18. kolo - FL 2014/15: Myjava zdolala Slovan aj po druhý raz v sezóne

Fortuna liga 2014/2015, 18. kolo (23.11. 2014)
ŠK SLOVAN BRATISLAVA - SPARTAK MYJAVA 0 : 1 (0 : 0)

Zostava Myjavy: Solnička – Ciprys, Jánošík, Černáček (K), Beňo – Oršula, Marček, Duga (85.Častulín), Pekár, Daniel (88.Jastráb) – Kuzma

Zostava Slovana: Perniš – Bagayoko, Hudák, Gorosito, Jablonský – Žofčák, Kočák (81.Peltier), Štefánik, Milinkovič (63.Kubík) – Halenár – Vittek (K)

Prvý strelecký pokus videli diváci v 3.min., ale Vittek nemal presnú mušku. Myjavčania mohli odpovedať aktivitou Oršulu v 5.min., napokon sa však ku strele nedostal. Na opačnej strane ihriska testoval Halenár o 2 minúty pozornosť Solničku, ktorý loptu na dvakrát skrotil. V 13.min. našiel presný center z kopačky Ciprysa na pravej strane Daniela, ten už bol za obranou belasých, no pridlho otáľal so strelou. Postupne ovládli viac hru domáci hráči. V 18.min. prihral Jablonský do pokutového územia nabehnutému Žofčákovi, ktorý však prepálil bránu. O minútu zakončoval Jablonský a myjavský „gólman“ vyrazil loptu na roh. V permanencii bol aj pri pohotovej strele Kolčáka zo strednej vzdialenosti v 24.min., ktorú bezpečne skryl do rukavíc. V 29.min. našiel Marček na hrote operujúceho Kuzmu, ten sa ocitol v sľubnej šanci, ktorú mu zmaril včasným vybehnutím domáci brankár Perniš. V 32.min. vyzval Žofčák do zakončenia Štefánika, pozorná myjavská defenzíva zblokovala jeho strelecké pokusy. V 33.min. vybojovali kopaničiari loptu pred pokutovým územím Slovana, pekne zakombinovali, no tiesnený Daniel nedokázal Perniša ohroziť. V 38.min. zahrával priamy kop Halenár, prvý pokus skončil na múre a s opakovaným si Solnička hravo poradil. V 44.min. zakončoval Kuzma do stredu brány. V závere I. dejstva sa ešte Oršula preštrikoval cez Bagayoka na ľavej strane, poslal loptu pred bránu, no tú odvrátila defenzíva belasých.
   V 54.min. videlo 691 prítomných divákov strelu Halenára, ktorú spoľahlivo chytajúci Solnička zneškodnil. Myjavskí fanúšikovia merajúci cestu do Bratislavy sa radovali v 61.min. Daniel poslal z pravej strany chirurgicky presnú loptu na nabiehajúceho Oršulu a ten nedal zblízka Pernišovi šancu. Slovan – Myjava 0:1. V 69.min. prevetral rukavice domáceho brankára Pekár z priameho kopu. V 73.min. sa po prihrávke Oršulu črtala sľubná príležitosť pre Daniela, domáca obrana ho napokon k zakončeniu nepustila. Slovan sa pokúšal tlačiť, no defenzíva Myjavčanov pracovala pozorne a nepúšťala domácich do vyložených šancí. V 76.min. pálil Kolčák z 20 metrov mimo brány. V 77.min. vystrelil presne k žrdi Vittek, náš brankár vytiahol výborný zákrok a naďalej držal čisté konto. O minútu podnikli hráči v čiernobielych dresoch kontru 2 na 2, Daniel obišiel Gorosita, no v poslednej chvíli sa do jeho strely vrhol Hudák. Záverečnú šancu zápasu mal Hudák v 87.min., hlavičkoval však ponad bránu. V zápase sa tak zrodilo jednogólové víťazstvo Myjavy.

Hlasy trénerov

Jozef Chovanec, tréner Slovana: "Chceli sme nadviazať na pohárové víťazstvá, do zápasu sme išli s tým, že chceme vyhrať. Doplatili sme však na to, že sme nepremenili šance, ktoré sme si vypracovali v prvom polčase. Pohybovo sme boli zlí, súper bol dynamickejší, agresívnejší a ukázal väčšiu vôľu po víťazstve. Nedarí sa nám, ako realizačný tím a rovnako aj hráči musíme popracovať na tom, aby sa to zmenilo. Chýbal nám zranený Soumah, v zostave s ním by sme boli silnejší."

Peter Gergely, tréner Myjavy: "Po sérii náročných zápasov na domácom ihrisku sme cestovali do Bratislavy s úmyslom bodovať. Som rád, že sa nám to podarilo, spokojný som s výsledkom ako aj s predvedenou hrou. Bolo vidieť, že na stretnutie sme sa dobre pripravili. V prvom polčase sme mali aj šťastie, že sme neinkasovali. Náš gól padol po veľmi peknej futbalovej akcii."

Gól:  61.Oršula

Rozhodovali: Jaška – Kováč, Mikulaj
Návštevnosť: 691 divákov