15. kolo - FL 2014/15: Myjava dostala lekciu z efektivity

Fortuna liga 2014/2015, 15. kolo (25. 10. 2014):
SPARTAK MYJAVA - MŠK ŽILINA 1 : 4 (0 : 3)

Solnička - Beňo, Jánošík, Častulín, Kastelovič (46' Duga) - Ciprys, Sládek /K/ (69' Bruško), Pekár, Marček, Daniel - Oršula (73' Kuzma).

Zostava Žiliny:
Volešák - Mabouka, Piaček, Škriniar, Letić - Pečovský /K/ - Mihalík, Škvarka (83' Paur), Káčer (90' Klec), Čmelík (69' William) - Jelić.

MYJAVA, 25. 10. 2014 - Fortuna liga 2014/2015 dnes pokračovala aj na kopaniciach stretnutím domáceho Spartaka Myjava s tímom MŠK Žilina. Myjavčania posledné dva duely pre domácim publikom vyhrali a pomýšľali na slušný výsledok aj v dueli s aktuálne druhým mužstvom tabuľky. Tento zámer im však nevyšiel a hostia spartakovcom uštedrili lekciu efektivity.

Smer zápasu udala v podstate hneď prvá útočná akcia Žilinčanov v úvodnej minúte, keď sa pred myjavskou bránou presadil Čmelík a poslal Žilinu do vedenia 1 : 0. V 9. minúte sa dostal do zakončenia Oršula, no bránu prekopol. V 15. minúte videlo 1252 prítomných divákov peknú akciu Daniela, ktorý prihrával Pekárovi a ten poslal center pred Volešákovu svätyňu. Ten stihol strelu po zemi pred nabiehajúcim Oršulom vyraziť. V 19. minúte si musel na loptu siahnuť Solnička a rovnako aj v 29. minúte prvého dejstva. Vzápätí zaútočila Myjava, Pekár sa dostal tesne pred bránu, no v osobnom súboji bol napokon úspešnejší gólman hostí. V nasledujúcej minúte vyboxoval loptu zo šestnástky Solnička, ale na dlhú strelu Škvarku v 32. minúte už nestačil. Myjava - Žilina 0 : 2. V 43. minúte prenikol obranou Oršula a dokázal prehodiť aj vybehnutého Volešáka. Na nešťastie pre kopaničiarov sa lopta dokotúľala len vedľa žrde. Streleckú efektivitu prezentovala Žilina v 45. minúte. Pečovského prudká strela natiahla Solničku a ten bol prekonaný tretí raz. Myjava - Žilina 0 : 3.

Do druhého dejstva hry nastúpila Myjava s prvou zmenou v zostave, keď miesto Jakuba Kasteloviča vbehol na trávnik Denis Duga. Striedajúci hráč najskôr v 48. minúte nedokázal spracovať centrovanú loptu od Ciprysa, no v 52. minúte už svoju šancu využil a po prvý raz rozvlnil sieť hostí. Myjava - Žilina 1 : 3. V 55. minúte vytiahol ukážkový zákrok pri strele zblízka myjavský brankár. V 60. minúte pálil z diaľky Mabouka, jeho strelu dokázal Solnička vyškriabať nad brvno. O minútu sa však hostia tešili po štvrtý raz. Šibenicu vymietol Mihalík a bolo to 4 : 1 pre hostí zpod Dubňa. V 81. minúte vyrazil Wiliamovu strelu Solnička, dorážke na bránkovej čiare zabránil Beňo. Do konca zápasu sa už stav nemenil a nezmenil a Myjava podľahla Žiline trojgólovým rozdielom 1 : 4.

O týždeň sa Myjavčania predstavia opäť doma, keď v sobotu 1. novembra o 17.00 h nastúpia proti Zlatým Moravciam.

HLASY TRÉNEROV:

Peter Gergely, tréner Spartaka Myjava:
"Dnešný zápas sme si predstavovali určite trochu inak. Hneď z prvej akcie sme dostali gól a Žilina potom ukázala svoju kvalitu. Chceli sme hrať futbal, zápas bol otvorený. Akcie, ktoré sme mali v krídelných priestoroch, sme nedotiahli. Žilina je trošku ďalej, čo sa týka organizácie hry a vidieť tam koncepčnú robotu. Inkasovaným gólom predchádzali naše chyby, ktoré sme nemuseli urobiť. Hostia to využili. Pokiaľ by sme to zamurovali, možno by sme neprehrali 4 : 1 Výsledok je pre nás možno krutý. Víťazstvo súpera je zaslúžené."

Adrián Guľa, tréner MŠK Žilina:
"Na krásnom trávniku sme odohrali vynikajúci prvý polčas, boli sme vyvážení ako v obrane, tak v útoku. Boli sme kreatívni, dostatočne efektívni, strelili sme tri góly a prakticky sme určili smer toho zápasu. V druhom polčase sme nachvíľočku zaváhali. Súper dnes chcel hrať, mal na to, aby nám strelil minimálne jeden gól. Nakoľko sa nám podarilo streliť štvrtý gól, zápas sme definitívne rozhodli a dohrali sme ho do krásneho víťazstva, ku ktorému chlapcom gratulujem. Odviedli sme veľmi dobrú tímovú prácu."

HIGHLIGHTY ZO STRETNUTIA SPARTAK MYJAVA - MŠK ŽILINA (25. 10. 2014):

Rozhodovali: Hrčka - Sluk, Roszbeck
Návštevnosť: 1.252 divákov
Góly: MYJAVA - 52' Duga; ŽILINA - 1' Čmelík, 32' Škvarka, 45' Pečovský, 61' Mihalík