16. kolo - FL 2014/15: Myjava šesťbodový zápas pred domácim publikom zvládla

Fortuna liga 2014/2015, 16. kolo (1. 11. 2014):
SPARTAK MYJAVA - FC ViOn ZLATÉ MORAVCE 2 : 0 (0 : 0)

Solnička - Ciprys, Jánošík, Černáček /K/, Beňo - Duga (87' Jastráb), Sládek (63' Kuzma), Pekár, Marček, Daniel (81' Bílovský) - Oršula.

Zostava Zl. Moraviec:
Kováč - Chren /K/, Pintér, Nikolić, Pavlenda - Mikinič (85' Valenta), Sabo (74' Ďurica), Charizopulos (85' Mujkoš), Duričić, Orávik - Pavelka.

MYJAVA, 1. 11. 2014 - Dnešný sviatočný podvečer patril v Myjave zápasu 16. kola Fortuna ligy 2014/2015 medzi domácim Spartakom a tímom FC ViOn Zlaté Moravce. Išlo o ďalší zo série takzvaných šesťbodových zápasov a kopaničiari doň vstupovali s jasnou víziou. Zvíťaziť a odskočiť súperom v tabuľke na vyššie priečky.

V úvodných minútach sa tímy takpovediac oťukávali a hráči predvádzali futbal medzi šestnástkami. V 13. minúte vyslal dobre mierenú centrovanú strelu do šestnástky hostí Pekár, ale obrana ViOnu stihla zakročiť. Rovnako pochodil v nasledujúcej minúte aj Daniel, ktorého prihrávka nenašla adresáta. V 21. minúte mohol poslať Myjavu do vedenia pred Kováčom stojaci domáci kapitán Černáček, ale lopta od Pekára mu na kopačku nesadla. V 28. minúte skúšal zblízka hlavičkovať Sládek, no gólman hostí mu loptu uchmatol. V 32. minúte nezvládol strelu zblízka Pekár a v 34. minúte pokúšal strelecké šťastie z prvej Duga. Hostia prvý krát kontrovali v 35. minúte, no Mikinič svoju šancu nevyužil a nikým nekrytý Solničkovu bránu netrafil. V ďalšej minúte videlo 983 prítomných divákov skrumáž v šestnástke Zlatých Moraviec, ani teraz nikto z domácich nedokázal loptu upratať do siete. Podobná situácia sa udiala v obrátenom garde v 40. minúte. Za zmienku stojí ešte priamy kop spartakovcov zo 43. minúty, s ktorým si však Kováč bez problémov poradil. Hoci Myjava postupne nadobúdala na ihrisku prevahu, nedokázala sa gólovo presadiť a presný zásah si na svoje konto nepripísali ani hostia. Prvý polčas sa tak skončil bez gólov - 0 : 0.

V úvode druhého dejstva boli herne o niečo aktívnejší hostia. V 54. minúte sa drali dopredu Myjavčania, no ich akciu v šestnástke súper zastavil a nasledovala kontra, pri ktorej si na loptu siahol domáci brankár a zazvonila aj žrď myjavskej brány po Mikiničovej strele. Ďalší nebezpečný prienik predviedol Vion v 60. minúte, akciu dvoch hráčov zablokoval v šestnástke Ciprys, keď loptu vyrazil na roh. V 63. minúte nedovolene zastavil unikajúceho Dugu Sabo, za čo inkasoval žltú kartu a domáci prvý raz vystriedali. Sládeka na trávniku nahradil Kuzma, ktorý sa vzápätí dostal do šance. Ale hlavičkoval privysoko. Gólová radosť napokon prišla v 71. minúte. Priamy kop zahrával Pekár, lopta sa dostala ku Kuzmovi a ten sa nemýlil. Myjava - Zlaté Moravce 1 : 0. 75. minúta priniesla peknú Marčekovu strelu, ktorá bola zblokovaná na roh, po jeho zahratí "odmietol" príležitosť Černáček. Po poslednom domácom striedaní, v ktorom Denisa Dugu nahradil na trávniku Marek Jastráb, predviedli Myjavčania peknú "biliardovú" akciu. Na jej konci stál v 88. minúte opäť Marek Kuzma a po druhý raz v zápase prekonal Kováča. Myjava - Zlaté Moravce 2 : 0. Do záverečného hvizdu hlavného arbitra Vnuka sa už stav nezmenil a Myjava porazila Zlaté Moravce dvojgólovým rozdielom.

Najbližšie sa Spartak Myjava predstaví opäť pred domácim publikom, a to v piatok 7. novembra 2014 o 18.30 h proti tímu FK DAC 1904 Dunajská Streda.

HLASY TRÉNEROV:

Peter Gergely, tréner Spartaka Myjava:
"Pre obe mužstvá to bol dôležitý zápas. Myslím si, že mal slušnú úroveň. Sedemdesiat percent zápasu sme boli lepším mužstvom, boli sme kombinačnejší, dostatočne trpezliví. Súper mal silných prvých 15 minút II. polčasu, kedy nás podržal brankár Solnička, keď vyrazil šancu Mikiniča na žrď. Naše víťazstvo bolo zaslúžené."

Branislav Mráz, tréner FC ViOn Zlaté Moravce:
"Išli sme do tohto zápasu poučiť sa z toho posledného, takže dôraz bol jasne kladený na lepšiu defenzívu, na to byť trpezliví, brániť strednú zónu, nedávať priestor rýchlym hráčom Myjavy. Dá sa povedať, že to sa nám darilo. Hlavne v prvom polčase sme boli málo kvalitní v prechodovej fáze. Do II. polčasu sme vstúpili dobre, mali sme dobrý úsek hry. Dôležitým momentom z nášho hľadiska bola žrď Mikiniča. Potom prišiel rozhodujúci moment, neustrážená štandardná situácia. Cez polčas sme hovorili o koncentrácii a nakoniec rozhodla situácia, kedy je to prerušené. Prišiel nový hráč, možno zlá reakcia pri bránení štandardnej situácie a to bol moment, ktorý asi rozhodol o zápase. Aj keď bolo ešte dosť času na vyrovnanie, ale nedostávali sme sa do nebezpečných situácii. Ešte prišiel druhý gól, už to bolo otvorené, neorganizovaná obrana. Zámer nám nevyšiel, pred nami je ďalší zápas vonku, takže musíme pridať ako v obrane, tak aj v útoku."