Myjava na Perleťovom pohári na druhom mieste

Perleťový pohár (28. 6. 2014):

Na záver sústredenia v Ústí nad Orlicí sa zúčastnili hráči Spartaka Myjava futbalového turnaja v Žirovniciach s názvom Perleťový pohár. Jedná sa o najstarší futbalový turnaj, ktorý sa koná na území Českej republiky a teraz sa uskutočnil už jeho 81.ročník. Okrem nášho tímu boli účastníkmi ešte mužstvá MFK Ružomberok, FC Vysočina Jihlava a 1.SC Znojmo. Zápasy sa hrali na 2x40 minút.

1.zápas
1.SC ZNOJMO – SPARTAK MYJAVA 1:4 (1:3)
Góly : 32.Pázler – 9.Jánošík, 16. a 40.Pekár, 42.Jorík
Zostava Myjavy : Belic, Jánošík, Kosík, Pekár, Černáček, Oršula, Šulek, Ciprys, Bruško, Daniel, Sládek. Striedali : Múdry, Šmahajčík, Sivák Pe., Duga, Bílovský, Marček, Jorík, Švec, Sirota, Čiernik, Sivák Pa.
Zostava Znojma : Doleček, Yonov, Zeba, Cihlář, Lama, Odehnal, Helísek, Lacko, Hříbek, Pázler, Žondra. Striedali : Pokorný, Zezula, Kunst, Comara, Stáňa, Ledecký, Lukáš

Naši hráči odohrali hneď otvárací duel turnaja a priebeh zápasu predznamenala už jeho 3.min., kedy Oršula trafil žrď. Hráči Myjavy boli aktívni a vedenia sa ujali v 9.min. po rohovom kope, hlavičkou usmernil loptu do sita Jánošík. Znojmo – Myjava 0:1. 16.minúta priniesla najskôr šancu Daniela, ktorá zostala nevyužitá a následne center Kosíka na Pekára, ktorý hlavou prekonal súperovho brankára. Znojmo – Myjava 0:2. Spartakovci mali šance aj naďalej, v sľubných pozíciách sa nachádzali Pekár, Daniel, či Sládek. Znojmo sa nevedelo dostať do šance, hráči to skúšali zväčša strelami z diaľky. V 32.min. sa ale presadilo aj gólovo, k lopte sa vo vnútri 16-tky dostal Pázler a znížil rozdiel skóre. Znojmo – Myjava 1:2. Do konca 1.polčasu sme ale opäť odskočili na rozdiel dvoch gólov, keď v 40.min. poslal Sládek do šance Pekára a ten sa nemýlil. Znojmo – Myjava 1:3. Do 2.polčasu sme obmenili takmer celú zostavu. V 42.min. dal Oršula prihrávku Joríkovi, ten vo vnútri pokutového územia ešte obišiel brankára a rozvlnil sieť. Znojmo – Myjava 1:4. Do konca stretnutia sa už stav zápasu nezmenil, aj keď šance na to boli, či už na našej strane v podobe striel Oršulu a Petra Siváka, na strane Znojma zakončoval nebezpečne Ledecký.

2.zápas
Jihlava – Ružomberok 2:2 (1:1) – na penalty 5:3.
Góly: 24. Mešanovič, 75. Vaculík – 35. a 55. Ďubek

Zápas o 3.miesto
Znojmo – Ružomberok 5:2 (4:1)

Góly : 6.Stáňa, 17. a 35.Žondra, 9. a 41.Pázler – 11.Kolorédy, 78.Práznovský

Finále
FC VYSOČINA JIHLAVA – SPARTAK MYJAVA 2:0 (1:0)

Góly : 40.Harba, 63.Šimonek
Zostava Myjavy : Solnička, Jánošík, Múdry, Pekár, Černáček, Oršula, Šulek, Ciprys, Marček, Daniel, Sládek. Striedali Šmahajčík, Duga, Jorík, Švec, Čiernik, Sirota.
Zostava Jihlavy : Vejmola, Šourek, Sladký, Kučera, Šimonek, Teplý, Josl, Fulnek, Harba, Osmanovič, Krištufek. Striedal Krejčí.

Úvod finálového zápasu bol ovplyvnený dlhou pauzou medzi prvým a finálovým duelom a tak sa spočiatku lepšie pohybovali hráči Jihlavy, z čoho pramenili aj šance. Hneď v 1.min. mieril do brvna Harba a vo 4.min. preveril Solničku strelou Šimonek. Postupne sa hra vyrovnala, avšak viacerým akciám hráčov Myjavy chýbala precíznejšie vykonaná finálna fáza. Sľubne vyzerala v 36.min. spätná lopta od Sládeka na Šuleka, no ten prestrelil. V samom závere I.dejstva udreli gólovo Jihlavčania, Harba si prebral loptu v 16-tke, jeho strelu sa ešte snažil zablokovať Jánošík, no napokon sa od neho lopta nešťastne odrazila tak, že skončila za Solničkovým chrbtom. Jihlava – Myjava 1:0. Na začiatku II.polčasu pohrozil hlavičkou Jorík, no tesne minul. V 63.min. si dlhý pas elegantne prebral Šimonek, zbavil sa tak svojho strážcu a nájazd na Solničku premenil. Jihlava – Myjava 2:0. Myjavčania nezložili zbrane, snažili sa vývoj zvrátiť. Dali aj dva góly, no ani gól Jánošíka, ani gól Dugu pre ofsajd neplatil. Na druhej strane si musel Solnička poradiť s pokusom Kučeru. V závere zápasu ešte predviedol dvakrát pohotové zakončenia Duga, jihlavský „gólman“ si však udržal čisté konto. Naši hráči obsadili na turnaji 2.miesto.

autor : T.Marek