2. kolo - FL 2014/15 Dvojgólový Sládek rozhodol v nadstavenom čase o troch bodoch pre Myjavu

Fortuna liga 2014/2015, 2. kolo (19. 07. 2014)
ŽP ŠPORT PODBREZOVÁ - SPARTAK MYJAVA 1:2 (1:1)

Zostava Myjavy : Solnička - Kosík, Jánošík, Černáček (81. Bílovský), Ciprys - Marček - Daniel, Duga (70. Bruško), Pekár, Sládek - Oršula (61. Kuzma)

Zostava Podbrezovej : Baláž - Snitka, Kupčík, Minčič, M. Pančík - Kochan, Hovančík (61. Kunca) - J. Pančík (88. Nworah), Podio (76. Galo), Harvilko - Vaščák

Podbrezová zažila historickú premiéru v najvyššej futbalovej lige pred domácim publikom práve v zápase s myjavským Spartakom. A v prvej desaťminútovke si vytvorila tlak. V 3. minúte zakončoval zblízka Pančík, mieril však nad bránu. V 6. minúte strieľal po Vaščákovej aktivite opäť na Solničku domáci Pančík, náš brankár tentokrát už musel zasahovať. V 10. minúte zahrávali železiari priamy kop a strela z kopačky Havrilka šla tesne vedľa. Kopaničiarom sa črtala šanca v 13. minúte, nepríjemný center od Oršulu napokon odvrátila domáca obrana. V 17. minúte sa po prvý raz zatrepotala sieť za Balážom, no zakončujúci Sládek sa ocitol v ofsajdovej pozícii. V 27. minúte sme podnikli nebezpečnú kontru, Daniel ustál viaceré súboje, prešiel viac ako polovicu ihriska s loptou na kopačkách a napokon aj zakončoval, strela však bola zblokovaná. V 30. minúte sa už skóre zápasu menilo, centrovanú loptu vyrazil Baláž, lopta sa dostala ku Sládkovi a ten ju z hranice šestnástky umiestnil presne k žrdi. Podbrezová – Myjava 0 : 1. Potom sa udial na hracej ploche nevšedný moment. Zatiaľ čo sa kopaničiari radovali pri postrannej čiare z gólu, fúkol hlavný rozhodca do píšťalky a otvoril hru. Nikým nebránený Podio sa rozbehol na osamoteného Solničku, ktorého preloboval a lopta zapadla do siete. Podbrezová – Myjava 1 : 1. V 41. minúte pohotovo zakončoval strelou zo strednej vzdialenosti Daniel, brankár Podbrezovej chytil.
     Hneď v úvode II. dejstva hry si zobral loptu Vaščák, prešiel s ňou až do zakončenia a Solnička musel zasahovať. V 57. minúte pekne zacentroval z pravej strany Kosík, na loptu však ani Sládek, ani Oršula tesne nedosiahli. V 60. minúte hlavičkoval ponad bránu kapitán Podbrezovej Minčič. V 70. minúte skúsil vystreliť z diaľky Duga, lopta do priestoru troch žrdí nemierila. V 74. minúte sa ocitol vo výhodnej pozícii Minčič, zblízka však poslal hlavou loptu ponad Solničkovu svätyňu. O dve minúty bola šanca aj na druhej strane ihriska, po rohovom kope si lopta našla cestu až ku Kosíkovi, ten ju okamžite poslal na domácu bránu, no pri žrdi stojaci Kupčík zamedzil gólu. V 79. minúte došlo k závaru pred našou bránou, domáci zakončili len strelou vysoko nad. V 89. minúte zabojoval Kuzma, v pokutovom území našiel nabehnutého Sládeka, no ten strelou z jednej prestrelil bránu. Všetko si však vynahradil v nadstavenom čase. Ako prvý sa dostal ku sklepnutej lopte od Pekára, zamieril presne k žrdi a svojim druhým gólom v zápase rozhodol o tom, že z Horehronia si napokon kopaničiari odviezli všetky tri body. Podbrezová – Myjava 1 : 2.

Hlasy trénerov

Jaroslav Kentoš (tréner Podbrezovej): "Do zápasu sme dobre vstúpili, boli sme aktívnejší, no už druhý zápas sme si vybrali nováčikovskú daň. Asi je to potrebné, aby sa hráči poučili, už druhý zápas sme si prehrali v posledných desiatich minútach. Inak mala hra celkom slušnú úroveň, aj tempo, gólových príležitostí veľa nebolo, my sme si ich vytvárali najmä po štandardných situáciách. Prehra je dosť krutá pre nás, no ideme ďalej a pokúsime sa už v Trenčíne získať nejaké body."

Peter Gergely (tréner Myjavy):  "Zápas by som rozdelil na tri fázy, spočiatku nás domáci dostali pod tlak, postupne sa hra vyrovnala a taký gól, aký sme inkasovali, by sme dostať nemali. V druhom polčase sme boli lepším mužstvom, išli sme za víťazstvom a čo sa nám nepodarilo predtým v Senici, tak sme si vynahradili teraz."

Rozhodovali: Trutz – Slyško, Lieskovský
Návštevnosť:  1812 divákov
Góly: 31. Podio - 30. a 90.+ Sládek
ŽK: 53. Hovančík, 84. Kunca - 31. Sládek, 51. Duga, 74. Kosík