V súboji so Skalicou sa zrodila tesná prehra

MYJAVA, 17. 1. 2015 - Spartak Myjava dnes odohral svoj tretí zápas počas zimnej prípravy na jarnú časť Fortuna ligy, keď o 11.00 h hostil na domácom umelom trávniku druholigový tím MFK Skalica.

Spartak Myjava – MFK Skalica 2 : 3 (1 : 3)
45. Peňaška, 81.Jorík - 6., 12. Ulrich, 41.Švrček, 260 divákov

Zostava Myjavy: Urminský Lukáš, Jastráb Marek, Kastelovič Jakub, Beňo Lukáš, Černáček Martin (K), Kolár Ľuboš, Častulín Roman, Duga Denis, Marček Tomáš, Copko David, Peňaška Michal

Náhradníci Myjavy: Hruška Matúš, Jánošík Peter, Sivák Pavol, Múdry Ivan, Pekár Štefan, Sivák Peter, Hruška Martin, Daniel Erik, Čiernik Richard, Jorík Matúš, Janco Martin

Striedali: Hruška Matúš, Jánošík Peter, Sivák Pavol, Múdry Ivan, Pekár Štefan, Sivák Peter, Hruška Martin, Daniel Erik, Čiernik Richard, Jorík Matúš, Janco Martin

Zostava Skalice: Lupač Michal, Konečný Roman, Čavojský Roman, Petrovský Andrej, Černek Martin, Švrček Lukáš, Neoveský Ondrej, Vaško Peter (K), Jakúbek Michal, Šebesta Daniel, Ulrich Ľubomír

Náhradníci Skalice: Fišan Andrej, Hyža Michal, Hesek Jozef, Mareš Tomáš, Jarábek Tomáš, Švrček Marián, Šefčík Igor, Pavlačka Lukáš, Majerník Pavol

Do zápasu vstúpili aktívnejšie hostia a už v 6. minúte sa radovali z gólu, keď prihrávku Jakúbeka pred bránu zúžitkoval Ulrich. Myjava – Skalica 0 : 1. K zmätočnej situácii došlo v 12. minúte, kedy asistent rozhodcu síce mával zástavkou, no hlavný nechal pokračovať v hre, čo hostia využili a Ulrich pridal svoj druhý gól. Myjava –Skalica 0 : 2. Kopaničiari sa až potom postupne dostávali viac do hry. Peknú strelu predviedol v 26. minúte Duga, no Lupač loptu chytil. V 41. minúte nebol dôsledne bránený Švrček a strelou do protipohybu brankára rozvlnil sieť. Myjava – Skalica 0 : 3. O zníženie sa postaral v samom závere I. dejstva Peňaška, keď dopravil zblízka do siete loptu, ktorá vypadla hosťujúcemu gólmanovi. Myjava – Skalica 1 : 3.
     Druhý polčas začal najskôr strelou Daniela a na opačnej strane Ulricha. Blízko ku gólu boli domáci v 66. minúte, no hlavičku Janca zastavila konštrukcia brány. V 78. minúte sa ocitol v palebnej pozícii hosťujúci Mareš, no Hruška bol pozorný a zabránil gólu. V 81. minúte zahrávali Myjavčania priamy kop, Pekárov center našiel hlavu Joríka a ten sa nemýlil. Myjava – Skalica 2 : 3. Zo záverečného tlaku už naši hráči gól nedosiahli a tak prehrali so Skalicou 2 : 3.

Peter Gergely, tréner Myjavy: „Sme vo fáze, kedy chceme dať šancu všetkým hráčom, ktorých máme v príprave. Dlhšie nám trvalo, kým sa v zápase rozbehali, preto sme aj nezachytili úvod zápasu. Pozitívom bolo, že sme chceli zápas otočiť, dali sme dva góly. Škoda, že sa nám nepodarilo aspoň vyrovnať. V každom zápase je dôležitý výsledok, ale ten nie je teraz prioritou.“

Ďalší duel odohrajú Myjavčania v stredu 21. januára 2015 o 16.00 h so súperom z Topoľčian. Opäť sa bude hrať na ihrisku s umelou trávou v Myjave.