Prípravný zápas (21. 2. 2015)
SPARTAK MYJAVA - FC FASTAV ZLÍN 0 : 1 (0 : 1)

Zostava Myjavy: Solnička, Jánošík, Beňo (55.Kastelovič), Pekár (79.Jastráb), Černáček, Kolár (77.Janco), Kuzma (65.Peňaška), Ciprys (79.Švec), Duga, Marček, Daniel

Zostava Zlína: Dostál, Hubáček, Železník, Holík (57.Motal), Poznar (70.Kraut), Živulič, Hájek, Pazdera, Benčík, Kopečný (65.Malejov), Bartolomeu

Zápas so Zlínom bol posledným prípravným pre hráčov Myjavy pred jarnou časťou Fortuna ligy. Lepší vstup do duelu mali hostia, v 5.min. sa v pokutom území presadil Železník a zblízka poslal loptu do siete. Myjava – Zlín 0:1. O minútu poslal nebezpečný center do pokutového územia Pekár, brankár Dostál loptu vyboxoval. V 12.min. sme boli blízko ku gólu, Kuzma sa zbavil brániaceho hráča, na jeho prihrávku pred bránu len tesne nedosiahol Duga. O päť minút pohrozili hráči Zlína, Poznar sa dostal v 16-tke do dobrej palebnej pozície, lopta sa od pravej Solničkovej žrde odrazila do ľavej a s následnou dorážkou Bartolomeua si náš „gólman“ poradil. V 22.min. vybojoval loptu pri súperovom pokutovom území Beňo, jeho center našiel nabehnutého Dugu, ktorého strelu najskôr Dostál vyrazil. Lopta však našla opäť nášho stredopoliara, no hlavička pristála iba na brvne hosťujúcej brány. Veľkú príležitosť na vyrovnanie mal na kopačke o minútu Kuzma, šiel sám na Dostála, no prestreliť sa mu ho nepodarilo. V závere I.dejstva ešte hlavičkoval nepresne Jánošík.
    Druhú časť hry odštartovala Danielova strela, ktorú Dostál vyrazil nad bránu. V 59.min. skončila tečovaná Pekárova strela na žrdi zlínskej brány. O 2.min. si na opačnej strane po rohovom kope lopta našla pred bránou Poznara, ten to však akoby nečakal a šancu nevyužil. Ani jeden z tímov sa už v nasledujúcich minútach nevedel prepracovať do vyloženej šance, strely boli buď zblokované alebo nemierili presne a zápas sa tak skončil jednogólovou prehrou.

Peter Gergely, tréner Myjavy: „Generálku na ligu sme si predstavovali inak výsledkovo aj herne. Zaspali sme úvod zápasu, kde sme si zasa nechali streliť ľahký gól. Niečo podobné sa nám stalo aj v Ostrave. Toho sa musíme v majstrovských zápasoch vyvarovať. Potom sme si v I.polčase vypracovali od 15.min. nejaké šance, no nedali sme ich. Súper dobre bránil a vyrovnávajúci gól sme nedokázali dať, takže sme sklamaní aj z výsledku, aj z herného prejavu.“

Hlasy hráčov

Peter Solnička: „Do zápasu sme vstúpili zle tým, že sme hneď v 5.min. inkasovali. Stratili sme na chvíľku koncentráciu, dostali sme gól. Potom sme sa snažili hrať dopredu, kombinovať, presadzovať sa po krajoch, centrami do 16-tky. Vytvorili sme si aj šance, bohužiaľ pre nás sme ich nepremenili. Keby sme nejaký gól dali, išli by sme výkonom viac hore. Dúfam, že si to šetríme na ligu a tam nám to začne padať. V II.polčase bola hra hore-dole, útoky na jednej aj na druhej strane. Ku koncu sme sa ťažko presadzovali, súperovi hráči to riešili v 16-tke dobre. Momentálne nám chýba strelecký apetít. Ja dúfam, že sa to zlomí v lige a tam dáme tie góliky.“

Štefan Pekár: „Bolo to zlé, nebudeme si klamať. Máme týždeň na to, aby sme to zlepšili, lebo v Trnave takto nemôžeme hrať. To nie je hodné dresu Myjavy a určite tam s takýmto výkonom nebudeme bodovať. Takže musíme to všetci zlepšiť. Ja som nahnevaný sám na seba, lebo to bolo zlé a takto nemôžem viackrát hrať.“

Radoslav Ciprys: „Zápas mi moc nevyšiel. Odohral som asi najhorší zápas, čo som tu na Myjave. Mal som ťažké nohy, veľa lôpt som stratil. Bol som vyvedený z koncentrácie, necítil som sa sám sebou a myslím si, že to bolo vidieť aj na ihrisku. Na tento zápas by som asi čo najrýchlejšie zabudol, čo najrýchlejšie zregeneroval a vrátil sa do tréningového procesu a hlavou bol nastavený už na prvý majstrovský zápas v Trnave. Zápas nám moc nevyšiel, mali sme síce nejaké šance, ale myslím si, že sme dnes zaslúžene prehrali. Myslím si, že sa z tohto zápasu poučíme. V Trnave urobíme všetko pre to, aby to bolo o 180% lepšie a pôjdeme do Trnavy s tým, že sa chceme pobiť o víťazstvo a urobiť všetko pre to, aby sme získali body.“

Peter Jánošík: „Do zápasu sme vstúpili zle, dostali sme gól po našich chybách. Potom tam mal súper ďalšiu šancu. Začali sme vlažne, postupne sme sa dostali do tempa. Prišla veľká šanca Dugu. Možno keby dal gól, vyvíja sa to inak. Ale nedali sme, ani ďalšie šance sme nepremenili, máme s tým trošku problém. Verím, že v lige sa to zlomí. Súper bol dnes behavejší, vyhrával viac súbojov a to rozhodlo a zaslúžene vyhral.“

Gól: 5.Železník
ŽK: 61.Černáček, 74.Ciprys