Myjava hladko porazila Topoľčany

MYJAVA, 21. 1. 2015 - Spartak Myjava dnes odohral svoj štvrtý zápas počas zimnej prípravy na jarnú časť Fortuna ligy, keď o 16.00 h hostil na domácom umelom trávniku treťoligový tím MFK Topvar Topoľčany.

Spartak Myjava – MFK Topvar Topoľčany 5 : 0 (3 : 0)
14., 18., 54. Ferenčič, 41. Vávra, 49. Copko, 110 divákov

Zostava Myjavy: Hruška Matúš, Jastráb Marek (K), Sivák Pavol, Kastelovič Jakub, Egri Peter, Vávra Erik, Ferenčič Dominik, Janco Martin, Copko David, Hruška Martin, Čiernik Richard

Náhradníci Myjavy: Urminský Lukáš, Pecha Erik

Striedali: Urminský Lukáš, Pecha Erik

Zostava Topoľčian: Uhlár Martin, Sipos Juraj, Rusňák Róbert, Poluch Martin, Remeň Lukáš, Rybanský Peter, Baláž Pavol (K), Švajdlen Marek, Chrenko Marek, Pirťan Lukáš, Kučera Ladislav

Náhradníci Topoľčian: Vermeš Matúš, Želízka Marian, Hrebík Martin, Buček Roman

Naši mladí hráči mali od úvodu zápasu územnú prevahu a po prvý raz ju gólovo zúročil v 14. minúte Ferenčič, ktorého našla pred bránou Čiernikova prihrávka z pravej strany. Myjava – Topoľčany 1 : 0. Už o minútu sa rútil na hosťujúceho brankára Uhlára Janco, no prekonať sa mu ho nepodarilo. Skóre zápasu sa po druhýkrát menilo v 18. minúte, kedy sa po rohovom kope presadil hlavičkou opäť Ferenčič. Myjava – Topoľčany 2 : 0. Hostia sa do vážnejších príležitostí nedostávali a naopak, šance pribúdali na strane kopaničiarov. Tí dokázali do konca I. dejstva hry pridať aj tretí gól, jeho autorom bol Vávra v 41. minúte, keď do siete zapadla jeho strela k žrdi z hranice pokutového územia. Myjava – Topoľčany 3 : 0.
     Obraz hry zostal rovnaký aj po zmene strán a v 49. minúte bol brankár Topoľčian prekonaný zakončujúcim Copkom. Myjava – Topoľčany 4 : 0. V 54. minúte si kolmá prihrávka našla na pravej strane voľného Janca, ten prihral nabehnutému Ferenčičovi, ktorý usmernil loptu k žrdi a zavŕšil tak svoj hattrick. Myjava – Topoľčany 5 : 0. Do konca stretnutia si naši hráči vypracovali ešte niekoľko sľubných príležitostí, no skóre už zostalo nezmenené. Myjava tak porazila Topoľčany hladko 5 : 0.

Dušan Kramlík, asistent trénera Myjavy: „Chceli sme dať šancu hlavne mladým hráčom a hráčom, ktorých tu máme na skúške, aby sme ich videli v celom zápase. Myslím si, že odviedli presne to, čo sme im hovorili pred zápasom, aby sa pobili o „fleky“, keď tu chcú zostať. Zápas splnil to, čo sme chceli pred zápasom. Hra mala tempo, padlo veľa gólov, mali sme ešte veľa ďalších šancí. Obrana pracovala dobre, súpera sme do veľkých príležitostí nepustili. Myslím, že všetci pristúpili k zápasu 100%-tne s nasadením.“

Ďalší duel odohrajú Myjavčania v sobotu 24. januára 2015 o 11.00 h, súperom bude 1. FC Slovácko. Opäť sa bude hrať na ihrisku s umelou trávou v Myjave.