12. kolo - FL 2014/15: Senica otočila zápas s Myjavou

Fortuna liga 2014/2015, 12. kolo (26. 9. 2014):
SPARTAK MYJAVA - FK SENICA 1 : 2 (0 : 0)

Solnička - Ciprys, Jánošík, Černáček /K/, Častulín - Pekár, Marček, Bílovský, Sládek, Daniel (84' Oršula) - Šimonek.

Zostava Senice:
Šulla - Chvátal, Pavlík, Pillár, Gava - Hlohovský (90' Opiela), Kóňa, Hušek, Piroska /K/, Kalabiška - Majtán.

MYJAVA, 26. 9. 2014 - V predohrávke 12. kola Fortuna ligy 2014/2015 sa dnes stretli na myjavskom trávniku regionálni susedia Spartak Myjava a FK Senica. Išlo v poradí o ôsme kopaničiarsko-záhorácke derby, v ktorom mali oba tímy zvýšenú motiváciu bodovať. Napríklad Senica ešte na súperovom ihrisku v tejto sezóne nevyhrala, spartakovci zase chceli hosťom vrátiť prehru z prvého kola a revanšovať sa za stretnutie s Košicami.

V prvých desiatich minútach stretnutia sa hralo zo strany na stranu, 1820 prítomných divákov videlo niekoľko priamych kopov v podaní oboch tímov, no žiadnu vyslovenú streleckú príležitosť. Za zmienku stojí hádam Kóňova strela v 8. minúte, ktorá skončila tečovaná v aute. V 16. minúte sa obranou hostí stíhaný Šimonek dral pred Šullovu bránu, no senický gólman mu stihol loptu pred zakončením uchmatnúť. V 20. minúte to z väčšej diaľky skúšal Marček, ale mieril nad bránu. O minútu na to pálil Sládek, lopta Šullovi vypadla z rukavíc a pri následnej Bílovského dorážke stihla zasiahnuť obrana. V 23. minúte sa prezentoval peknou strelou opäť Sládek, Šulla však bol pozorný. V 25. minúte mohol poslať Senicu do vedenia kapitán Piroska, ale Solnička bol proti. Nasledoval brejk Myjavy, ktorý vo svojej šestnástke stihla Senica zastaviť. V 27. minúte vybojoval loptu Pekár, vyslal center pred šestnástku, no dobre postavený Bílovský napokon na loptu nedočiahol. V 31. minúte minul priestor troch žrdí Pekár a v 39. minúte si na loptu musel siahnuť Solnička. Aktívny Pekár skúšal strelecké šťastie aj v 40. minúte, ani tento raz však brankára záhorákov neprekonal. Prvý polčas tak skončil bez gólov 0 : 0.

V druhej polovici hry si prvú príležitosť vypracovali hostia, keď Kóňova ďalekonosná strela opečiatkovala brvno nad myjavským brankárom. O dve minúty zakončoval hlavičkou Kalabiška, ale bol v ofsajdovej pozícii. V 56. minúte mieril vedľa žrde Marček. Tribúny zahučali v 58. minúte. Sládek zahrával rohový kop a Pekár pri zadnej žrdi poslal loptu za Šullov chrbát. Myjava - Senica 1 : 0. V 62. minúte po akcii Spartaka hlavičkoval presne Pekár, brankár hostí loptu vyrazil a následnej dorážke - opäť v podaní Pekára - chýbalo pár centimentrov aby skončila v site. V ďalšej minúte Solnička zlikvidoval Kóňovu hlavičku zblízka po dlhom aute, no v 66. minúte už nestačil na Pirosku, ktorý zužitkoval prudký Kalabiškov center a bolo vyrovnané. Myjava - Senica 1 : 1. V 70. minúte opäť padla lopta do myjavskej siete, ale gól pre ofsajd neplatil. V 75. minúte najskôr zazvonila žrď senickej brány, potom strela hostí mierila vedľa brány. Chlieb sa lámal v 82. minúte. Z pravej strany nabehol s loptou Chvátal, prihral Piroskovi a ten sa nemýlil. Myjava - Senica 1 : 2. V 84. minúte inkasoval druhú žltú kartu a vzápätí aj červenú hráč Spartaka Peter Jánošík a Myjava dohrávala duel v oslabení. Tri minúty pred koncom zápasu vyrobil chybu v strede ihriska Ciprys, stratil loptu a fanúšikovia videli sólový nájazd Hlohovského. Solnička napokon zvýšeniu gólového náskoku Seničanov zabránil. Ani v nadstavenom čase sa už nič zaujímavé na trávniku neudialo a susedské derby napokon prinieslo radosť priaznivcom Senice, ktorá po druhý raz v aktuálnej sezóne zdolala Myjavu 2 : 1.

O týždeň, v sobotu 4. októbra 2014 o 19:00 h, privítajú kopaničiari na svojom trávniku ligového nováčika, tím FO ŽP Šport Podbrezová.

HLASY TRÉNEROV:

Peter Gergely, tréner Spartaka Myjava:
"Dnešný zápas sme si prehrali sami. Dali sme prvý gól, po góle sme mali ďalšie príležitosti, ktoré sme nedotiahli. Mohli sme ten zápas rozhodnúť, čo sa nám nepodarilo. Súper nás potom vytrestal. Zápas mal dobré tempo, obe mužstvá chceli vyhrať. Svojimi vlastnými chybami sme si ten zápas prehrali."

Pavel Hapal, tréner FK Senica:
"Sme spokojní s týmto výsledkom. Výhra sa nerodila ľahko, Myjava mala svoje šance. Klobúk dole pred hráčmi, že za nepriaznivého stavu nezložili zbrane. Snažili sme sa o vyrovnanie, nakoniec sa nám podarilo streliť aj druhý gól. Škoda, že zápas bol ku koncu z našej strany hektický, mohli sme ho rozhodnúť už skôr a záverečné minúty dohrať vo väčšom pokoji. Dnes sme si vypracovali dosť gólových príležitostí. Naša hra bola založená na tom, že budeme vychádzať zo zabezpečenej obrany. To sa nám darilo, boli sme veľmi nebezpeční smerom dopredu a nakoniec sme zaslúžene vyhrali."