20.kolo – FL 2014/15: Myjave nevyšiel úvod do jarnej časti

Fortuna liga 2014/2015, 20. kolo (28. 2. 2015)
SPARTAK TRNAVA - SPARTAK MYJAVA 5 : 1 (2 : 1)

Zostava Myjavy: Solnička - Kastelovič, Jánošík, Černáček, Ciprys (80. Švec) - Marček - Daniel, Duga, Pekár, Kolár (64. Janco) - Kuzma (64. Peňaška)

Zostava Trnavy: Kelava - Tóth, Nikolič, Bortel, Čonka - Sabo, Greššák - Cleber (79. Janečka), Vlasko (70. Hlinka), Mikovič - Sládek (62. Vojtuš)

Spartakovské derby začalo lepšie pre náš tím. V 6.min. zacentroval Ciprys, odrazená lopta sa dostala k Pekárovi a ten v 6.min. umiestnil z vnútra 16-tky loptu k ľavej žrdi Kelavovej brány. Trnava – Myjava 0 : 1. Po štvrťhodine hry pohrozili domáci hráči, najskôr Čonka nastrelil brvno a po následnom rohu zasahoval Solnička pri Sládekovej strele. O 2 min. nastrelil Černáček pri odkope Tótha a lopta skončila nad myjavskou bránou. V 27.min. prenikol individuálne Cleber, pred Solničkom vznikla skrumáž, až sa lopta napokon dostala ku Vlaskovi, ktorý strelou k žrdi vyrovnal. Trnava – Myjava 1 : 1. Trnavčania zvyšovali aktivitu a v 29.min. zvonilo brvno po druhý raz v zápase po strele Clebera. O 4.min. sa ten istý hráč už zapísal do streleckej listiny, keď z vnútra pokutového územia namieril k žrdi, od ktorej sa lopta odrazila do siete. Trnava – Myjava 2 : 1. V 40.min. podnikli kopaničiari kontru, na jej konci bolo nepresné Kolárovo zakončenie. Rovnako sa o minútu neujala Vlaskova strela, pri ktorej zasahoval Solnička.
   Na začiatku II.polčasu skúšal šťastie strelou z otočky Vlasko, nezamieril však presne. V 52.min. už ale Trnava zvýšila náskok, Sabo poslal center na Vlaska, jeho sklepnutie na Clebera ešte domácim osoh neprinieslo, no následne zamieril presne Mikovič z hranice 16-tky. Trnava – Myjava 3 : 1. O 5 min. zahral priamy kop z uhla Pekár a narobil Kelavovi starosti. Ešte sľubnejšie sa javila situácia v 65.min., kedy najskôr Pekár prudko vystrelil z ľavej strany a pred dobiehajúcim Jancom ratoval Čonka. Ten bol o minútu zapojený do akcie na opačnej strane ihriska, dlhým centrom našiel Saba, ktorý hlavičkoval do sita. Trnava – Myjava 4 : 1. Myjavčania sa snažili skorigovať nepriaznivý výsledok, ale s Pekárovým pokusom zo 76.min. si „gólman“ Trnavy poradil a Marčekove zakončenie z diaľky skončilo mimo priestoru troch žrdí. V závere bol v permanencii brankár kopaničiarov Solnička, najskôr nepustil za svoj chrbát strelu z kopačky Mikoviča v 85.min. a rovnako ukryl do rukavíc aj loptu po strele Vojtuša o 3 min. neskôr. V nadstavenom čase sa druhýkrát v zápase zapísal do listiny strelcov Sabo po prihrávke striedajúceho Janečku a spečatil tak výsledok zápasu na 5 : 1 v prospech Trnavy.

Hlasy trénerov

Juraj Jarábek, tréner Trnavy: "Za celú kabínu musím skonštatovať, že sme šťastní. Myjavský Spartak mal s nami lepšiu bilanciu a tú sme dnes chceli v prospech nášho Spartaka poopraviť. Napriek tomu, že s Myjavčanmi sme veľkí kamaráti a po polčase sme viedli 2:1, chlapcov sme povzbudzovali, aby aj v druhej časti hrali naplno ďalej. Podarilo sa nám to a toho vizitkou boli ďalšie tri góly. Terén v dnešnom dueli nebol najlepší napriek tomu, že trávnik je vyhrievaný. Tešíme sa zo zisku troch bodov a súčasne aj na ďalší zápas."

Peter Gergely, tréner Myjavy: "Na prvý zápas jari to bol dobrý futbal. Dali sme v úvode vedúci gól, ktorý nám asi viac ublížil, pretože domáci ešte do polčasu dvomi gólmi stav otočili. Po prestávke na ihrisku dominovali, čo potvrdili tromi gólmi a musím konštatovať, že boli lepší a zaslúžene dnes vyhrali."

Góly: 66. a 90.+1 Sabo, 27.Vlasko, 33.Cleber, 52.Mikovič
ŽK: 54.Nikolič, 60.Cleber, 71.Čonka - 48.Kastelovič, 70.Duga
Rozhodovali: Valášek - Ádám, Hrdlička
Návštevnosť: 3250 divákov (vypredané)