2. kolo - SC 2014/15 S Vrakuňou si Myjava hravo poradila

Slovnaft Cup 2014/2015, 2. kolo (13. 08. 2014)
ŠK VRAKUŇA BRATISLAVA - SPARTAK MYJAVA 2:9 (2:2)

Zostava Myjavy:  Belic – Švec, Černáček (K), Jánošík, Beňo – Duga, Marček (31.Sládek), Bruško (59.Cypris), Pekár (74.Oršula), Daniel - Kuzma

Zostava Vrakune: Krejčí, Zelka, Zboniak, Cséfalvay, Šuchter, Bakoš (56.Hamala), Buffa (K), Bobek (77.Pipaš), Felix, Ábel (46.Hruška), Matuška

Na ihrisku súpera zo IV.ligy bolo od úvodu jasné, ako bude vyzerať obraz hry. Domáci sa stiahli do defenzívy a herne dominovali kopaničiari. Najskôr sa ešte zastreľovali Pekár a Duga, ktorí minuli bránu. V 9.min. pristál center z kopačky Daniela na nohe Kuzmu, ktorý poslal loptu do siete. Vrakuňa – Myjava 0:1. Domáci po prvý raz pohrozili v 14.min. a hneď bolo vyrovnané, keď po centri zostal v 16-tke nepokrytý Felix a umiestnil loptu k žrdi. Vrakuňa – Myjava 1:1. V 21.min. testoval pozornosť domáceho brankára Duga. O minútu sa zopakovala spolupráca ako pri prvom góle, Daniel našiel Kuzmu a ten zblízka skóroval. Vrakuňa – Myjava 1:2. Myjavčania boli lepším tímom. V 24.min. namieril Pekár do žrde a následne Duga do brvna. V 26.min. vypálil prudko na bránu Daniel. Ďalšie minúty priniesli strely Dugu, Pekára, Daniela, či Sládeka, no gólom neskončili. Rovnako pochodil vo vyloženej šanci Černáček v 39.min., keď minul bránu. Pred koncom I.dejstva nečakane udreli domáci, nedorozumenie medzi obrancami a Belicom využil Felix a vyrovnal. Vrakuňa – Myjava 2:2.
   V 49.min. zahrávali hráči Myjavy rohový kop, k lopte sa dostal Sládek, poslal ju na hlavu Jánošíka a ten sa nemýlil. Vrakuňa – Myjava 2:3. V 55.min. predviedli čierno-bieli peknú akciu, na jej konci zvyšoval Sládek na 4:2 pre Myjavu. V 59.min. sa do listiny strelcov zapísal Pekár, keď umiestnenou strelou k žrdi rozvlnil sieť. Vrakuňa – Myjava 2:5. Šance pribúdali aj počas ďalších minút, po góle volali najmä strely Cyprisa a Daniela. V 70.min. dostal domáci brankár „malú domov“, Cypris mu loptu odobral a ako na podnose ponúkol gól Kuzmovi, ktorý zavŕšil hattrick. Vrakuňa – Myjava 2:6. O 2.min. vypálil Duga a jeho utešená strela skončila v šibenici. Vrakuňa – Myjava 2:7. V 81.min. vyzval Cypris spätnou prihrávkou vo vnútri pokutového územia ku strele Daniela a bolo 2:8. V závere stretnutia uzavrel zápasové skóre svojim druhým gólom Sládek. Vrakuňa – Myjava 2:9.

Peter Gergely (tréner Myjavy): "V prvom polčase sme si veľmi skomplikovali situáciu, nechali sme si streliť dva lacné góly. Za stavu 2:1 sme nevyužili 4-5 čistých šancí. Som rád, že druhý polčas sme odohrali tak, ako sme odohrali.“

Rozhodovali: Cifrík – Bednár, Galo
Návštevnosť:  450 divákov
Góly: 15.,42.Felix – 10., 22., 70.Kuzma, 49.Jánošík, 55., 87.Sládek, , 59.Pekár, 72.Duga, 81.Daniel
ŽK: 89.Beňo