14. kolo - FL 2014/15: Dukla s novým trénerom na kopaniciach neuspela

Fortuna liga 2014/2015, 14. kolo (18. 10. 2014):
SPARTAK MYJAVA - FK DUKLA BANSKÁ BYSTRICA 2 : 1 (1 : 0)

Solnička - Beňo, Jánošík, Častulín, Kastelovič (74' Bruško) - Ciprys, Sládek /K/ (89' Duga), Pekár, Marček, Daniel (64' Kuzma) - Oršula.

Zostava Podbrezovej:
Budinský - Savić, Adámik, De Vito, Vajda - Kupec, Dolný (77' Polievka), Ľupták /K/, Neušel (46' Peňaška), Mazan - Šovčík (78' Seye).

MYJAVA, 18. 10. 2014 - Jesenná šnúra siedmich domácich duelov Myjavy pokračovala v 14. kole Fortuna ligy 2014/2015 stretnutím Myjavy s Banskou Bystricou. Tieto tímy sa už v aktuálnom súťažnom ročníku stretli a v 3. kole sa vtedy zrodila bezgólová remíza 0 : 0. Dnešná motivácia oboch súperov bola jasná. Išlo, ako sa hovorí, o šesťbodový zápas a obe mužstvá mali v úmysle uspieť, aby si istili lepšie tabuľkové pozície.

Podobne ako pred týždňom v meraní síl s Podbrezovou vstúpili do zápasu lepšie kopaničiari. Už v 2. minúte pohrozil Ciprys, ktorého strela len tesne minula Budinského bránu. Hostia kontrovali v 8. minúte. Vajda spracoval krížnu prihrávku, no Solnička vytiahol výborný zákrok a následná dorážka Dukly už mierila mimo priestor troch žrdí. V 12. minúte v poslednej chvíli odvrátil Ciprysov presný center Savić a v ďalšej minúte skúšal šťastie prudkou strelou z priameho kopu Pekár. V 17. minúte sa dral do šestnástky hostí Oršula, kde ho nedovolene zastavil Neušel a hlavný arbiter Šuniar ukázal na biely bod. Exekútorom pokutového kopu bol Peter Sládek, ktorý s prehľadom premenil. Myjava - Banská Bystrica 1 : 0. Už o minútu mohlo byť vyrovnané, keď mal gól na kopačke Dolný. S myjavským gólmanom si však neporadil a k dorážke sa vďaka obetavému zákroku Kasteloviča hostia tiež nedostali. V 19. minúte sa ocitol v čistej šanci Ciprys, nedokázal ju však efektívne využiť a stav sa nemenil. Prítomných 1083 divákov videlo v 23. minúte ďalšiu zaujímavú akciu Myjavy, po ktorej lopta skončila na hornej sieti. Aktivita čierno-bielych neutíchala, no Budinský zvládol aj Pekárov priamy kop v 27. minúte a tiež peknú Danielovu strelu po polhodine hry. V 38. minúte hlavičkoval v súboji Sládek, lopta však v site neskončila. Na prestávku sa tímy rozchádzali s jednogólovým náskokom Spartaka.

V druhom polčase hostia zvýšili aktivitu, no prvá šanca patrila domácemu Danielovi, ktorému loptu v hlavičkovom zakončení len tesne uchmatol brankár vojakov. Ten istý hráč pálil na bránu v 58. minúte a len tesne minul. Po hodine hry bolo vyrovnané. V 61. minúte lopta našla pred bránou nepokrytého Mazana a ten sa nemýlil. Myjava - Banská Bystrica 1 : 1. V 73. minúte vyskúšal Budinského pozornosť Ciprys, ten si so strelou k žrdi poradil. V 86. minúte sa po chybe v domácej rozohrávke dostal ku strele Peňaška, ale nemieril presne. O minútu po druhý raz zaburácali domáce tribúny. Pekár sa na pravej strane dostal do zakončenia a prestrelil bystrického gólmana. Myjava - Banská Bystrica 2 : 1. V nadstavenom čase sa ešte rútil osamotený Pekár na bránu hostí, no tutovku spálil a bránu minul. Myjavčania tak doma vybojovali druhé víťazstvo v rade, keď zdolali Duklu Banská Bystrica 2: 1.

O týždeň sa kopaničiari predstavia opäť doma proti tímu MŠK Žilina. Aktuálne druhý tím v tabuľke privítajú v sobotu 25. októbra o 17.00 h.

HLASY TRÉNEROV:

Peter Gergely, tréner Spartaka Myjava:
"Bol to pre obidve mužstvá dôležitý zápas, lebo tabuľka sa raz rozdelí. Niektoré tímy budú hrať hore, niektoré v dolnej polovici tabuľky. Pokiaľ chceme hrať v hornej polovici tabuľky, potrebovali sme dnes vyhrať. Myslím, že prvý polčas bol z našej strany dobrý, aj keď hostia tam mali nejaké dve - tri situácie, mali sme ho pod kontrolou. V druhom polčase hostia po vyrovnávajúcom góle stále hrozili. Som rád, že sa nám zápas po vyrovnávajúcom góle podarilo zlomiť na našu stranu a že sme vyhrali."

Štefan Rusnák, tréner FK Dukla Banská Bystrica:
"My sme v situácii, kedy potrebujeme bodovať. Išli sme tu s tým, že chceme predviesť dobrý výkon a odviezť si nejaký bod. Nechýbalo veľa, ale zase sme urobili jednu chybu v 85. minúte a to nás stálo remízu. Škoda, lebo úvod sme mali až nad očakávania dobrý, nepremenili sme veľkú šancu. Bohužiaľ, v 17. minúte sme inkasovali, aj keď doteraz som nepochopil prečo ukázal rozhodca na pokutový kop, keď ukázal jasne filmovanie hráča. Do zápasu sme sa vrátili našim gólom a za stavu 1 : 1 sme mali 2 - 3 situácie, kedy sme chceli ísť na víťazstvo. Stalo sa nám to osudným, urobili sme jednu hrubú chybu, stávalo sa to aj v zápasoch predtým. Škoda, lebo dnes by si chlapci zaslúžili za ten druhý polčas minimálne bod."

HIGHLIGHTY ZO STRETNUTIA SPARTAK MYJAVA - FK DUKLA BANSKÁ BYSTRICA (18. 10. 2014):

Rozhodovali: Šuniar - Somoláni, Tomčík
Návštevnosť: 1.083 divákov
Góly: MYJAVA - 17' Sládek (pokutový kop), 86' Pekár; B. BYSTRICA - 61' Mazan
ŽK: MYJAVA - 63' Ciprys; B. BYSTRICA - 17' Neušel, 85' Mazan