13. kolo - FL 2014/15: Myjava s Podbrezovou po druhý krát v sezóne víťazne

Fortuna liga 2014/2015, 13. kolo (4. 10. 2014):
SPARTAK MYJAVA - FO ŽP ŠPORT PODBREZOVÁ 1 : 0 (1 : 0)

Belic - Beňo, Černáček /K/ (58' Bílovský), Častulín, Kastelovič - Ciprys (68' Duga), Sládek, Pekár, Marček, Daniel (79' Jastráb) - Oršula.

Zostava Podbrezovej:
Maťašovský - Pančík (73' Gál Andrezly), Minčič /K/, Kupčík, Andrić (58' Snitka) - Harvilko (85' Karaš), Podio, Kochan, Vaščák, Pančík - Nworah.

MYJAVA, 4. 10. 2014 - V 13. kole Fortuna ligy 2014/20215 sa na myjavskom štadióne stretli domáci Spartak a tím FO ŽP Šport Podbrezová. Títo súperi si už v aktuálnom súťažnom ročníku raz sily zmerali - Myjava vtedy v 2. kole zvíťazila na Horehroní 2 : 1 gólmi Petra Sládeka a dnes, po minulotýždňovej prehre v derby so Senicou, mala ďalšiu motiváciu na úspech a na lepšie tabuľkové umiestnenie.

Do zápasu jednoznačne vstúpili lepšie domáci hráči a už v 2. minúte videlo 1580 prítomných divákov gólovú situáciu. Lukáš Beňo dostal obrancu hostí pod tlak, ten odkopol loptu iba pred pokutové územie na kopačku Štefana Pekára a ten ju poslal strelou k žrdi do siete. Myjava - Podbrezová 1 : 0. Kopaničiari naďalej tlačili a v 6. minúte sa lopta znova ocitla v sieti za Maťašovského chrbtom. No gól pre ofsajd neplatil. V 11. minúte to skúšal vydareným oblúkom Radoslav Ciprys a takmer mu to vyšlo. Gólman železiarov napokon stihol loptu vyraziť na rohový kop. Hostia po prvý raz pohrozili Podiovým pokusom zo strednej vzdialenosti v 18. minúte, keď lopta tesne minula bránu. V 28. minúte poslal center do šestnástky Podbrezovej Ciprys, strela však Danielovi na kopačku dobre nesadla a Maťašovskému problémy nenarobila. Po polhodine hry Daniel prihral pred bránu Oršulovi, ten sa vo vyloženej príležitosti dobre nezorientoval a odkrytý priestor brány minul. O šesť minút na to zakončoval Daniel, jeho krížna strela skončila tečovaná tesne mimo priestor troch žrdí. Do prestávky si už ani jeden tím nevypracoval vyloženú príležitosť a prvý polčas skončil výsledkom 1 : 0 pre Myjavu.

Rovnako aj úvodná štvrťhodina druhého dejstva výrazné šance na oboch stranách nepriniesla. Za zmienku stojí hádam zblokovaný strelecký pokus Ciprysa v 53. minúte. V 60. minúte sa po rohu tesne pred bránou snažil zakončiť Vaščák, no tesne bránenému sa mu to nepodarilo. Okamžitou odpoveďou bola v tej istej minúte Pekárova strela tesne nad brvno brány železiarov. Podbrezová s pribúdajúcimi minútami začala byť na trávniku aktívnejšia a tlačila na spartakovcov. V 70. minúte zakončoval prudko Vaščák, no bránu netrafil. Príležitosť domácich sa rodila v 75. minúte, kedy Sládek hľadal Pekára a ten len tesne nedosiahol na prihrávku. O tri minúty fanúšikovia na tribúnach videlo opäť kontru so Sládekom ako prihrávajúcim, tento raz zakončoval Daniel a priestor brány minul o centimetre. Šanca na vyrovnanie prišla pre hostí v 90. minúte z priameho kopu. Podio však loptu zakrútil iba do bočnej siete. Napokon sa v tomto zápase zrodilo jednogólové víťazstvo Myjavy a kopaničiari sa dnes pridali k ostatným domácim tímom Fortuna ligy, ktoré sa takisto tešili z bodového zisku.

HLASY TRÉNEROV:

Peter Gergely, tréner Spartaka Myjava:
"Po tých dvoch domácich prehrách sme dnes potrebovali vyhrať, čo sa nám podarilo. S tým som spokojný. Pred zápasom ochorel Solnička, včera Šimonek, v priebehu zápasu sa zranili Černáček a Ciprys, to boli výrazné zásahy do zostavy. Druhý polčas bol aj preto slabší ako prvý. Dali sme prvý gól, prvý polčas bol z našej strany v poriadku. Potom sa vkradol do našich radov strach. Dnes sme to potrebovali "ukopať". Zápas mohol byť z našej strany lepší, ale dnes bolo dôležité v prvom rade víťazstvo."

Jaroslav Kentoš, tréner FO ŽP Šport Podbrezová:
"Mali sme veľmi zlý vstup do stretnutia, kedy sme v druhej minúte urobili fatálnu chybu a súper sa ujal vedenia. Trvalo nám 15 - 20 minút, kým sme sa vrátili naspäť do zápasu. Potom sme prvý polčas ustáli. V druhom polčase sme boli herne lepší, ale chýbal nám pokoj v predfinálnej a finálnej fáze, kedy sme volili komplikované riešenia namiesto jednoduchých. Práve preto sme dnes nebodovali. Čo sa týka snahy, nasadenia, prístupu, myslím, že sme odohrali veľmi dobrý zápas."