10. kolo - FL 2014/15 Pod Čebraťom sa zrodila remíza

Fortuna liga 2014/2015, 10. kolo (16. 9. 2014)
MFK RUŽOMBEROK - SPARTAK MYJAVA  2 : 2 (1 : 1)

Zostava Myjavy: Solnička – Častulin, Jánošík, Černáček, Ciprys (90. Kastelovič) – Marček, Bílovký (43. Duga) – Daniel (46. Oršula), Sládek, Pekár – Šimonek

Zostava Ružomberka: Šavol – Habánek, Kružliak, Práznovský, Lovás – Nagy – Lupták, Turčák, Janič (81. Gerát), Almaský (62. Vavrík) – Zreľák

Futbalisti Spartaka Myjava vycestovali na zápas 10. kola Fortuna ligy do Ružomberka, ktorý bol druhým súperom kopaničiarov v poradí v tzv. anglickom týždni. A do zápasu vstúpili lepšie ako súper. Už v 2. minúte zakončoval Daniel spoza šestnástky. V 6. minúte zasa Sládek, jeho strele chýbal dôraz. O minútu Sládek vysunul Šimoneka, ktorému domáca obrana v poslednej chvíli zblokovala strelecký pokus. Domáci sa postupne dostávali do zápasu a v 14. minúte mali veľkú príležitosť. Center z ľavej strany pristál na hlave Lovása a Solnička po prvý raz v stretnutí predviedol svoje umenie. Opätovne potvrdil svoje kvality v 19. minúte, kedy na konci domácej kontry zabránil Turčákovi, aby vsietil gól. Nedáš – dostaneš platilo aj tentokrát. O chvíľu na to totiž poslal Sládek presnú prihrávku pred bránu Ciprysovi a ten sa zblízka nemýlil. Ružomberok – Myjava 0 : 1. O minútu chcel kontrovať na druhej strany Janič, prekopol však bránu. Hra sa prelievala zo strany na stranu. V 25. minúte hlavičkoval v neľahkej pozícií Daniel, lopty sa zmocnil domáci brankár. Po polhodine hry zakončoval Janič tesne mimo brány. V 34. minúte predviedli kopaničiari pekný protiútok, Pekár vyviezol loptu, posunul vpravo Danielovi, ktorý zakončoval strelou, Šavol v bráne Ružomberka bol pripravený. V 38. minúte zacentroval Ľupták a Almaský napálil loptu do brvna. Na opačnej strane pekne krútil loptu Pekár, cieľ však minula. V 45. minúte strieľal Lovás z jednej privysoko. V nadstavenom čase sa však presnou strelou z hranice pokutového územia presadil domáci Nagy a klasickým gólom do šatne vyrovnal skóre. Ružomberok – Myjava 1 : 1.

Hneď v úvode II. polčasu sa prezentoval strelou pod brvno Šimonek a o chvíľu zasa skúšal pripravenosť Solničku Almaský. V 51. minúte posielal Lupták strieľaný center pred bránu, lopta prešla tesne vedľa žrde. V nasledujúcich minútach končili viaceré akcie na oboch stranách nedotiahnuté do konca. V 57. minúte kopol loptu nad bránu z 20 metrov Ciprys. V 71. minúte poslal Lovás presný center na hlavu Zreľáka, ktorý umiestnil loptu do siete. Ružomberok – Myjava 2 : 1. Hráči v čiernobielych dresoch však neskladali zbrane. V 80. minúte prihral striedajúci Duga na nohu Sládekovi, ten zakončoval strelou z jednej a jeho prudká strela k žrdi znamenala vyrovnanie. Ružomberok – Myjava 2 : 2. O 4 minúty zahrávali naši hráči rohový kop, „nožničky“ Šimoneka netrafili priestor troch žrdí. V 89. minúty skúšal zmeniť skóre Turčák, strele z jeho kopačky však chýbala presnosť. Zápas tak skončil remízou 2 : 2.

Hlasy trénerov

Ladislav Šimčo, tréner Ružomberka: "Tento zápas sa dal zvládnuť aj na víťazstvo, keďže desať minút pred koncom sme viedli 2:1 a mali sme nad súperom bežecky navrch. Začiatok bol pre nás výsledkovo nepriaznivý, no my sme si v prvom polčase vytvorili štyri gólové šance, ktoré sme nepremenili a dali sme až piatu. Moje mužstvo evidentne išlo za víťazstvom a 'odmakalo' zápas. Preto ho z našej strany hodnotím pozitívne."

Peter Gergely, tréner Myjavy: "Zápas mal dobré tempo, aj dobrú úroveň, obe mužstvá chceli vyhrať. Podľa priebehu, keďže sme prehrávali 1:2, som spokojný s bodom. My sme v prvom polčase boli futbalovejší, domáci priamočiarejší a mali do prestávky tri vyložené šance. Takýto skúsení hráči mali polčas dohrať bez gólu. Spokojný som aj s tým, že konečne sme vonku dali dva góly."