diváci na tribúnach mali možnosť sledovať klasický futbal medzi šestnástkami bez výraznejšieho ohrozenia jednej či druhej brány. Prvá strela na Žákechovu svätyňu smerovala až v 10. minúte z kopačky Javorčeka, ktorý ale nemieril presne. Potom v 16. minúte vyšla domácim pekná kombinácia, na konci ktorej stál v pokutovom území slabo pokrytý Šnajder a strelou k žrdi otvoril skóre. Žilina B – Myjava 1 : 0. Veľkú chybu Jerguša Halabrína v defenzíve potrestal v 24. minúte Jakubík a umne umiestnenou strelou opäť rozvlnil sieť za Žákechovým chrbtom. Žilina B – Myjava 2 : 0. O dve minúty neskôr skúšal šťastie na opačnej strane ihriska Gabriel Halabrín, ale jeho lopta skončila nad brvnom. V 29. minúte natiahol myjavského gólmana v bráne prudkou strelou Drame. Žákech likvidoval aj Prokopovu šancu v 31. minúte. Do konca prvého dejstva už ale ďalší gól nepadol a súperi sa rozišli na prestávku s dvojgólovým náskokom Žiliny.

Do druhého dejstva vstúpili Myjavčania s viacerými zmenami v zostave a v snahe s výsledkom niečo urobiť pokračovali v hre aktívnejšie. Vyššie napádanie a častejšie výlety do šestnástky Žiliny však vytúžený gól Spartaku nepriniesli ani po hodine hry. Ten padol až v 64. minúte, keď sa s prispením žrde presadil Sylla. Žilina B – Myjava 2 : 1. V 75. minúte v skrumáži pred Belaníkovou svätyňou hlavičkoval nad priestor troch žrdí Cisár. Prakticky až do záverečných minút hostia útočili, vybojovali si viacero nebezpečných štandardných situácií, no na pozornú obranu šošonov už účinný recept nenašli. Po záverečnom hvizde tak odchádzali domov naprázdno.

Volodymyr Vasylyev, asistent trénera Spartaka Myjava: "Úvod zápasu sme nezachytili. Neboli sme na ihrisku aktívni, ani dôrazní, nedostupovali sme k hráčom. Ani sme nezberali odrazené lopty. Nefungoval nám stred ihriska, ani ľavá strana. Súperovi sme po našich chybách darovali dva čisté góly. Do druhého dejstva sme išli aktívnejšie, spravili sme trojité striedanie a už to bolo na trávniku vidieť. Tú našu bojovnosť, ochotu sa s duelom popasovať. Strelili sme gól a chceli sme aj vyrovnať, ale to sa nám už napriek snahe nepodarilo. Žilina naše chyby potrestala, hráči si to uvedomujú a v tomto nadchádzajúcom náročnom týždni to budeme chcieť odčiniť."

• zostava MŠK Žilina B: Belaník, Oravec A., Jaššo, Drame, Hranica (82. Oravec M.), Šnajder (K), Sy, Bari (70. Badije), Javorček, Vaľko (24. Prokop), Jakubík (70. Bortoli)
  • zostava Spartaka Myjava: Žákech, Flamík (K) (46. Vlasov), Sylla, Copko (46. Šimeček), Halabrín J. (46. Cisár), Halabrín G., Castellano, Čurik, Bedecs (80. Moura), Kousal (76. Sow), Prachar
  • góly: 16. Šnajder, 24. Jakubík – 64. Sylla
  • ŽK: 41. Jaššo, 57. Oravec, 90. Javorček – 29. Castellano, 46. Halabrín G.
  • rozhodovali: Batiz – Hrenák, Vašš
  • návštevnosť: 158 divákov