6. kolo - II. liga muži: Zrodila sa tretia domáca remíza

6. kolo (6. 9. 2009) :
TJ SPARTAK MYJAVA - ŠK SFM SENEC 1:1 (1:0)

Solnička, Kumančík, Zverec, Černáček, Kvasnica, Dirnbach, Duga, Bončo (Stančík), Mihál (Kročian), Kosík, Sloboda (Hyža).

Smoliarsky zápas odohrali myjavskí futbalisti s vedúcim mužstvom druhej ligy. Tento krát v nedeľu do tretice doma nevyhrali, hoci mali k tomu veľmi blízko.

Úvodných desať minút sa nieslo v oťukávania z oboch strán, keď sa lopta pohybovala medzi šestnástkami. Potom začali domáci hráči získavať územnú prevahu, no technickí hostia za pomoci veľkého množstva myjavských nepresných prihrávok domáci tlak i aktivitu eliminovali. Prvá vážnejšia akcia prišla až v 24. minúte, keď sa Kosík predral až do vnútra šestnástky, no jeho prihrávka adresáta nenašla. Potom prišla domáca séria troch rohových kopov, ktorým sa hostia ubránili. V 31. minúte poslal Zverec výbornú loptu na Kumančíka do šestnástky, ale tomu lopta odskočila a šanca z toho nebola. V 33. Minúte trafil hosťujúci Chorvatovič utešenou strelou brvno Solničkovej brány. V 37. minúte priamy kop hostí letel z prava do šestnástky, našťastie pre domácich Zverec v poslednej chvíli loptu odkopol pred dvojicou hostí. V 44. minúte domáci rozohrali nenápadnú akciu Slobodom, lopta sa na šestnástke dostala ku Kosíkovi, ten veľmi dobre zapracoval a loptu na šestnástku vrátil, odkiaľ Sloboda technickou strelou od tyče otvoril skóre. 1:0. V nastavenom čase prvého polčasu mal šancu Kosík po centri z ľava, skórovať sa mu ale nepodarilo.
Hneď v prvej minúte druhého polčasu mali domáci šťastie, keď po centri bol v tutovke hosťujúci Horvatovič, no zakončil vedľa brány. O minútu išli dvaja hráči hostí na samotného obrancu Kvasnicu, akciu však pokazili a Zverec nebezpečenstvo zlikvidoval. V 59. minúte nedal gól ani striedajúci Tomaček, keď zo šestnástky vystrelil nad bránu. V 62. minúte predviedli krásnu akciu domáci, keď Dirnbach výborne uvoľnil Kosíka, ktorého výbornú strelu brankár hostí Matlák vyboxoval do poľa. V 65. minúte nebezpečne zaútočili hostia, ale po Kováčovej presnej prihrávke znova Tomaček zakončil vedľa brány Myjavy. V 67. minúte domáci kopali Bončom priamy kop z ľava, Zverec krásne z voleja trafil, obrancovia hostí však loptu zblokovali mimo bránu. V 70. minúte hosťujúci Belkovics zo 7-ich metrov vystrelil v šanci nad myjavskú bránu. Keď hostia nedokázali skórovať ani z najvyloženejších šancí, pomohol im domáci brankár. Pre prítomných 700 divákov prišiel v 77. minúte šok - vyrovnávajúci gól po nepochopiteľnom skrate domáceho brankára, ktorý nakopnutú loptu skoro od polovice po priamom kope Brezíka miesto chytenia či vyboxovania chcel asi vykopnúť nohami, no loptu si zrazil do vlastej siete. 1:1. Potom zasa zapli na vyššie obrátky domáci v snahe dať druhý gól. V 86. minúte priamy kop Zverec z dobrej vzdialenosti napálil len do múra, v 87. minúte nasledoval ďalší priamy kop na opačnú bránu. Solnička Brezíkovi vytlačil gólovú strelu spod brvna na roh. Nervozita stúpala a v 88. minúte videl Senčan Karč červenú kartu za likvidačný faul na Bonča. V nastavenom čase ešte hlavička Myjavcov skončila nad bránou Senca a po striedaniach na oboch stranách rozhodca Cifrík zápas ukončil.

A tak sa zrodila tretia domáca remíza Myjavcov na domácej pôde, keď aj tentorkrát mali domáci na výhru s veľmi kvalitným súperom. Keď Senčania nedokázali skórovať sami z viacerých vyložených šancí, pomohli im Myjavci sami vyrovnať po chybe, ktorá sa len tak často nevidí.