8. kolo - FL 2014/15 Myjava podľahla Trenčínu

Fortuna liga 2014/2015, 8. kolo (30. 8. 2014)
AS TRENČÍN - SPARTAK MYJAVA  2 : 0 (1 : 0)

Zostava Myjavy:   Solnička – Kastelovič, Jánošík, Černáček (K), Ciprys – Marček (84. Duga) – Kuzma (73. Bruško), Pekár, Daniel, Oršula (46. Sládek) – Šimonek

Zostava Trenčína: Volešák (K) – Čögley, Ramón, Kleščík, Madu (64. Edmond) – Mišák (70. Opatovský), Lobotka, Hajradinovič – Kubík (81. Mondek), Holúbek, Simon

V prvom dejstve diktovali od úvodu zápasu tempo domáci hráči. Už vo 4.min. ratoval pred Kubíkom v poslednej chvíli Cypris. O 3 minúty dostal loptu na nohu Simon a z dobrej pozície zamieril mimo brány. V 9.min. hľadala lopta v 16-tke opäť Kubíka, skôr bol však pri nej Cypris. Kopaničiari boli pod veľkým tlakom a nedokázali dlhšie podržať loptu na svojich kopačkách. Ojedinelou bola útočná snaha Daniela z 19.min., no jeho strelu zblokoval Ramon. O minútu nabil Kubík pred pokutovým územím Hajradinovičovi, ktorý ale pálil nepresne. Rovnako nepresná bola Kubíkova strela z 23.min. Po polhodine hry poslal aktívny Kubík presný center na hlavu Simona, ktorý nedal Solničkovi šancu. Trenčín – Myjava 1:0. Už o minútu sa rútil na našu bránu Mišák, výborným zákrokom sa prezentoval Solnička a loptu vyrazil. V 37.min. mieril zo strednej vzdialenosti k žrdi Kleščík, myjavský gólman si s jeho pokusom poradil.
   V druhom polčase už boli spartakovci viac aktívni a snažili sa zmeniť ráz zápasu. Prví do priestoru brány však zamieril domáci Madu po hodine hry, jeho strela nebola nebezpečná. V 63.min. skúšal Volešákovu pozornosť strelou z 25 metrov Pekár, domáci brankár vyrazil. V 65.min. skúsil trenčiansky Mišák prelobovať v polovice ihriska Solničku, prekopol však aj bránu. V 73.min. podnikol útočný výpad na pravej strane Kastelovič a jeho prihrávka do priestoru pred bránu narobila Volešákovi starosti. V 76.min. sa otvoril priestor pred Simonom, jeho strelu zblízka ešte stihol Solnička pohotovo vyraziť, lopta však doputovala iba k Opatovskému, pre ktorého nebol problém zasunúť ju do siete. Trenčín – Myjava 2:0. O chvíľu na to mohol rozdiel skóre ešte narásť, no pri šanci Edmunda predviedol svoje umenie Solnička. Títo dvaja hráči si vzájomný mikrosúboj zopakovali aj v 80.min. a k žrdi vyslanú loptu vytesnil myjavský brankár na roh. Skorigovať výsledok mohol minútu pred koncom riadneho hracieho času Pekár, lopta si však cestu do siete nenašla.

Hlasy trénerov

Ivan Vrabec, tréner Trenčína : "Od začiatku sme mali zápas vo svojich rukách a diktovali sme tempo hry. Do desiatej minúty sme mali tri šance. V prvom polčase sme predviedli krásne akcie na jeden dotyk a nábehy, ale chýbala nám lepšia finálna fáza v zakončení. V druhom polčase bol súper častejšie na našej polovici, ale stále sme sa snažili držať hru vo svojich rukách a po strelení druhého gólu bolo po zápase."

Peter Gergely, tréner Myjavy: "Víťazstvo domácich je úplne zaslúžené. Prvý polčas sme hrali zakríknuto. Hráči AS boli rýchlejší. Keď sa naša hra po zmene strán výrazne zlepšila, dostali sme gól a bolo po zápase. Trenčínu gratulujem k trom bodom."