3. kolo - FL 2014/15 Pod Urpínom sa hralo bez gólov

Fortuna liga 2014/2015, 3. kolo (26. 07. 2014)
FK DUKLA BANSKÁ BYSTRICA - SPARTAK MYJAVA 0:0

Zostava Myjavy: Solnička - Múdry (78. Kosík), Jánošík, Černáček, Ciprys - Marček - Daniel, Sládek, Duga (68. Bílovský) - Kuzma (62. Oršula), Pekár

Zostava Banskej Bystrice: Boroš - Vajda, de Vito, Savič - Ľupták - Rejdovian, Wojnar (54. Peňaška), Faško (90+. Šovčík), Šumský - Dolný, Střihavka

Nástup do zápasu nášmu tímu vyšiel a už prvých minútach skúšali streľbu Daniel a Pekár. Otvoriť skóre mohla však Dukla. V 7. minúte poslal Faško loptu na hlavu nepokrytého Dolného, ktorý ju zblízka poslal nad bránu. V 17. minúte sa pred Múdrym otvoril priestor, čo využil na zakončenie, ktoré však šlo príliš vysoko. Domáci odpovedali nepresnou hlavičkou Vajdu po rohovom kope v 20. minúte. O sedem minút hľadal Pekár pred bránou Kuzmu, ktorý na loptu nedosiahol a tá prešla tesne pomimo brány. Podobná situácia nastala v 30. minúte, keď Daniel prihrával pred bránu, po chvíli sa ešte lopta k nemu vrátila, no prudkou strelou z pravej strany neohrozil brankára domácich. V 33. minúte došlo k závaru pred Solničkovou svätyňou, všetko vyriešila privysoká strela Faška. V 35. minúte boli kopaničiari v kontre, na jej konci pálil Pekár do pripraveného Boroša. O minútu sa ocitol v myjavskom pokutovom území Dolný, špicom kopačky vystrelil, lopta zaplávala a po zákroku Solničku skončila na žrdi. Nasledujúce minúty priniesli strely Sládeka či Daniela, najvážnejšie ohrozenie Boroša prišlo v 41. minúte po hlavičke Kuzmu, kedy lopta smerovala pod brvno, no domáci brankár ju vyškriabal na roh. V 43. minúte spálil Rejdovian tutovku, keď na bránkovej čiare výborne zasiahol Solnička.
   V 50. minúte zacentroval z pravej strany Daniel a Kuzmova hlavička pristála na hornej konštrukcii brány. S pribúdajúcim časom preberali čoraz väčšiu iniciatívu na svoju stranu vojaci a vytvorili si tlak. Nebezpečná bola strela Faška z ľavej strany v 66. minúte, skončila však na bočnom site. V 67. minúte sa snažil individuálne presadiť Daniel, do priestoru brány nenamieril. V 75. minúte pochybil Cypris, v šestnástke mal loptu na kopačke Rejdovian, ktorý ešte prihral Dolnému a jeho nedôrazné zakončenie skončilo v Solničkových rukaviciach. V 80. minúte videli diváci hlavičku Rejdoviana, ktorá minula bránu. Následne v rozmedzí dvoch minút pohrozili domáci hráči. Najskôr po rohovom kope, keď lopta prešla tesne vedľa žrde a neskôr preveril Šumský strelou z diaľky pozornosť nášho gólmana. V 86. minúte mohol víťazstvo strhnúť na myjavskú stranu striedajúci Oršula, ktorý pred bránou tečoval Danielovu prihrávku, lopta však v site neskončila. Rovnako ani v 87. minúte po strele Daniela, Boroš loptu chytil. V 90. minúte prešiel cez stred poľa Ľupták a poslal na bránu prudkú k žrdi mierenú ranu, Solnička sa natiahol aký bol dlhý, bravúrnym zákrokom vyškriabal loptu na roh a zmenu skóre nepripustil. Diváci teda gól v zápase nevideli a zrodila sa remíza 0 : 0.

Hlasy trénerov

Norbert Hrnčár (tréner B. Bystrice):"V prvom polčase sme sa ťažšie rozbiehali, v druhom sme zvýšili dôraz, pohyblivosť a častejšie sme sa dostávali do šestnástky a do šancí. Bolo to o jednom góle, kto ho strelí, mali sme na to možnosti aj my, aj súper. Podstatné je, že nepadol a remíza je teda spravodlivá, aj keď náš výkon naberal na gradácii so snahou ísť za víťazstvom až do poslednej sekundy."

Peter Gergely (tréner Myjavy): "Zápas mal dobré tempo, my sme boli chvíľami futbalovejší, domáci dôraznejší, rýchlejší. Bol to zápas, keď každý chvíľku ťahal pílku. My sme v prvom polčase nedotiahli niektoré akcie, chýbala nám finálna prihrávka pri krídelných akciách, gól nepadol, remíza je asi zaslúžená."

Rozhodovali: Straka – Weiss, Špivak
Návštevnosť:  1530 divákov
ŽK: 77. Marček