19. kolo - FL 2014/15: Myjava sa s jeseňou rozlúčila víťazne

Fortuna liga 2014/2015, 19. kolo (29. 11. 2014):
SPARTAK MYJAVA - AS TRENČÍN 2 : 1 (0 : 1)

Solnička - Ciprys (87' Švec), Jánošík, Černáček /K/, Beňo - Oršula (69' Jastráb), Marček, Duga (80' Častulín), Pekár, Daniel - Kuzma.

Zostava Trenčína:
Šemrinec - Čögley (80' Bero), Rundič, Kleščík /K/, Holúbek - Lobotka - Guba (67' Mondek), Mišák (67' Rabiu), Hajradinović, Simon - Jairo.

MYJAVA, 29. 11. 2014 - V poslednom jesennom zápase Fortuna ligy 2014/2015 sa Spartak Myjava predstavil pred domácimi tribúnami v zápase s tímom AS Trenčín. Úvodnému výkopu predchádzala gratulácia zástupcov myjavského klubu trénerovi Petrovi Gergelymu k jeho 50. narodeninám, ktoré oslávil v nedeľu 23. novembra a bezpečnostnému manažérovi kopaničiarov Stanislavovi Malečkovi, ktorý za svoj prínos pre futbal a doterajšiu trénerskú kariéru získal bronzový odznak Slovenského futbalového väzu.

Zápas začal v dobrom tempe a v úvodných minútach sa hra prelievala zo strany na stranu v snahe oboch tímov dostať sa do dobrej zakončovacej pozície. V 5. minúte to vyšlo Gubovi, ktorého strelu zablokoval Černáček. V 10. minúte unikli Oršula s Danielom, no k zakončeniu ich napokon obrana hostí nepustila a loptu vyrazila na rohový kop. Po jeho zahratí nechýbalo veľa, aby si Trenčania dali vlastný gól. V 14. minúte si na loptu siahol Solnička, keď vyboxoval dobre mierenú strelu Gubu zo strednej vzdialenosti. K zákroku ho hostia prinútili aj v 16. minúte, domáci gólman si so strelou bez problémov poradil. V 22. minúte zahrával priamy kop z asi 20 metrov Hajradinović a po prvý raz rozvlnil sieť. Myjava - Trenčín 0 : 1. V 24. minúte po chybnej rozohrávke brankára Šemrinca preváhal svoju šancu na vyrovnanie Daniel. O tri minúty neskôr skúšal šťastie obranou tienený Duga, jeho strela šibenicu trenčianskej svätyne o kúsok minula. Trenčín hral pozorne a darilo sa mu rušiť vznikajúce akcie spartakovcov už v zárodku. Myjava sa však tiež snažila a 1841 prítomných divákov sledovalo zaujímavý futbal a otvorenú hru oboch tímov. V 43. minúte Myjavčania dobre zakombinovali, na súperovej polovici ihriska prešli cez asi šesticu hráčov, no v závere akoby sa Oršula bál zvnútra šestnástky vystreliť. To začalo kontru Trenčína a na jej konci pálil Simon tesne vedľa žrde. Do konca prvého polčasu sa už stav nemenil a na prestávku sa hráči rozišli s jednogólovým náskokom klubu spod hradu Matúša Čáka.

V druhom polčase ako prví pokúšali streleckú šťastenu Myjavčania. V 52. minúte z uhla vyslal strelu po zemi na Šemrinca Oršula a trenčiansky brankár musel zasahovať. V 56. minúte sa zrodila veľká šanca Trenčína, keď nikým nekrytý Simon spracoval centrovanú loptu, ale zblízka pálil vedľa odkrytej brány. Zato na druhej strane o minútu neskôr využil dlhý pas Daniela Oršula a rozradostil myjavských fanúšikov. Myjava - Trenčín 1 : 1. Ďalšiu gólovú šancu mal v 63. minúte Kuzma, ale s jeho hlavičkou zblízka si napokon brankár poradil. V ďalšej minúte Kleščík nedovolene zastavil Oršulu pred pokutovým územím a videl za to žltú kartu. V 67. minúte hostia dvakrát striedali, keď Gubu a Mišíka nahradili Mondek a Rabiu. O dve minúty na to musel odísť z ihriska zranený strelec vyrovnávajúceho gólu Oršula, miesto ktorého nastúpil Jastráb. V 77. minúte prišiel ďalší nedovolený zákrok hostí, tento raz Čögleya na Daniela a už vo vnútri šestnástky a hlavný arbiter ukázal na biely bod. Exekútorom pokutového kopu bol Pekár, ktorý svoju šancu využil a poslal Myjavu do vedenia. Myjava - Trenčín 2 : 1. Trenčín po tomto momente o čosi viac zabral a začal na domácich tlačiť. Za zmienku stojí najmä závar pred myjavskou bránou v 85. minúte a Holúbekov projektil, ktorý hrozil vyrovnaním, ale lopta za Solničkovým chrbtom neskončila. V 90. minúte ešte nebezpečne pálil Mondek, no recept na Myjavu nenašiel a kopaničiari vôbec po prvý raz doma porazili Trenčín výsledkom 2 : 1 a zimovať budú s 29 bodmi v tabuľke.

HLASY TRÉNEROV:

Peter Gergely, tréner Spartaka Myjava:
"Ja som spokojný s výsledkom a v 2. polčase aj s výkonom. Mužstvo ukázalo charakter, dokázalo zápas otočiť. S kvalitným súperom sa pobilo o výsledok. Dali sme dva góly a myslím si, že sme zápas zaslúžene vyhrali. V druhom polčase sme boli lepším mužstvom. Mužstvo ide od zápasu k zápasu výkonnostne hore, napreduje a škoda, že je koniec jesene, pretože momentálne si trúfame na každého v lige."

Ivan Vrabec, tréner AS Trenčín:
"Odohrali sme dva rozdielne polčasy. V 1. polčase sme mali celkom slušný vstup do zápasu, dobre sme kontrolovali celý priebeh, domácich sme prakticky do ničoho nepustili. Dali sme gól, vyhrávali sme 1 : 0 a boli sme na koni. Hráčov sme cez polčas nabádali, aby sme sa snažili ešte dostať do šancí, aby sme strelil gól na 2 : 0. Bohužiaľ sa nám to nepodarilo. I keď sme mali veľkú šancu Simonom. Prakticky hneď z protiútoku sme dostali gól. Takisto druhý gól, ktorí sme dostali, bol pozície vo vlastnej šestnástke. O priaznivý výsledok sme prišli chvíľkovou nedôslednosťou, ktorá možno v niektorých zápasoch išla s nami aj do druhých zápasov. Sme z toho trošku rozčarovaní."