Myjava remizovala so Slováckom

MYJAVA, 24. 1. 2015 - Spartak Myjava dnes odohral ďalší zápas počas zimnej prípravy na jarnú časť Fortuna ligy, keď o 11.00 h hostil na domácom umelom trávniku zástupcu českej Synot ligy – 1. FC Slovácko.

Spartak Myjava – 1.FC Slovácko 1 : 1 (1 : 0)
14. Pekár – 69. Civič, 170 divákov

Zostava Myjavy: Solnička Peter, Jastráb Marek, Jánošík Peter, Beňo Lukáš, Pekár Štefan, Černáček Martin (K), Kolár Ľuboš, Kuzma Marek, Ciprys Radoslav, Duga Denis, Bílovský Frederik

Náhradníci Myjavy: Urminský Lukáš, Kastelovič Jakub, Janco Martin, Častulín Roman, Peňaška Michal, Hruška Martin, Čiernik Richard

Striedali: Kastelovič Jakub, Janco Martin, Častulín Roman, Peňaška Michal, Hruška Martin, Čiernik Richard

Zostava Slovácka: Heča Milan, Reinberk Peter, Hlupik Filip, Valenta Jiří, Břečka Tomáš, Prajza Jakub, Sadílek Lukáš, Mezlík Radek, Kerbr Milan, Zajíc Tomáš, Trávnik Michal

Náhradníci Slovácka: Daněk Michal, Galuška Petr, Civič Eldar, Rada Tomáš, Šumulikoski Veliče, Kalouda Luboš, Šimko Patrik, Havlík Marek, Košut Tomáš

Striedali: Daněk Michal, Galuška Petr, Civič Eldar, Rada Tomáš, Šumulikoski Veliče, Kalouda Luboš, Šimko Patrik, Havlík Marek, Košut Tomáš

Naši hráči boli počas I. polčasu aktívnejším tímom a už v 5. minúte sa v šanci ocitol Kuzma. V 14. minúte vyšla kopaničiarom kontra troch proti dvom, na jej konci poslal Jastráb loptu na Pekára, ktorý prekonal hosťujúceho gólmana. Myjava – Slovácko 1 : 0. O šesť minút mohol zvýšiť naše vedenia Kuzma, no nastrelil loptu iba do žrde. Domáci boli pri chuti aj naďalej a najviac volala po góle hlavička Jastrába po Ciprysovom centri v 38. minúte, proti bol brankár hostí Heča, ktorý loptu vyrazil.
     Hneď v samom začiatku II. dejstva netrafil Kolár odkrytú bránu Slovácka. Postupne sa čoraz viac presadzovali aj hráči súpera a v 69. minúte sa dočkali vyrovnávajúceho gólu, keď pretiahnutý center z pravej strany Solnička podbehol a Civič rozvlnil sieť. Myjava – Slovácko 1 : 1. V závere sa snažili oba tímy strhnúť víťazstvo na svoju stranu, no Kolár ani Kalouda sa nepresadili a skóre sa už nemenilo. Tímy sa tak rozišli zmierlivou remízou 1 : 1.

Peter Gergely, tréner Myjavy: „Dnešný zápas mal s dobrým súperom aj dobré tempo a úroveň. My sme mali v I. polčase viac šancí, mohli sme v ňom viesť o 2 - 3 góly. Škoda inkasovaného gólu. Spokojný som s výkonom, aj s nasadením. V tejto fáze prípravy mal zápas veľmi dobrú úroveň.“

Ďalšie prípravné stretnutia sa uskutočnia vo štvrtok 29. januára, kedy sú na programe dva zápasy s AS Trenčín. Prvý s výkopom o 11.00 h a druhý o 13.00 h. Hrať sa bude v Trenčíne.