17. kolo - FL 2014/15: Myjava si pripísala tri body po víťazstve nad Dunajskou Stredou

Fortuna liga 2014/2015, 17. kolo (7. 11. 2014):
SPARTAK MYJAVA - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 3 : 1 (1 : 0)

Solnička - Švec (77' Jastráb), Jánošík, Černáček /K/, Beňo - Oršula, Marček, Duga (68' Sládek), Pekár, Daniel (89' Ciprys) - Kuzma.

Zostava Dun. Stredy:
Pernecký - Štepanovský, Saláta /K/, Kwin, Turňa (9' Sabler) - Brašeň, Horváth, Krišto, Ujlaky (66' Jurčo) - Černák, Szarka.

MYJAVA, 1. 11. 2014 - V upršanom počasí sa dnes na kopaniciach uskutočnil zápas 17. kola Fortuna ligy 2014/2015 medzi Spartakom Myjava a tímom FC DAC 1904 Dunajská Streda. Pred stretnutím mali obe mužstvá zhodne po 20 bodov a obe mali v úmysle súperovi v tabuľke odskočiť po víťaznom trojbodovom zisku.

Zápas začal v pomerne opatrnom tempe, dominovali mu najmä súboje o stred poľa. No už v 9. minúte videlo 1196 prítomných divákov prvé striedanie, keď pre zranenie musel trávnik opustiť Turňa a nahradil ho Sabler. Myjava vzápätí urobila prvý výpad na Perneckého bránu, ale dobre centrovanú loptu brankár hostí vyrazil. V 14. minúte sa po akcii spartakovcov dostal k zakončeniu Pekár, no jeho strela z uhla rozvlnila len bočnú sieť. V 19. minúte zblokoval Sablerovu strelu zblízka Černáček, ale hráč hostí bol zrejme v ofsajdovej pozícii, pretože loptu následne zahrával domáci gólman Solnička. Nebezpečne vyzerali situácie v domácej šestnástke po dvoch rohových kopoch Dunajskej Stredy v 25. a 26. minúte, no lopta sa napokon do priestoru troch žrdí nedostala. Zato prišla gólová radosť na druhej strane. V 33. minúte využil rozbehnutý Marek Kuzma prihrávku od Daniela a poslal Spartak do vedenia. Myjava - Dunajská Streda 1 : 0. V 39. minúte mali hostia zo Žitného ostrova k dispozícii priamy kop z hranice myjavskej šestnástky, nedokázali ho však využiť. V závere prvého dejstva sa Dunajská Streda snažila čoraz viac zatlačiť kopaničiarov do ich pokutového územia a v 44. minúte hlavičkou odvrátil nebezpečenstvo od domácej svätyne Jánošík. Do konca prvého polčasu sa však už stav nemenil a tímy sa na prestávku rozišli s jednogólovým náskokom Myjavy.

V druhom polčase sa ako prví dostali do šance hostia, ale Horváthova strela po zemi v 50. minúte Solničkovi problémy nenarobila. V nasledujúcej minúte pekne centroval loptu Dugovi pred bránu Daniel a Pernecký musel zasahovať. V 56. minúte vyslal prudkú strelu na bránu Szarka, Solnička loptu vyboxoval na roh. Hra postupne naberala na tempe a prelievala sa zo strany na stranu. V 64. minúte predviedli spartakovci peknú kombináciu, no v koncovke lopta Oršulovi trochu odskočila od kopačky a gólman DAC-u stihol loptu poslať za čiaru na rohový kop. O dve minúty na to však Myjava znovu udrela. Pekár v behu vypálil z asi 20-tich metrov, trafil žrď a od nej si už lopta našla cestu do siete. Myjava - Dunajská Streda 2 : 0. Tribúny opäť zahučali v 72. minúte. Erik Daniel sa pohral s obranou a strelou pod brvno zvýšil náskok domácich. Myjava - Dunajská Streda 3 : 0. V ďalšej minúte si po priamom kope musel na loptu vo výskoku siahnuť Solnička. Napokon sa hostia predsa len tešili z gólu. V 82. minúte Solnička zaváhal, čo Jurčo využil a znížil skóre na 3 : 1. Posledné minúty stretnutia už boli dosť nervózne. Dunajská Streda sa pokúšala ešte výsledok korigovať, čo sa jej nedarilo, hromadili sa nezhody na ihrisku i na tribúne. Napriek záverečnému tlaku sa už skóre nezmenilo a Myjava si po minulotýždňovom víťazstve pripísala na svoje konto ďalšie, tento raz nad tímom z juhu Slovenska.

Po reprezentačnej prestávke sa Spartak Myjava predstaví po dlhom čase aj na ihrisku súpera. V nedeľu 23. novembra 2014 odohrá na bratislavských Pasienkoch zápas s domácim Slovanom. Úvodný výkop je naplánovaný na 19:00 h, odvysiela ho v priamom prenose televízia Digi Sport.

HLASY TRÉNEROV:

Peter Gergely, tréner Spartaka Myjava:
"Ja si myslím, že v dobrom zápase sme po väčšinu zápasu boli lepším mužstvom. Boli sme kombinačnejší, hostia sa viac-menej presadzovali nakopávanými loptami. Bola fáza hry, keď nás dostali pod tlak. Po druhom góle sme sa upokojili. Zápas sme mali svojim spôsobom rozhodnutý, dali sme ešte na 3 : 0. Možno sme podľahli chvíľkovej eufórií, stratili sme na pár minút koncentráciu. Naše víťazstvo je zaslúžené, som spokojný s výsledkom aj s výkonom."

Mikuláš Radványi, tréner FC DAC 1904 Dunajská Streda:
"Zápas sme prehrali vlastnými chybami. V siedmej minúte sme museli nútene striedať, Turňa sa zranil. Krajných obrancov máme zranených, tak som to "lepil" Štepanovským. Naše plány sa potom narušili, ale to nie je výhovorka. Myslím, že aj potom sme hrali dobrý zápas. V druhom polčase, keď sme mali tlak, urobili sme ďalšiu chybu, cez stred sa dostal Pekár, ktorý má dobrú strelu. Na to som upozorňoval svojich hráčov, aby proti nemu vystupovali. Bolo 2 : 0 a prakticky už bolo po zápase a dostali sme tretí gól. Veľmi som zvedavý na 84. minútu, musím sa na to ešte raz pozrieť. Hlavný rozhodca chcel pískať, postranný mu povedal, že nebola ruka. Moji hráči, ktorí tam boli, povedali, že to bola jasná ruka. Niektorí moji hráči hrali dnes hlboko pod hranicou svojich možností."

HIGHLIGHTY ZO STRETNUTIA SPARTAK MYJAVA - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA (7. 11. 2014):

Rozhodovali: Matúš - Kováč, Ferenc
Návštevnosť: 1.196 divákov
Góly: MYJAVA - 33' Kuzma, 66' Pekár, 72' Daniel; DUN. STREDA - 82' Jurčo
ŽK: MYJAVA - 16' Daniel, 30' Pekár, 89' Solnička; DUN. STREDA - 35' Horváth

autor textu: Marek Hrin