11. kolo - FL 2014/15: Myjava recept na Košice nenašla

Fortuna liga 2014/2015, 11. kolo (20. 9. 2014):
SPARTAK MYJAVA - MFK KOŠICE 0 : 2 (0 : 2)

Solnička - Ciprys, Jánošík, Černáček /K/ (64' Bruško), Častulín - Pekár, Marček, Bílovský, Sládek, Daniel (77' Jastráb) - Šimonek.

Zostava Košíc:
Tofiloski - Sekulić, Kavka, Ostojić, Tóth - Haskić, Korijkov, Huk (72' Vancák), Viazanko /K/ (90' Pavúk) - Bukata, O. Diaby (59' Škutka).

MYJAVA, 20. 9. 2014 - V 11. kole najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Fortuna liga 2014/2015 sa Spartak Myjava stretol na domácom trávniku s tímom MFK Košice. Na meranie síl západu s východom Slovenska sa v daždivom počasí prišlo pozrieť 1532 divákov, ktorí boli zvedaví, či sa kopaničiarom podarí do tretice pred myjavskými tribúnami uspieť a zapísať si do tabuľky body za víťazstvo.

Hneď v 2. minúte stretnutia spartakovci preverili pozornosť košického gólmana Tofiloskeho, ktorý si so strelou bez problémov poradil. V 7. minúte vyslal peknú strelu na košickú svätyňu Pekár, ale priestor troch žrdí minul. O dve minúty na to prebral dlhú loptu pred šestnástkou Haskić a z otočky ju poslal za Solničkov chrbát. Myjava - Košice 0 : 1. V 11. minúte sa do zakončenia opäť dostal Pekár, no Tofiloski reagoval pohotovo. Hostia boli efektívni, keď v 17. minúte po chybe Myjavy v strede ihriska spracoval loptu vo vnútri šestnástky Haskić a po druhý raz prekonal Solničku. Myjava - Košice 0 : 2. V domácom drese bol strelecky aktívny Pekár, ktorý sa pokúšal znížiť v 22. a 24. minúte, ale šťastena mu nebola naklonená. Východniari hrozili po brejkoch, po jednom z nich v 27. minúte zabránil tretiemu gólu myjavský brankár, keď vyrazil Diabyho strelu. Mikrosúboj Pekár - Tofiloski pokračoval aj naďalej, v 34. minúte bol opäť úspešnejší hosťujúci brankár pri prudkom projektile zo strednej vzdialenosti. V 40. minúte zapracovala pred bránkovou čiarou obrana hostí a nevyšla ani akcia Myjavy v 43. minúte. V nadstavenom čase prvého polčasu ešte pálil do Tofiloskeho rukavíc Šimonek a na prestávku sa tímy rozišli s dvojgólovým náskokom Košíc.

V druhom dejstve kopaničiari dlho nevedeli nájsť recept na pozornú defenzívu hostí. Hra sa oproti prvému polčasu viac prelievala zo strany na stranu, pričom ani jeden z tímov si nevedel vypracovať gólovú príležitosť. Až v 71. minúte vysunul striedajúci Bruško do šance Šimoneka, no včasným vybehnutím zamedzil gólu Tofiloski. V 81. minúte po priamom kope Bruška sa ocitol v sľubnej pozícii aktívny Pekár, strelou z jednej tesne minul bránu. V nadstavenom čase sa ešte rútil do otvorenej defenzívy Sekulić, no netrafil.

Najbližším predstavením Spartaka Myjava bude kopaničiarsko-záhorácke derby so Senicou v piatok 26. septembra 2014 o 18.30 h pred televíznymi kamerami Digi Sportu.

HLASY TRÉNEROV:

Peter Gergely, tréner Spartaka Myjava:
"My sme vedeli, že Košice nepatria tam, kde boli. My sme dnes potrebovali vyhrať, chceli sme vyhrať. Zápas sme začali dobre, mali sme strely na bránu. My sme bránu netrafili, súper z prvej strely trafil krásne, čo mu pomohlo. Druhý gól sme dostali z brejku po našej chybe v strede ihriska. Potom sme sa nevedeli presadiť, hostia pozorne bránili. Nevyužili sme ani žiadnu štandardku, ťažko sme sa presadzovali. Ťažko hráčom niečo vyčítať, čo sa týka prístupu, išli na doraz."

Radoslav Látal, tréner MFK Košice:
"Chceli sme nadviazať na posledné výkony, ktoré nám vyšli výsledkovo aj herne. V poslednej dobe sme zlepšili defenzívu, z toho sme dnes chceli vychádzať. Podarilo sa nám streliť dva pekné góly, ktoré nás nakopli. Poctivo sme bránili dozadu. V II. polčase sme to trochu predsunuli, chceli sme domácich naháňať, aby sme sa nedostali pod tlak. V defenzíve sme odviedli maximum a stav 0 : 2 sme v pohode udržali."