4. kolo - FL 2014/15 Myjava podľahla Žiline gólom v závere zápasu

Fortuna liga 2014/2015, 4. kolo (03. 08. 2014)
MŠK ŽILINA - SPARTAK MYJAVA 2:1 (1:1)

Zostava Myjavy:  Solnička - Beňo, Jánošík, Černáček, Švec - Marček, Bílovský (66. Duga) - Oršula (80. Bruško), Sládek, Daniel (72. Kuzma) - Pekár

Zostava Žiliny: Krnáč - Kadlec (46. Mabouka), Piaček, Škriniar, Letić - Káčer - Čmelík (78. William), Paur (46. Škvarka), Lupčo, Mihalík - Jelić

Úvodnú strelu videli diváci hneď v 25.sekunde zápasu z kopačky Pekára. Z nenápadnej akcie však v 5.min. udreli domáci, z pravej strany poslal center na zadnú žrď Čmelík a lopta skončila v sieti. Žilina – Myjava 1:0. Odpoveď kopaničiarov mohla byť blesková, o minútu hlavičkoval po priamom kope „koníčkom“ Černáček, no lopta bránu preskočila. V 9.min. zakončoval nebezpečne takisto hlavou Jelić a Solnička si s jeho pokusom poradil. Potom nasledovala fáza zápasu, kedy sa hra odvíjala prevažne v strede poľa s množstvom osobných súbojov. Po polhodine zakončoval prudkou strelou tesne vedľa Daniel. Ten istý hráč skúšal šťastie aj o dve minúty, ani tento raz nemierila lopta do priestoru brány. Myjavčania zvyšovali aktivitu a vytvorili si tlak. V 36.min. si Daniel prebral loptu od Pekára, zasekol si Kadleca a umiestnenou strelou k žrdi z vnútra 16-tky vyrovnal skóre. Žilina – Myjava 1:1. V 40.min. prudko vypálil Sládek z 20 metrov pod brvno a svoje brankárske umenie predviedol Krnáč, ktorý vyrazil na roh. Po jeho zahraní vystrelil Marček a domáci „gólman“ opäť podržal svoj tím. V samom závere I.dejstva skúšal pohroziť Čmelík, ale Solnička bol pripravený.
   V druhej časti hry prevzali iniciatívu na svoje kopačky žilinskí hráči. V 51.min. sa dostal ku streľbe Škvarka a v 54.min. po rohu hlavičkoval Piaček,v oboch prípadoch skončila lopta v Solničkovych rukaviciach. V 77.min. sa v šanci ocitol Letić, lopta skončila zblokovaná mimo brány. Do výbornej streleckej parkety sa dostal o 5 minút Škriniar, obetavým sklzom zamedzil gólu Beňo. Rozhodujúci moment zápasu nastal v 85.min., Škvarka poslal z pravej strany loptu pred bránu, tá skončila u Mihalíka, ktorý ju z otočky poslal do brány. Žilina – Myjava 2:1.

Hlasy trénerov

Adrián Guľa (tréner Žiliny): "Začali sme rýchlo, priamočiaro, čo vyústilo do prvého gólu. Potom sme však z toho tlaku upustili a začali sme špekulovať, hrať asi až príliš technicky a nechali sme súpera vyrovnať. Bolo cítiť, že nám chýbal skúsený Viktor Pečovský. Po zmene strán sme chceli súpera zatlačiť, prinútiť k chybám a som rád, že našou mentalitou sa nám to podarilo."

Peter Gergely (tréner Myjavy): "Mali sme zlý začiatok, ale postupne sme sa do toho dostali. Záver prvého polčasu bol v našej réžii a chceli sme v tom pokračovať aj po zmene strán. V druhom dejstve boli domáci lepší, ale nepúšťali sme ich do vyložených šancí. Urobili sme však jednu chybu, žiadnu možnosť na gól sme si nevypracovali, takže na lepší výsledok sme nemohli pomýšľať."

Rozhodovali: Leško – Žákech, Hrdlička
Návštevnosť:  1872 divákov
ŽK: Čmelík - Švec, Sládek